Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom átszoktatni yorkima...

Hogy tudom átszoktatni yorkimat a konzervről száraztápra? Sokkal jobban szereti a konzervet!

Figyelt kérdés
Most napi kétszer eszik reggel 6kor és este 6kor,kb. 110g-ot.
2010. szept. 27. 17:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

Szépen lassan keverj neki a konzervbe száraztápot, egyre többet. Kb. 5-10 nap alatt kéne teljesen átállni.


Semmiképpen ne próbáld neki hirtelen kicserélni, mert vagy (1) nem eszi meg, vagy (2) kihányja.

2010. szept. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
keverd össze a konzervet a táppal és mindig egyre több tápot tegyél bele mint konzerves kaját.. de lehet a táp nem izlik neki vagyis másik fajta tápot vegyél neki
2010. szept. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez normális, ha annyit kap hogy választhat melyikkel lakik jól, vagy ha nem eszi meg a tápot és tudja hogy megsajnálják és kap majd helyette konzervkaját addig meg is teszi hogy a tápot ot hagyja. Az emberek is jobban szeretik a nedves kajákat mint a szárazat(száraz kenyér).

Amit írt a 2. az a jó módszer, de mellé a lényeg hogy ha súlyának megfelelő mennyiséget kap és nem eszi meg 30 perc alatt, ne próbálkozz mással, csak válogat. Következő etetési időben megkaphatja újra. Pár nap és jó étvággyal eszik majd. Mivel kistestű, maradhat a napi 2 etetés.

2010. szept. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Csak száraztápot adj neki. Lehet hogy elöször nem fog tetszeni neki, de ha nem lesz más és nagyon éhes lesz akkor megfogja enni, és azontúl csak azt add neki. Mi ugyan így szoktattuk át a kölyökkutyusunk.
2010. szept. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nem értem,hogy miért akarsz neki adni csak szárazat... vannak nagyon jó minőségű konzervek,azért szerintem azt is adj neki.. nem hiszem,hogy Neked jó lenne,ha állandóan csak kekszet ehetnél.
2010. szept. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
úgy terveztem h a reggeli lesz száraz, és akkor hátha nem pisil be d.e.
2010. szept. 27. 19:47
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is sokkal jobban szeretem a gumicukrot, meg pl. a kekszes süteményt, mint a párolt zöldséget, vagy a zöldborsó főzeléket. Ha úgy nőttem volna fel, hogy ahhoz, hogy csokit kapjak elég lenne ott hagynom a főzeléket, biztos eszembe se jutott volna megenni. Jó tudom a kutya nem ember, de a ligika ugyanez. Nem eszi meg, ezért jutalomból kap finomabbat.


Eleinte keverd, ha a nedves kajához van szokva, nehogy hasmenése legyen. Ahogy leírták előttem, kezdd el keverni. Ha nem eszi meg 10 percen belül, tedd el, és este megint tedd elé. Nemfog éhenhalni akkor sem, ha 4-5 napig nem eszik. Előbb utóbb meg fogja enni.


A konzerv kajának semmi értelme. Illetve vannak persze jó minőségűek, csak azoknál olcsóbb húst venni és megfőzni neki.

2010. szept. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A tápnak semmi köze a bepisiléshez. Miután megette a száraztápot, rengeted vizet fog rá inni. Sokkal többet, mint a konzervre szokott. De kell is a víz rá!
2010. szept. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én akkor sem vagyok híve annak,hogy csak szárazat egyen.Adok neki tápot,konzervet és főzök neki csirkehúst,tojást,stb... Szerintem jobban érzi magát,ha változatos az étrendje.Amúgy az utolsó válaszolónak igaza van,a száraz tápra sokkal több vizet fog inni és rá is van írva a csomagra,hogy MINDIG legyen előtte friss ivóvíz!
2010. szept. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szerintem is sokkal több folyadékot fog inni a száraz kajára. Inkább hagyd, hogy a kutyád azt egye amit szeret. Nem hiszem, hogy egészséges lenne allandóan száraz táppal etetni. A váltogatás talán már jobb megoldás. Az én kutyám is a konzervet szereti, de én még azt is cserélgetem, meg adok neki házi kaját is hogy nem legyen unalmas.
2010. szept. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!