Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy barátom macskáját most...

Egy barátom macskáját most herélték ki, és a srác nagyon sajnálja, szarul érzi magát emiatt. Hogyan vigasztaljam meg?

Figyelt kérdés
Mondtam neki, hogy a macska ezt nem úgy fogja fel, meg tovább fog élni, nem lesz miatta vízbe fojtva más házaknál a felesleges alom, stb. stb. De nemigen hatott. Nagyon a szívéhez nőtt a macska, és a szülők erőltették az operációt. Még csak meg se várták a macska ivarzását, így a haverom nem láthatta, milyen szar is egy ivarzó macskával egy lakásban.
2011. febr. 22. 23:52
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
HÜLYESÉGEKET NE ÍRJATOK!!! Köszi.
2011. febr. 22. 23:52
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Mondd neki, hogy képzelje el, hogy amikor szexuális izgalmat érez, nem szeretkezhet SOHA, és máshogy sem "könnyíthet" magán. A macskáknál ugyan nem teljesen így van, de mivel ő pasi, ezzel a példával biztosan meg fogja érteni:D Szóval jobb úgy a cicának, hogy azelőtt lett kiherélve, hogy megtudná mi is az a párzás, párzási időszak. Ilyenkor egyébként az állatok vagy nagyon agresszívak lesznek, vagy nagyon "depressziósak", letörtek. Szóval mindenképp jobb így a macseknak.
2011. febr. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

Kérdezd meg, hogy tudja-e mi történt, ugyanis konkrétan a macska f.asza megmaradt, csak kiszedtek a golyójából egyet s mást és pár hét múlva az sem fog látszani. Egy csomó idióta, aki emiatt sajnálkozik eleve úgy kezdi, hogy én nem vágatnám le a macskám f.aszát. Mintha, így csinálnák.


A macska azt sem tudja fiú-e vagy lány, fingja sincs arról, hogy mire jó, amit leszedtek róla, nem fog neki hiányozni, hogy rájöjjön a dughatnék és ez neki kb olyan volt, mintha a haverod azon sírna, hogy leszednek egy anyajegyet róla.

2011. febr. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, szerencsés-e vele párhuzamot vonni. (A srácnak barátnője és tudtommal jó szexuális élete van, nem akarom, hogy minden hülyeséget a fejébe vegyen, és ez kihasson arra) Pont azzal győzködtem, hogy a macskáknál nem úgy van, mint az embernél.

De tényleg jobb szegénynek, hogy meg se tudta, milyen.

De én úgy tudtam, hogy a macska most már izgalmat sem fog érezni, nem fogja érdekelni a párzás. Nem így van?

2011. febr. 23. 00:09
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszi Neked is, második, ezeket majd bevetem!
2011. febr. 23. 00:10
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy az állatorvos elmondta neki, de én is elmondom, hogy az ivartalanított macska nem lesz elcsavargós és így kevesebb veszély leselkedik rá pl. kutyák, szomszéd a kapanyéllel, légpuskások stb.

Nem fog jelölgetni, ami elviselhetetlen bűzzel jár, és nem lesz verekedős.

2011. febr. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Ezeket én is mondtam neki (mondjuk szobamacskáról van szó, de ki tud szökni, volt már rá példa, alig lett meg...) de akkor is azt hajtogatja, hogy de ez nem természetes, meg szegény, meg stb.
2011. febr. 23. 00:19
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Mikor párzási időben kiszökik és csak egyik szeme van meg, a másik helyén véres-lucskos seb, akkor verné a falba a fejét, hogy miért nem ivartalaníttatta. Amikor meg lespriccel mindent, és bűzlik a lakás a macskapisiszagtól, akkor a szülei vernék a fejét a falba.
2011. febr. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
78%

Ha a macska NINCS ivartalanítva, a macska rendszeresen erős késztetést érez arra hogy szaporodjon, ha ebben akadályozva van (és akadályozva kell hogy legyen, ha nem akarja az ember a menhelyek lakóit szaporítani), akkor agresszív lesz, sőt, tovább megyek: tapasztalatom szerint az ivaros állatok soha nem szocializálódnak rendesen. De a lényeg, hogy ez a helyzet a macska szempontjából tényleg szenvedés, tényleg ahoz lehet leginkább hasonlítani, mint hogy haverod érezné a szexuális izgalmat, de soha nem "könnyíthetne" magán.

Ellenben, ha ivartalanítva van, akkor azon kívül hogy számtalan egészségügyi előnye van, a macska NEM ÉREZ többé szexuális késztetéseket, tehát nem is szenved tőlük, ezáltal sokkal nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb, és ragaszkodóbb lesz.

2011. febr. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Meg persze nem fog feleslegesen párzani és nem lesz több utcai kiscica... Nem fog nőstény macskákat bántani...

Ha ez nem elég vigasztalás neki, akkor ennyi esze van.

2011. febr. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!