Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miben segíthetnék a cicumnak...

Miben segíthetnék a cicumnak hogy könnyebb legyen neki?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek!


Van egy kiscicum és vemhes!nem is ezzel van gond,hanem azzal h 1 napja kiesett a 4.ről!azonnal elmentünk vele egy állatorvoshoz,megállapította hogy csodák-csodája semmi baja!semmije nem tört el,belső vérzése sincs...csak elfojt a magzatvize!:(azt mondta várjunk,mert elleni fog.az a baj,h még kb. 1.5 hete lett volna a szülésig!most fekszik jóformán egész nap,meg pisil...nem eszik,nem iszik,viszont elleni sem akar!!:(

nemrég az ölembe vettem és simiztem a pociját,Ő dorombolt és jöttek a tolófájások,vmit el is kezdtett kinyomni,de aztán be akart menni a helyére,gondoltam akkor bizti mostmár szülni fog!!de nem:(azóta semmi...

sajnos orvoshoz már nem tudunk menni,mert császározni kéne sztem,de az nekünk nagyon sokba kerül!!:( :( :(

nézzem végig,ahogy elpusztul a kisdrágám?ez olyan igazságtalan!!!!!:(

vagy tudok neki segíteni,amitől esetleg elindulna az ellése????

már rég meg kellett volna szülnie a piciket,mert már 1 napja magzatvíz nélkül vannak...lehet h a picik amúgy sem maradnának életben,mert koraszülöttek lennének,de azt akarom h a kislány maradjon velünk!!!

kérem segítsen vki,ez nagyon fontos nekem!!

Imádom a cicumat,de sajnos műtétre nincs pénzünk és nem akarom elveszteni a cicumat!!!


2011. febr. 14. 10:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%

Ha nincs meg az anyagi háttered, viszont egy minimális felelősség szorult beléd akkor : igen, nem tarthatsz állatot.

Vagy a gyereket is szülnél, mindenféle anyagi háttér nélkül, csak mert neked olyan kedved szottyant?

2011. febr. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%
Arról nem is beszélve hogy mi a francért kell a macskákat fölöslegesen szaporítani... Kötelezővé kéne tenni az ivartalanítást mindenkinek. Szégyen.
2011. febr. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Hogy lehettek ilyen bunkók?Szerencsétlennek szenvedett a cicája ti meg ilyen kommenteket nyomtok a fejéhez.

Lehet hogy amikor megkapta a macskát akkor jó anyagi helyzetbe volt de mostanra lecsúszott.Akkor dobja ki?

Vagy esetleg ha az utcáról mentette meg akkor inkább hagyta volna esetleg ott,tudván hogy nem lesz pénz állatorvosra ha beteg lesz?

Meg miaz hogy minden macskát ivartalanítani kell?

Boccs nekem van macskám,benti,pórázon van csak lennt,ergo nem szaporodik.Ne mond már meg hogy mit kéne tenni a magyar macskapopulációval.

Kicsit gondolkozzatok.

2011. febr. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

21:57


Igazán szerencsés hogy nem szaporodik. Csak épp hatalmas stresszt okozol neki azzal hogy képtelen kiélni a vágyait, hajtják a hormonok. Na ez tényleg kínzás. A betegségekről pedig ne is beszéljünk inkább (pl gennyes méhgyulladás)

Tudod, te is egészen másként gondolkoznál, ha egyszer betennéd a lábad egy menhelyre, ahol van hogy kajára nincs pénzük, és volt hogy a macskák egymást falták fel kínjukban. _Na ezért lenne marha jó a "macskapopulációt" akkorára redukálni, amennyi potenciális gazdi van. Ha pedig valaki szaporítja a macskáját, akkor a már a menhelyen senyvedő állatok elől veszi el ezeket a potenciális gazdikat. Tudod hány macska (kicsik-nagyok) hal meg naponta a menhelyeken?

2011. febr. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Parancsolj. És most te gondolkozz egy kicsit.

2011. febr. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Bocsánat elöntött a düh amikor írtam.Tudom énis mennyi nem kívánt macska terhesség van, de én az ellen szólaltam fel hogy "kötelezővé tenni mindenkinek",csak ez az írásomból nem jött le.

