Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicás kérdés? (Kérdésed túl...

Cicás kérdés? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni.Sosem volt cicám még.Szeretnék egy kölyök cicust.Egyszobás panellakásbaín élek.Sok kérdésem van.

-Nagyon rombol a kölyök macska?Rág?

-Ha otthon hagyom másfél napra szétszedi a lakást?

-Mire van szüksége (az ételen,italon kívül)?

-Nőstény cica ragaszkodóbb?


2011. febr. 7. 09:39
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Kevdes utolsó ha tudnád,hogy mennyire irigyellek:DNekem ez az 1szobás dolog kínszenvedés.Mindig állatok között falun éltem hatalmas családi házban.:)Aztán különköltöztem és sajnos csak erre telt:S:)Biztos jól érzik magukat ekkora helyen a cicók:)
2011. febr. 7. 10:32
 12/17 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Köszönöm én mindig panelba éltem csak hát utáltam. A párom is utálta a lakást így vidékre Pesttől 1 órára költöztünk. A házat mi is hitelből vettük, és sok pesti lakás többe kerül, mint amibe mi lakunk, de szeretek itt élni ( 8,5 MFT). Kívánom, hogy egyszer teljesüljön az álmod és ismét lakhass olyan helyen ahol szeretnél. Addig is sok sikert és örömöt a cicához. Ja adm-es alom 800-900 ft/6 liter.
2011. febr. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Én mióta az eszemet tudom mindig volt cicánk. :) De általában mindig kinnti cicák voltak. Aztán elköltöztem külföldre albérletbe és ott nem lehetett cica. Aztán mikor haza költöztünk akkor már tudtam h nekem kell egy cica :))) Már volt egy 5 éves perzsa cicánk mikor úgy döntöttem, hogy nekem is kell egy ilyen szőrgombőc. 2009 óta kerestem szép cicát és tavaly nyár elején telefonált a tenyéztő ahonnan az első cicánkat vettük, hogy született egy lány és kettő fiú cicája. Nem mondom madarat lehetett volna velem fogatni annyira örültem. most egy 96 nm-es kertes házban lakunk. De az én cicám nem mehet ki, mert még kicsi és nincs is ivartalanítva. Most 11 hónapos lesz és 1x tűzelt. Na az néhány nap kegyetlen volt :S Annira sírt, hogy már nekem fájt hallgatni, hogy szenved, de csak 3 napig tartott, akkor olyan volt mint akit kicseréltek... de azóta megint a régi. Játszik reggeltől estig.

Amit én vettem neki mielőtt jött: egy fedett wc, mert a párom nem nagyon bírta a tesóméknál mikor látta a nyított wc-ben a 'mazsolákat' :) Aztán tálkákat vettem neki, almot (ebből többet is kipróbáltam nekünk a lidlben kapható jöbb be 700 Ft/10 kg.)---> a szilikonos nagyon hamar büdi lett, mert a cica csak 1 helyre pisilt és a szilikon nem tudta beszívni, ez a csomosódos viszont nagyon jó! Én ajánlom bátran! Vettem neki játékokat RENGETEGET, de csak ilyenek kelltik fel a figyelmét, mint papírgalacsin, meg zsepi, meg általunk készített játékok. A boltiakat annyira nem szereti, bár a tesója is ilyen volt mindig. Neki a kedvence karácsonykor az üveggömbök.

Mikor kisebb volt a mienk nem rombolt. Egyedül a fotelek karfáját tépte, de erről a mai napig sem tudtam leszoktatni. Lassan 1 éves lesz a cicám és azt hiszem már nem is fogom tudni. Már vettem minden féle sprayt, meg nem tudom én mit de semmi sem hatott.

1x hagytam itthon 1,5 napra és akkor nem szedett szét semmit és nagyon örült mikor megjöttünk. De megfogadtam h nem hagyom itthon többet ,mert sztem én jobban aggódtam mint ő h mi lehet vele :) Azóta viszem magammal ha olyan helyre megyünk. Persze munkába nem.

Szerintem egy nőstény cica ragaszkodóbb, de egy ivartalanított kandúr is nagyon tud ragaszkodni. Én most akarok még 1 cicát, hogy ne legyen egyedül mikor nem vagyunk itthon és le tudja vezetni az energiáját. Sajnos sokszor reggel 5kor már kel a cica és addig nyűz míg én is fel nem kelek. Hiába szólok rá, akkor direkt zörög valamivel. Tuti direkt csinálja, de én ennek ellenére IMÁDOM :))) Kutyám sohasem volt így nem tudom mi a különbség.

Mi végig próbáltunk egy csomó macska kaját. A-Z-ig :) ÉS nálunk aRoyal Canin nyert! Vettem neki Orijent, Acanát egyiket sem ette!

Talán ennyit tudnék neked tanácsolni és leld örömed a cicádban.

Amúgy milyen cicát szeretnél?

:)

2011. febr. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
A macskák nem boldogok kis helyre bezárva. Ahhoz túl intelligensek, hogy egy ilyen ingerszegény környezetben éljenek. Igen, elvegetálnának egy kis szobában is ha nincs más választásuk, de ez kínzás nekik. Nekem is volt cicám, de most nem lehet, mert egy szobás albiban élek. A szüleimnél él most a többi macsekkal kertes házban. Ég és föld a különbség. Sokkal boldogabbak úgy ha kint lehetnek amikor akarnak, és akkor jönnek be enni, pihenni amikor kedvük tartja. Az egész napos alvás egyébként inkább a felnőtt macskákra jellemző, amíg kicsik, addig fél óra alvás 2 óra rosszalkodás váltja egymást. Szerintem válassz másfajta állatot...
2011. febr. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Az ivartalanítás azért is fontos (azon kívül, hogy ne "gyártsanak" kóbor macskákat), mert ha kis helyen tartod, akkor tüzeléskor megkeseríti a napjaidat. Ott nyávog majd az ajtó előtt mint egy őrült és fetreng a földön, csak hogy engedd ki.

Mi azt vettük észre, hogy a nőstény macskák inkább apukámmal voltak jóban, míg a hímek velem (lány vagyok). Ez eddig mindig így volt nálunk, nem tudom miért, talán a szagok miatt. Szóval szerintem ellentétes nemre buknak :-)

2011. febr. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én a három macskás vagyok, nálunk a kislány és az egyik kisfiú kifejezetten engem szeret, de a harmadik kisfiú páromért rajong. Én amúgy lány vagyok.
2011. febr. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok,hogy ennyi tanáccsal láttok el.:)

Nincs kifejezetten elképzelésem milyen cicátszeretnék.Nincs különleges kívánságom.Házicica is teljes mértékben megfelel.

Nagyon tetszenek a szfinx cicák,de sajnos egy ilyen tüneményre nincs pénzem.:)

2011. febr. 8. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!