Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi történhetett a cicával, mi...

Mi történhetett a cicával, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom hogy nem az én cicám de nagyon sajnálom. Egy ismerősöm cicájáról van szó akit pár hónapja fogadott be az utcáról. Gyönyörű volt, szép vastag bundája volt és jó húsban is volt. Legutóbb jártam náluk azóta először és megdöbbenve láttam hogy a macska nem is hasonlít régi önmagára. Irtózatosan sovány, össze van esve, fele akkora mint volt. A szőre a hátán és a nyakán szinte teljesen kihullott. Azt mondta az ismerősöm hogy elvitték orvoshoz de nem tudta megmondani mi a baja, kapott injekciót, krémet, ilyesmiket. Azt mondja az ismerősöm hogy eteti rendesen de nagyon sovány. Én vittem neki jó minőségű konzerveket, vitamint hogy azt adja oda a macskának mert nagyon sajnálom szegényt. Szerintetek mi történhetett?

Ja és a cica lakásban él csak, nem jár ki.


2011. febr. 23. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Másik állatorvos...
2011. febr. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Biztos vagy benne hogy helyesen eteti a cicát? Sajnos nagyon sok jószándékú ember puszta tudatlansággal árt az állatának...
2011. febr. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem vagyok biztos benne hogy jól eteti illetve ad-e neki eleget enni. Én vittem oda száraztápot és konzerv macskaeledelt is, minőségit, de nem tudom eleget kap-e ezekből. Amikor ott voltam nem volt a táljában semmi, mondtam hogy mindig legyen előtte száraz de nem tudom megfogadta-e az ismerősöm amit mondtam. És amikor adtam neki én konzervet azt egyszerre bepuszilta szóval nem az étvágyával van a gond.
2011. febr. 23. 19:30
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha hullik a szőre és fogy, akkor valószínűleg valamilyen élősködő van a szervezetében.


Ajánlom: Stronghold vagy Advocate spot

2011. febr. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De miért te vittél kaját? Nem volt macskakajája? Vagy mi? Egy egész konzervet megevett? Ebből nekem valahogy nagyon az jön le, hogy talán házikoszttal eteti a cicát, és se elég vitamint, se tápanyagot nem kap. Az is lehet hogy férges. Féreghajtót kapott?
2011. febr. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azért vittem kaját mert az ismerősöm nem vesz neki minőségi kaját, csak olcsót és annak ugye nem nagy a tápértéke, hátha ez a baj. Egy 400 g-os konzervnek a felét ette meg amíg ott voltam. Féreghajtót kapott most.
2011. febr. 23. 21:16
 7/7 anonim ***** válasza:
mivel eteti? nem lehet hogy nyers hússal is? mert azt pl. nem szabad. amúgy egy másik állatorvos többet segíthet...
2011. márc. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!