Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért vakarja véresre a nyakát?

Miért vakarja véresre a nyakát?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy macskám (áprilisban lesz 1 éves) nagyon energikus, tényleg semmi gond nincs vele... de ez már a második alkalom, hogy kivakarja a nyakát (véresre) legelőször a bolhák miatt voltak ilyen foltok rajta, ezért arra gondoltam hogy talán visszajöttek, de a párom nem látott rajta egyet sem. Arra is gondoltam, hogy mivel most van a tüzelési időszakuk, talán így vezeti le a feszültséget... szerintetek mi lehet baj? miért vakarja magát?
2011. febr. 15. 21:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
90%
Inkább hagyod otthon betegen a gyereked is ha hisztizik, aztán majd lesz valami? Gratulálok...
2011. febr. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

te mennyire erőlteted a gyereknek a dolgokat amiket nem akar? egyébként meg egy gyereket meg egy háziállatot egy hasonlat alá venni...és még te gratulálsz...na mindegy...elméletileg értelmes kommenteket vártam és nem is ezzel kapcsolatban hogy mit erőltetek és mit nem de mindegy...néha kell egy kis off-mode is XD

amúgy meg lehet próbálkozni tüzelési időszak alatt dobozba zárni egy egerész "kölyök" macskát...utána lehet küldeni a képeket a kacsóidról ^^

2011. febr. 16. 23:58
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

"amúgy meg lehet próbálkozni tüzelési időszak alatt dobozba zárni egy egerész "kölyök" macskát..."


És ha tüzelési időszak van? Vagy úgy érted, ivartalanítva sincs? Mert akkor nincs több kérdésem...

Egyébként simán be lehet rakni, akármennyire is küzd, van erre egy speckó fogás, az egyik kezeddel a tarkónál ragadod meg a bőrt, a másikkal a hátán. Ennyi. Mondjuk elsősorban szocializálni kéne az állatot...

2011. febr. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

elnézését kérem az agyonszocializált professzor úrnak hogy nem érhetek fel az ön szintjére -.-

1.) a fogásról nekem is vannak ismereteim...

2.) én se ma kezdtem...

3.) nem kell feltétlenül egy macskát ivartalanítani, csak mert az "olyan menő"...

4.) a macska nem halálos beteg, "csak" kivakarta a nyakát. Pl. te sem vinnéd a kisgyereked orvoshoz ha pl. kipirosodna a feneke.

5.) még mindig nem ez volt a kérdésem... ;)


...

de szerintem hagyjuk is hátha van olyan aki esetlen normális dolgot is írna.

amúgy meg többet tud a macskám mint némely ember...akinek nem inge nem veszi fel... :)

2011. febr. 17. 00:42
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

1.) a fogásról nekem is vannak ismereteim...

Ha lennének, akkor nem mondogatnád hogy véresre karmolta a macska a kacsóidat, hanem bevágtad volna a hordozóba, és már azt mesélnéd hogy mi volt a dokinál. A macska ma se fog szívesebben menni, se holnap, se azután.


3.) nem kell feltétlenül egy macskát ivartalanítani, csak mert az "olyan menő"...


Olyan "menő"? Te teljesen h*lye vagy??? Atya ég... Szerinted ez komolyan erről szól? Agyamat eldobom...

Tehát ha jól értem, van egy kijárós, macskád, amit egyszerűen nem vagy hajlandó ivartalanítattni. Na már most.

Ez a legundorítóbb, és felelőtlenebb dolog, amit a kultúrált állattartás, állatvédelem, és a saját állatod ellen elkövethetsz. Azzal hogy hagyod, hogy az ivaros macskád össze-vissza mászkáljon, és szaporodjon a nagyvilágban, aktívan elősegíted annak a kóbor macskapopulációnak a létrejöttét, akik orvosi ellátás nélkül, betegségeket hordozva tengetik rövid kis életüket az utcákon, illetve akik a menhelyek lakói lesznek.