És leszarom hogy nem jó a macskámnak az a 3-4 nap tüzelés évente,mert ő egész nap szeretetben él.Ágyunkba alhat velünk,nincs neki semmi megtiltva,nyáron átsétálhat velem egész szántőföldeken,mert akkor sokat vagyunk balatonon,azt eszik amit szeretne addig alszik ameddig szeretne.Kibírja úgygondolom ezt az "óriási szenvedést"

Ha kijárós macska lenne,természetesen ivartalanítattuk volna,de mivel benti így nem teszem ki őt egy esetleges fertőzésnek a rendelőben,vagy bármi komplikációban.

Állatorvost sem látott életében,remélem soha nem is lesz rá szüksége.

Egyébként azért nem viszem dokihoz ellenőrzésre mert fölöslegesen nem stresszelem őt ezzel.Nincs kedvem utána végig hallgatni a sírását egy 120km-s balatoni úton ,mert azthinné hogy megin dokihoz megyünk.

16/f

2011. febr. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Aha, de a gennyes méhgyulladás kockázatának kiteszed a macskád? Attól nem félted de az orvosi rendelőtől igen?

Te tudod.

2011. febr. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Jaj nem mindegy neked hogy milyen betegségeknek teszi ki a macskáját? Az Ő gondja, oldja meg ő. Miért akarod ráerőltetni a nézeteidet? Csak jobban feltüzeli magát.
2011. febr. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Írtam: ő tudja. Nem akarok én semmit ráerőltetni, csak sajnálom a cicát. Ennyi.
2011. febr. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Mikor megkaptam a cicukát,egy fiúcicát is kaptunk mellé és még kicsik voltak(kb. 5 hónaposak)!

Úgy volt h max. csak 1 hétig maradnak,amíg a leendő gazdi az apukáját rá nem beszéli h oda mehessenek!Nem készültünk fel rá,hogy nekünk 2 cicára be kéne rendezkednünk és arra sem hogy ivartalanítsuk Őket és mivel csak időre jöttek,nem is tartottuk szükségesnek!!


Nem Én hoztam ide Őket,hanem egy ismerős hozta,mi meg befogadtuk Őket egy kicsit!Ha mi nem fogadtuk volna be Őket,akkor valószínű hogy még mindig az utcán lennének!

Végülis a "majdnem" gazdi nem tudta rábeszélni az apukáját,h oda mehessenek,így maradtak és igyekeztünk szerető gazdit keresni nekik,sajnos nem sok sikerrel,mert kevés az igazi állatbarát!:(


Mivel úgy voltunk vele,h úgyis elmennek,nem akartuk ivartalanítani Őket,mert majd akkor a leendő gazdi megcsinálja!Csak...

időközben pont tüzelt a kislány amikor elutaztunk egy hétre az ünnepekek alatt.(egy rokon jött el hozzájuk napi 2*)Akkor vettük észre h vemhes a csajszi,mikor már a kisfiút sikerült jó helyre vinni,a kislánnyal ezután akartunk foglalkozni!


Mivel így alakult,természetesen már nem kerestünk neki másik gazdit,gondoltuk majd megelli Őket és majd ráér akkor gondolkodni rajta hogy mi legyen hisz van rá 3 hónapunk(mert akkor lehet elválasztani a piciket az anyától) és úgy mint a kisfiúnak,biztos a többi kiscicunak is találtunk volna gazdit!


Tehát!!nem mi tenyésztettük Őket,legalábbis nem szándékosan!

És egyébként meg!!!Senkit sem erről kérdeztem,h ivartalanítsam-e vagy sem,vagy tenyésztés ez,vagy sem...Teljesen másról van itt már szó,amihez már senkinek semmi köze!!

Kérdésemre a választ már rég megkaptam és azokat a válaszokat köszönöm szépen!


tovább ezt már ne kommentálom tovább,tehát lehet nyugodtan anoním nagyszájúsokdni ezután is!!!!

2011. febr. 15. 23:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!