Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cica véresre vakarja a...

A cica véresre vakarja a nyakát és az álla alatt, mi lehet a baj? Mik a tapasztalatok? (orvossal már beszéltem)

Figyelt kérdés

Van barátomnak egy lány cicusa, egyedül van tartva és lakásban lakik kijárás nélkül, nyár végén lesz egy éves.. Kb. egy-két hónapja elkezdett vakarózni a nyaka körül, először csak a szőr kopott el, aztán már több sebhelye is van... állatorvossal konzultáltam telefonon, azt mondta nézzem meg a fülét nem atkás-e, de semmit sem láttam. Más okosságot telefonon keresztül nem mondott, azt mondta, váltsak tápot, de eleve nem Tescos macskakaját kap, hanem jót és több félét (emésztést elősegítő, szőrt tápláló, stb. /Acana, Purina, Eukanuba, stb.)...

Varrtam neki puha pamut zokniból egy pulcsit magas nyakkal, és úgy tűnt bevált, 2-3 hét alatt begyógyultak a sebek, a macskát se zavarta látszólag semmiben. Amint levettem róla, rá két napra ismét vakarózott, így megint rajta van a pulcsi.. Mivel ott most nem tudja magát vakarni, rákapott arra, hogy az álla alatt kaparja magát, és már ott is sebes... :S

Barátom szerint ne foglalkozzak vele majd helyrejön, de engem igenis zavar!

Mit javasoltok?

Én allergiára gyanakszom...


2010. máj. 24. 10:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet gomba is. Állatorvosnak megmutatni, kaparékot fog venni, megvizsgálja és ad rá kenőcsöt vagy ecsetelőt. Telefonon ő sem látja... vigyétek el hozzá vagy másik dokihoz, ez magától nem fog elmúlni.
2010. máj. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 hell-ikon ***** válasza:

Mindenképpen látnia kellene egy normális orvosnak, mert ez így bármi lehet. Ahogy felettem is írták lehet gomba, de ahogy te is gyanítod lehet allergia is.

Egy kedves ismerősömnek a macskája pl. a parlagfűre és porra allergiás. S persze ez nála más tüneteket hozott elő, mint nálunk embereknél.

2010. máj. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!