Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska ivartalanítás? Pár kérdés.

Macska ivartalanítás? Pár kérdés.

Figyelt kérdés

Hétfőn délután lesz ivartalanítva a kan cicám. Az orvos házhoz jön majd. Viszont itthon ugyebár nem lesz steril minden. Ez nem lesz baj? 4 óra fele lesz majd a műtét, kb meddig nem lesz magánál? Itthon leszek vele, nincs ezzel baj, csak, hogy mire számítsak. Illetve még valami: most nagyon büdi a cica vizelete, ez fog majd változni az ivartalanítással?

Előre is köszi a válaszokat! :)


2011. febr. 23. 12:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen, kis idő múlva megváltozik a vizelet szaga, jelölni sem fog. Nagy különbség van az ivartalanított és az ivaros kandúr viselkedésében, és pláne a szagban.
2011. febr. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Attól függ,hogy milyen idős a cica, az enyém 8 hónapos korán túl lett ivartalanítva és a mai napig jelöli a területét, bár most már a házban nem szerencsére.Azt hiszem az enyémet is kb ekkor körül műtötték, és hajnalban kezdett el úgy mászkálni, hogy már nem imbolygott, de össze vissza vizelt mindent az éjszaka folyamán, ami igen csak büdi volt.Olyan helyre rakd, amikor kezd ébredezni ne tudjon leesni, mert az enyém verte magát földhöz, ugye nem tudott szegénykém megállni a lábain, de még így is mászott volna minden felé, mert ha 4-kor műtik, este már azért ébredezik 7-8 óra felé, de ki nem engedheted.Másnapra már kutya baja nem lesz, az enyém aludt egész nap, nem nagyon akart enni, vizet raktam neki, meg mindent, ha éhes lesz, akkor eszik.

Nekem játékos maradt nagyon, mindig szekálja a másik macskát,felugrik a hátára meg ilyenek, az meg nem szereti.

Sokat van bent a macsekom, kikéredzkedik, és ha megunta bejön megint és alszik tovább.

A sterilitásról nem tudok mit mondani, azt az orvos jobban tudja.

2011. febr. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A cica vizelete a területjelzés miatt is lehet "szagos".

A nagypapám mesélte, hogy az ő idejükben az ivartalanítás úgy ment, hogy a macskát csizmaszárba dugták, a feneke volt kinn, azután borotvapengével vágtak kettőt, csomót kötöttek, azután nyissz és elengedték a macskát.De nem döglött meg egy sem. Szóval képzelheted a sterilitást!!

Én kíváncsi voltam, és amikor az én cicámat ivartalanították, megkértem az állatorvost, hogy bennmaradhassak.

Ok, rendelőben volt a műtét, de hasonlóképpen zajlott, mint a papám mesélte.

Elaltatják, jobban mondva narkotizálják a cicát, azután az orvos kitépkedi a szőrt a golyóiról. Nyugi, nem érzi.

Azután szikével ejt egy vágást, amin keresztül kifordítja a heréket, az ondóvezetékre köt egy csomót, levágja és kész. Nálunk még össze sem varrta a vágást.

Általában a hímek másnapra már ki is heverik a műtétet, szóval nem egy nagy dolog.

Bocs, ha nem egészen szakszerűen fogalmaztam!

2011. febr. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!:)

Az én cicám most márciusban lesz 10 hónapos. Eddig nem jelölt, most kezdett el, ezért is visszük többek közt ivartalanítani. A szobában van a kosara, úgy gondoltam, hogy oda teszem majd be őt, onnét nem tud leesni, max felbukni a szélében, de hát - mivel első szobacica, és teljesen el lett kényeztetve - úgy is ott leszek vele, mert másnap nem kell sehova se mennem. A wc-jét is mellé rakom, azzal sem lesz baj. Remélem. És ezek szerint tovább is célpontnak fogja tekinteni a lábamat.:)

De akkor a jelölés meg fog maradni?

2011. febr. 23. 12:47
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én öregebb kandúromnak kb. 2 hónapjába telt, mire a jelölést elhagyta teljesen. A kicsit már időbe vittük, ki sem alakult neki a spriccelés szokás.
2011. febr. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
36%
A csizmás story óriási, majd leestem a székről úgy nevettem.Persze sajnálom a cicát. Még soha sem hallotam ezt a verziót! Köszi, hogy megosztottad! XD :D
2011. febr. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
54%

Hát izééé.... Nem ez a kérdés, de én nem engednék olyan dokinak a macskámhoz nyúlni, aki háznál, konyhaasztalon hajlandó műteni, akkor sem, ha csak egy kandúr ivartalanításáról van szó... Erősen minősíti a dokit is, ha ezt hajlandó megcsinálni...


A kérdésre: pár hét alatt fog belőle kiürülni a tesztoszteron, utána elmúlik a kandúr szag.

2011. febr. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!:)

Hát nekem is ez a bajom a házhoz jövéssel, hogy nem steril itthon a lakás ugye bár.

Egyébként onnét jött, hogy házhoz jön, mert mondtuk neki, hogy a kocsit is meg kell oldanunk úgy kell időpont, aztán ő felajánlotta, hogy kijön.

2011. febr. 23. 18:30
 9/14 anonim ***** válasza:
66%
semmi baj sincs azzal hogy házhon jön, a rendelőben semmivel nem sterilebb, mint a lakásod. ott naponta rengeteg állat fordul meg különböző betegségekkel. az eszközöket meg fertőtlenítővel úgyis fertőtleníti ahogy szokta. ne aggódj semmi baja nem lesz a cicádnak. amúgy régen tényleg csizmaszárban ivartalanították a cicákat, és egyik sem halt bele.
2011. febr. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%

7/9-es válaszadóval értek egyet.

Az orvoslásoz nem értek, viszont a biológiát nagyon szeretem, így azt gondolom, hogy a barbár, sötét középkorban is biztos volt számos olyan dolog, ami akkor (és néhány elmebetegnek mai is) praktikusnak tűnhet.


Viszont ma már egy ilyen csizmaszáras mókáért 2 év börtön jár! Akárki utána olvashat: Állatvédelmi törvény


9/9-es válaszadó: Miről beszélsz? A rendelő lehet, hogy nem steril, viszont a rendelő műtője bizonyára steril! Nem jártál még kórházban? A műtéteket nem ott végzik, ahol a sok mindenféle nyavalyával bajlódó ember köhög-tüsszög meg tapicskol össze mindent...


Külön csak erre használt műtő van, meg előkészítő szoba, meg bemosakodó. Ha az állatorvosodnak nincsen ilyen módon kialakított igényes műtője, akkor nehogy odavidd az állatodat! Különben te is résztveszel a kínzásában!


A házhoz kijáró orvos meg majd viszi magával azokat a műszereket, amik a műtőjében vannak az EKG meg a légzés figyelésére?! ÉS az infúziót hova akasztja a fali fogasra?! Gondolkozzatok már emberek!


Én azt látom, hogy az állatorvosi rendelők meg kórházak ma már sokkal igényesebbek mint az emberiek. (én nem Pestről írok)


Most olvastam, hogy az István utcában, Pesten már a kutyákat meg a macskákat is laparoszkóppal ivartalanítják! Basszus, néhány miliméteres lukon keresztül!

Mi meg itt csizmaszárakról beszélünk!

2013. márc. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!