Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a cicám lábával?

Mi lehet a cicám lábával?

Figyelt kérdés

A cicám nem jött haza valamelyik nap, és előtte nap se lehetett látni délután. Mondom, jó, biztos csavarog kicsit, majd megjön, mint ahogy az lenni szokott. Egyik nap meg is jött, és este anya mondta, hogy lerakta a mamáméknál a padra, ott alszik, rá se tud állni a lábára. Másnap láttam, és a jobb hátsó lábát felemelve megy, de ennek ellenére az asztalra is feklugrott ma, és le. Rengeteg tejet ivott, és nagyon sok tápot evett, mikor hazaértem a suliból, de félek, hogy komolyabb baja van. De mint mondtam, az asztalra is felugrott, lehet attól még törés? Anyu azt mondta, nem visszük el orvoshoz, biztos verekedett, majd meggyógyul, mert volt már párszor kisebb-nagyobb baja, mindig meggyógyult, a farkát is elvesztette.

Tegnap este behoztuk, mert sírt az ajtó előtt, és az ágyban megtámadta anyukámat, de nagyon teljesen bevadult. 2 éves, SOHA nem történt még ilyen. Átmentem, rákiabáltam, csak nézett rám, és dorombolt. Tehát lehet eltörve a lába? Mert ha igen, akkor valamelyik nap úgy tűnik, bevisszük orvoshoz.


2011. febr. 18. 19:19
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Megyek, adok neki tejet, és megnézem, hogy van. Ha nincs jobban, holnap megyünk az orvoshoz.
2011. febr. 18. 19:21
 2/13 anonim ***** válasza:
... Kérdésem: ha csak sántikálni tudsz pár napig, akkor mit csinálsz? Várod a csodát, vagy elmégy orvoshoz, hogy minél előbb helyre rakjon? Azért ilyenkor nem bánnám, ha egyes szülőknek is sántikálni kéne jó nagy fájdalommal két-három napot, akkor lehet nem lenne úgy vele, hogy á majd meggyógyul. Akármi baja lehet, olyan is, ami nem fog magától helyre jönni, vagy rosszul gyógyul majd...
2011. febr. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Bocs, most tudtam meg: Anya és a mama megnézte, nincs törés (megnyomkodták a lábát, ugye amennyire abból érezni lehet) és azt mondták, hogy a lábával semmi baj, hanem a talpára nem lép. Valamibe beleléphetett, és felsérthette.
2011. febr. 18. 19:31
 4/13 anonim ***** válasza:

Orvos, azonnal! Nem "valamelyik nap"!

Van ügyelet is pl. a Lehel úton.

2011. febr. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Adtunk neki gyógyszert még délután, csak nem tudtam róla. Sajnos nem BP-i vagyok, itt nincs ügyelet, ezért ez MOST nem megoldható. Igazából TETŐRE IS felmászik és LE IS, így közlekedik át a szomszédba, pedig amerre megy elég ugrálós és magas a tetőrendszer. Most adtunk neki a kedvenc kajájából és tejet, holnap nappal megnézem a talpát, talán benne van valami, de most sötét van, és had pihenjen.
2011. febr. 18. 19:39
 6/13 anonim ***** válasza:
Mégis milyen gyógyszert adtatok neki?
2011. febr. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom, de biztosan jót, a mamám adta, neki pedig van minden szar, és ha beteg valami állat, mindig tudja, mit kell adni, és soha nem volt még bajuk, de mindig meggyógyultak(már amivel nem mentünk orvoshoz)
2011. febr. 18. 20:40
 8/13 anonim ***** válasza:
Azért remélem nem embereknek való gyógyszert adott neki, mert az mérgező is lehet a macska számára...
2011. febr. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem, nem, persze, mondom, mindig tudja, mit ad, egyébként nem is nyúlna hozzá. Hát kíváncsi vagyok, mibe léphetett, holnap megnézem, igaz, senkinek nem engedi, de nekem mindig mindent enged. Van, hogy ideges, nem halgat senkire, anyukámra se, senkire, meg karmol, harap (bár ez már nincs, csak kölyökkorában, mikor már sok volt a játék)egyszerűen én hozzáérek, és csak dorombol. Nem értem, miért, mmint általában anyu eteti, mikor hazajön a munkából. Meg a mamám, aki a szomszédban lakik, napközben náluk van, jóban van az ottani kutyussal, mégis. Kölyökkorában mindig ott voltam vele, és most meghálálja. Egyszer ha akkor ott nem vagyok, ő már nincs itt, és arról is ő tehet, hogy tudtam rajta segíteni, de ez hosszú lenne.
2011. febr. 18. 20:47
 10/13 anonim ***** válasza:

Amúgy amikor a nagymamád és az anyukád megvizsgálta, hogy nincs eltörve a lába (ami nem olyan biztos, lehet akár kisebb repedés, amit mivel ők nem diplomázott állatorvosok, az életbe nem fogják tudni megmondani), miért nem nézték meg a talpát is?

De ha senkinek nem engedi, hogy megnézzék a lábát, akkor ők hogy tudták megnézni? (Előző válaszodból kiindulva) Kicsit kezd zavaros lenni, de ha ti ilyen perfektül megoldjátok a problémát, minek kérdezel minket?

2011. febr. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!