Ha egyszer is életedben betetted volna a lábadat egy menhelyre, roh*dtul nem így gondolkoznál, és talán felnyílna a csipád, és eljutna a csöpp agyadig hogy miért is szajkózza több ezer állatvédő hogy mindenki IVARTALANÍTSA A MACSKÁJÁT, aki nem tenyésztő.

Tudod, itt magyarországon, kicsit másképp néz ki egy menhely, mint az animal planeten. Iszonyatos zsúfoltság van, sokszor kosz, mocsok, a betegségek tizedelik szerencsétleneket, normális állami támogatás híján sokszor ételre nincs pénz, volt hogy szerencsétlen macskák az egyik társukat kezdték el élve felfalni kínjukban (kutyamenhelynél szintén nem egyszer fordult elő ilyen eset, tvben is bent volt)


[link]


Parancsolj. Nézegesd csak egy kicsit.

De ha azoknak a szerencsétlen kis állatoknak a sorsa abszolúte nem érdekel, akit a macskád megcsinál, akkor legalább a saját macskád érdekeljen: Az ivartalanított állatok sokkal kevesebb betegségnek vannak kitéve (hererák, nemi betegségek, verekedésből eredő sérülések, illetve élősködők, paraziták okozta fertőzések, mivel sokkal kevésbé érintkeznek a fajtársaikkal stb), nem mennek olyan messzire, ezáltal kevésbé vannak kitéve a baleseteknek, és mivel nem hajtják őket a hormonok, sokkal kiegyensúlyozottabbak, NYUGODTABBAK, és jobban kötődnek a gazdájukhoz.


4.) a macska nem halálos beteg, "csak" kivakarta a nyakát. Pl. te sem vinnéd a kisgyereked orvoshoz ha pl. kipirosodna a feneke.


Azért a "kipirosodás" és a "véresre akaparás" között jelentős különbség van, gondolom ezt te is érzed...

2011. febr. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Figyelj ha egyszer fogalmad sincs a macskám helyzetéről, miért találsz ki magadtól rémmeséket?

Nem, nem kinti macska, és nem megy más macskák után, csak azért, hogy szaporítsa a kóbormacskák társaságát, és terjesszen akármit is. Egészséges házicica, csak nincsen ivartalanítva, nagyon jól tudom, hogy ez az időszak valószínű rossz neki, hogy nem mehet ki, és nem járhat kandúrok után. De te sem éreznéd jól magad kiherélve, vagy úgy ha kivennék a méhedet, mert akkor már nem teljes a szervezet, én nem akarok megbolygatni semmit. Már így is elég sokat ártottam szegénynek, hogy elvettem az anyukájától. De szeretettben nőhet fel, és igenis törődöm vele. Ezért megyek el vele dokihoz, ez lesz ha hiszed ha nem a második alkalom (és fizetek ki 8-10 ezret), és a macskám csak itthon ilyen nagylegény a dokinál megszeppen. Szóval most szoktatom a dobozhoz, hogy ne féljen tőle (abba raktam neki kaját stb.)

Amúgy elképzelhető, ha jobb lesz az anyagi helyzetem, akkor veszek mellé még egy macskát, és igen szeretném látni az utódait.

Nagyon sajnálom azokat a macskákat, de az én macskám sosem fog oda kerülni, és nem juttat ő sem oda senkit...

Egyébként meg tanácsot kértem, hogy szerintetek miért vakarózhat ennyit, és miért nyalja le a nyakáról teljesen a szőrt is, nem pedig leoltást.

Mivel bolhát nem látok rajta, ha rühes lenne akkor meg több ponton is hiányozna a szőr nem csak ezen a kettőn.

Köszönöm!

2011. febr. 17. 10:51
 17/19 A kérdező kommentje:
Bolhaallergiája van.
2011. febr. 17. 19:16
 18/19 anonim ***** válasza:
Uh, a kérdező igazi primitív ember, akinek foglama sincsen egy állatról, felelősségről.
2021. jan. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
18: az állattartók 70 százalékának nincs...
2023. máj. 21. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!