Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám a cicát átszokta...

Hogyan tudnám a cicát átszoktatni az Acana száraztápra?

Figyelt kérdés
Royal Canin szárazról Acanára (Pacifica) szeretnék váltani, de a cicó rá se szagol. Mit ajánlotok, hogyan tudnám "rászoktatni" az új kajára? Idő és türelem van, úgyhogy hosszú távú megoldások is érdekelnek :)
2011. febr. 14. 08:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Fokozatosan keverd bele az új tápot a régibe. Először tegyél az újból csak egy nagyon picit, másnap egy picit többet, és így szépen végig csináld pár napig, növelve az új táp mennyiségét.

Minden cicás könyv/honlap ezt ajánlja, úgyhogy működnie kéne.

Sok sikert! :)

2011. febr. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nyilván tapasztaltad, hogy a macska a legönfejűbb, legöntörvényűbb lény a világon, tehát amit a szakkönyvek írnak vagy beválik vagy nem. Főleg ha még válogatós fajta is a macskád nem sok sikert fűznék az átszoktatási kísérlethez. Én régebben a Kitekat nedves tápra akartam átszoktatni a 2 macskámat. A kicsi különösebb gond nélkül áttért, de a nagy komolyan mondom inkább nem evett, pedig én is próbálkoztam a keveréses módszerrel, aztán próbáltam állhatatosan csak azt adni neki, mondván majd úgyis ráviszi az éhség, de nem... szörnyen lefogyott, úgyhogy abbahagytam a kísérletezést.
2011. febr. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem válogatós, mondjuk inkább úgy, hogy "gyanakvó". Az már mindenképpen jó jel, hogy az Acanát nem próbálta elkaparni, mint ha sz*r lenne (más kajánál ez bizony előfordult :) ), de szépen kiválogatja és csak a RC-t eszi meg. Egyelőre...
2011. febr. 14. 10:26
 4/7 anonim ***** válasza:
A macska nem azért "kapar" bizonyos ételeket, mert utálja és a szarra emlékeztetni, hanem mert benne van az ösztöneiben, hogy amit nem eszik meg, azt el kell tüntetni ínségesebb időkre.... az én macskáim ha nem eszik meg az egész tál kajájukat, mindig kaparnak a tányér mellett, pedig a kedvencüket eszik...
2011. febr. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát ha nagyon nem akarja megenni akkor nem tudsz mit tenni. A macskák nagyon válogatósak és akkor sem térnek jobb belátásra ha nem kapnak mást, inkább éhség sztrájkolnak. Mi is próbáltuk az összekeverős módszert de nem jött be, akkurátusan kiválogatta amit szeretett, amit nem azt pedig otthagyta.
2011. febr. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
pont tegnap este beszélgettem erről egy állatorvossal. Ő azt javasolta, hogy csak simán adjam oda neki az újat, majd megkóstolja ha már nagyon éhes lesz. Nos ez nekem kissé drasztikusnak tűnik, ezért is tettem fel itt a kérdést. Amellett hogy nem szeretném éheztetni, szerintem a hirtelen váltással (amennyiben megenné) esetleg "elcsaphatná" a gyomrát. És hát ezt sem szeretném :) Köszönöm az eddigi válaszokat!
2011. febr. 14. 16:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Figyelj, szerintem továbbra is ki fogja válogatni a royalt. Az a baj hogy annak ellenére hogy jó minőségű táp, bizony a royal is tele van nyomva ízfokozókkal, illatanyagokkal, és komolyan rá tudnak szokni a cicák. Én azt mondom, egyszerűen vonndd meg a royalt, és figyelj. 3 nap laatt el fog dőlni a dolog. Ha nem eszik 3 nap után sem, akkor ez bukó. De addig ne lágyulj el.
2011. febr. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!