Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet egy cicát átszokt...

Hogyan lehet egy cicát átszoktatni házikosztra?

Figyelt kérdés

A mienk majdnem kizárólag kész macskaeledelt eszik,és pl a virslivel is csak játszik..


Régen, gyerekkoromban a ház körüli cicák örültek,ha kaptak valami maradékot,ez meg válogat..


2010. márc. 4. 13:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem adsz neki mást, előbb utóbb megeszi.
2010. márc. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 sulfur ***** válasza:
Ha éhes, nem fog válogatni!
2010. márc. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az enyém is tápra lett szoktatva, de ennek ellenére ha látja hogy magamnak készítek kaját, akkor levakarhatatlanul könyörög néhány falatért. Ilyenkor muszáj abból adni neki, amit én eszem, mert úgysem hagyna békén, így most már elértük, hogy a tápon kívül imádja a virslit, párizsit, májkrémet, de volt már hogy rakott karfiolt is evet, persze gondolom csak azért, mert én is..
2010. márc. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

próbáld meg a macskaeledellel vegyíteni, először a macskakaja legyen többségben, és fokozatosan vedd belőlle el a következő napokban/hetekben.Elméletileg a végére csak házi koszt marad.Én mindig vegyítem, de volt olyan, mikor az enyém is válogatott, viszont mikor nem volt macskakajára pénzem, lehet nem evett 2 napig, de rákényszerűlt a házikajára és megette ha már nagyon éhes volt.

Sajnos ez azért van, mert el lett kapatva.Én sem hittem senkinek, hogy így lesz, dehát a saját kárán tanul az ember.

2010. márc. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Olyan kaját kell adni neki, amit biztosan szeret. Ne spenóttal vagy paprikás krumplival próbálkozz! A mieink is konzervrajongók, de ma mindegyik boldogan lakott jól harcsapörkölttel.
2010. márc. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem mindegy milyen házikoszt. Az enyémek közül az egyik nagyon imádja, de ha tojás, virsli sajt stb. nincs elég apróra darabolva, akkor szétkergeti a konyhában, mert nem ért hozzá. Eleinte a főzelékbe és krumplipürébe is belenyomta a lábát és kajás lábbal mászkált, mert fucsa volt neki az állaga, nem tudott vele mihez kezdeni. A nagy dolgokat meg, pl csirkecomb, számíts rá, hogy el fogja szállítani, miközben trancsírozza és minden tiszta olyan lesz.


De, hiába szoktatod rá, bizonyos dolgokat nem várhatsz el tőle, hogy megegyen. Pl. üres tésztát, olyan tésztát, ami nagyobb és jobban megéri a szószt lenyalogatni, mint megenni a semmilyen ízű tésztákat is, sima rizset, vagy amiből ki lehet válogatni a finom húsokat és társait.


Nem feltétlen kapattad el, ilyen az ízlése. Az enyémek közül mind kiskora óta macskatápot kap, az egyiket úgy szedtem össze gyakorlatilag egy szemét dobmbról, a másik pedigrés, a harmadik és a negyedik normál körülmények közül került hozzám, de ennek ellenére van amelyik ölni tudna, hogy hozzájusson bármihez, amit én eszek, lett légyen az sárgaborső főzelék, vagy bableves van amelyik meg a száraztápon kívül semmit, de semmit nem eszik meg, még a nyers csirkehústól is elhúzódik, ha odakínálom neki. Pedig a táphoz képest az a kényeztetés. Az elkapatott pedigrés pedig minden vacsoránál elfoglalja az egyik széket és lesi a tányérokat, hogy mi jut neki.


Figyelemre méltó, hogy mindet ugyanúgy neveltem, mind ugyanazt eszi/ette, de a két testvér közül is az egyik mindent szeret, a másik meg az, amelyik kizárólag száraz kaját eszik semmi egyéb nem hozza lázba.


Egyébként én a házi kosztot csak csemegének szánom, kiegészítésként, a macskatápban van az, ami nekik kell, pl. taurin, ami kell a szívnek.

2010. márc. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Anyám úgy szoktatta rá a macskámat a házi kosztra, hogy elé tette, és nem volt egy falat táp sem. Először beletaposott a tejbegrízbe stb, de egy fél nap után megette. Ma már ott tart, hogy ordít mikor az anyám csirkét bont, mert várja a nyers falatokat.
2010. márc. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!