Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem hajlandó sétálni a macskám?!

Nem hajlandó sétálni a macskám?!

Figyelt kérdés

Befogadtunk egy őszi születésű fiatal macskát télen, elveszett volt, nem talált haza. Rögvest szobatiszta volt, ismerte az almot, nem volt vele baj. Egyszer sem akart kimenni udvarra. Van egy másik macskánk, az mindig kijárogat. Mostanság jobb időben kidobom kertbe, de nem csinál semmit, csak vár mikor juthat vissza. Semmi vadászat, semmi kaland, semmi bóklászás.


Ma kizártam úgy 8-9 órára. Ablakból néztem, nem csinált semmi mást, csak ült egy bokor alatt az erkély előtt, és ott szundikált/várta hogy visszajuthasson.


Hogy neveljem rá hogy megmozduljon??? Nem csak azért akarom ezt, mert nem normális dolog, hanem azért is, mert nincs kedvem örökké macsakalmot lapátolni, másik macska is kijárogat.

Olyan aranyos vörös kandúr ez, nem akarom, hogy elhízott szobamamusz legyen belőle...

(Amúgy házban szokott rohangászni, birkózni a másik macskával)


2011. márc. 1. 23:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
34%

Szia! Nekem 10 éves cicám van, sziámi fajtájú és lány. Őt ugyan kiskorában kennelből hoztuk, de ő sem rajongott soha az udvarért. Most télen a pincében van egy alom, oda tudja a dolgát végezni, de amikor kisüt a nap, mindig kizárjuk az udvarra pár órára- ő pedig fel szokott ugrani az ablakpárkányra és órákig nyávog, hogy engedjük be, mert nem szeret kinnt lenni. Nekünk is van kutyánk másfél éve, de a macska rájött hogy el van zárva kerítéssel.A kutya előtt sem szeretett az udvarra járni, tehát nem hiszem hogy nálatok a kutya hibája a macskajaj. A mi cicánk a kertben szokta jó időben a dolgát végezni. De amint pisil/kakil, már jönne is be.. Semmi baja nincs, nem beteg, egyszerűen nem kijárós típus.

Úgy gondolom, hogy te is nyugodtan tedd ki az udvarra a cicádat kicsit,ahogy szoktad, nem árt neki a friss levegő, ha kell, ott elvégezheti a dolgát és pár óra múlva beengedheted. Így nem kényezteted el. Lehet, hogy csak jobban szeret veled lenni a cicád, mint kint az udvaron egyedül. :) Ha pedig a másik macskáddal játszik, akkor ne aggódj, nem lesz semmi baja!

2011. márc. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
76%

Atya ég, mi a francért zárod ki erőszakkal szerencsétlen macskát, ha egyszer láthatóan NEM AKAR kimenni? Mi értelme van ennek? Mert lusta vagy almot takarítani? Ezt monst komolyan gondolod?

Attól hogy bent van nem lesz dagadt, nem értem honnan szedted ezt a hülyeséget.

Szerencsétlen állat...

2011. márc. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
76%
Ja és azt még hozzátenném hogy örülj neki, legalább biztosan nem üti el a kocsi, nem tépi szét a kutya, nem mérgezi meg a szomszéd, nem verik össze idióta emberek, illetve nem "tűnik el " csak úgy, mint a legtöbb kijárós macska...
2011. márc. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
34%
A macska mindig odamegy,ahol jól érzi magát.Kényszeriteni valóban nem kell,de ha sokat nagyon sokat törödsz vele,enged az akaratából.Sokan nem tudják,hogy a macska nem disz és sok macskának ezért annyi.Tapasztalat,hogy kell velük foglalkozni,hogy értsenek a szép szóbol.Itt nem az állatorvoshoz járásról,meg a kefélgetüsékről beszélek.Sajnos itt az ilyenektől kapod a legtöbb "jó tanácsot"
2011. márc. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a hasznos tanácsokat. Az anyázók meg menjenek a fenébe. Még szép hogy nincs kedvem takarítani az almot, itt lakok egy rohadt nagy házban egy rohadt nagy kerttel, szerintem nem kívánok sokat. Foglalkozom mind3 állatommal rendesen amúgy.

Még nem adom fel a kiszoktatási programot. Ma is kiraktam a kis 4 lábút, most kivételesen a kert hátsó részébe, egy kutyától elkerített részre, hogy nyugta legyen. Bíztam benne, ha leszáll pár rigó, meg ilyenek, megjön a vadászkedve. Hát semmi, ugyanott ücsörgött pár óra múlva, mikor vissza mentem érte.

Amúgy sokan félre értik, nem úgy van az, hogy tegnap befogadtam, ma meg kirakom. December elején nyivákolt ágak közé beragadva hóban-fagyban, mázlija volt, hogy nem fagyöngyé fagyott az nap este, hanem meg lett találva.

Eddig bent volt, mostanság, hogy plusz fokok vannak, kezdtem el a kiszoktatást. Még fiatal, bízok benne, hogy formálható.

Több minek ennek állat beszólást nem akarok.

2011. márc. 2. 22:50
 16/17 anonim ***** válasza:

Szerintem simán kiszokna, ha kitartóbb lennél, és nem csak pár órákra tennéd ki.


Viszont én még várnék vele. Ha már megszokta a meleg lakást, nyilván fázik kint. Hiába vannak már plusszok, azért még hideg van. A mi macskánk még a lépcsőházban sem marad kint 5 percnél tovább...

2011. márc. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Breaking News!

Jelentem, megjavult a macskám :D Itt a tavasz, végre kijár a kertbe sok sok időre. Nem kell végre almozni utána, mindenki happy. A rágalmazóknak üzenem, én megmondtam :D

2011. ápr. 6. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!