Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik ivartalanítási technika...

Melyik ivartalanítási technika a jobb a nőstény cicánál?

Figyelt kérdés

Két féléről is olvastam.Az egyiknél csak a petefészket távolítják el,a másiknál pedig a petefészkekkel együtt a méhet is. Arról viszont nem találtam infót,hogy melyik miért lenne jobb. Ti erről tudtok valamit?

(6 hónap körüli cicáról van szó,és mostanában szeretnénk ivartalanítani)

Köszi


2011. márc. 3. 11:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%
Elképzelem,amikor jön a nagy hatalmu és azt mondja:Sokan vagyunk kiherélni.Te meg kedves ivartalanitó azt mondod:Jaj ne inkább külön zárom őket.Na akkor tedd ezt a macskáiddal is.Ha meg nem tudsz rá figyelni,akkor ne tarts macskát.Mert ugye te a macskát szereted,nem pedig magadat?????
2011. márc. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor tele vannaka menhelyek árva cicákkal, aki ivartalanítás ellenes annak ajánlom, hogy menjen el és fogadja őket be. Mert ők a szenvedő alanyai annak, hogy nem lettek a cicák ivartalanítva, meg külön zárva...

Ez nem kutya! A macskának nem tudsz határ szabni egy udvaron és nem mindenhol tartják a macskákat csak lakásban! Komolyan nem is értem az ilyen mentalitást!!!

Most majd biztosan kapom a sok köpködést, de nem érdekel!

Igen is ivartalanítson az aki nem akar és mi több nem tud a kiscicákkal mit csinálni. Inkább az, mint hogy menhelyen vagy rosszabb esetben utcán landoljanak!

2011. márc. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen ivartalanítás!

Én is holnap viszem a macsekot. Legalább 3-4 négy kandúr folyamatosan a közelében van. Az én macskám kinti-benti cica és nem tudom mindig a kandúrokat hajkurászni... Szerintem ez az ésszerű megoldás, nem az, hogy bezárjam valahova a macskát vagy a sok kiscicát nagy nehezen elpasszolni. Ettől nem lesz rosszabb a macskának, sőt sokkal nyugodtabb lesz és kevesebbet fog csavarogni.

2011. márc. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Engem arról nem kell meggyőzni,hogy ivartalanítsak-e,mert ez egyértelmű!

A sok okoskodó primitív,marha,paraszt meg menjen el egy menhelyre,ahol már én is 6 éve önkéntekedek,és nézze végig azokat a sorsokat,amik az édes tündi-bündi kiscicáknak jutottak!

Gratulálok a hozzáálláshoz!

2011. márc. 9. 20:04
 15/21 anonim ***** válasza:
0%
Pont erről beszélek kedves ivartalanitó (és én nem köpködök,mint te folyik a szádból a...)és te eldöntötted a macska ivartalanitást akar TE ELDÖNTÖTTED HELYETTE!!! Tehát bár jönne valaki és ugy döntene,hogy téged ivartalanitsanak,hiszen az neked lenne jó nem???Ki vagy te hogy beleszolj az élövilágba,ami már elötted is létezett.Ja Te Vagy Az EMBER így nagy betüvel.Akkor értem.De továbra is megkérdezem ezt akarja a macska?Vagy te akarod kedves ember,hogy neked nagyobb legyen a mozgás tered? Az a macska ugy jött világra,hogy volt méhe,petefészke.Te meg vagy az atyauristen és kiveszed belöle.Hagyd már a menhelyes dumát,menj el egy nevelőotthonba,és nézd meg hány EMBER dobta el a gyerekét,akit legalább olyan önző szándékkal hozott világra,mint az aki belepiszkál a biologiába (állitolag az állat érdekébe)Nyugodtan ird le a gyépés elméletet,csak azt ne felejtsd el,hogy a sors lehet veled is ilyen megértő a te érdekedbe.Amugy nem érdekes,hogy minden azota szaporodott el ezen a földön,amiota itt az ember is?De az Ember önző és persze okos is,aki nem kell kilöki.Nem baj,hogy mindenkinek az a joga,ami neked.Ez nem demagogia,vagy utopia,mert elég,ha csak ebben az országban körül nézel,hogy mi folyik,és ha csak egy dologgal,nem értesz egyet,már igazam van.
2011. márc. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 22:39-es annyi butaságot beszélsz és a lérdésre nem is válaszoltál.Látogass el az illatos úti gyepire vannak ott olyan cicacsaládok helyes kis cicák akiknek jobb lett volna megsem születniük mert idáig is csak szenvedés jutott nekik az életből,az ilyen gondolkodásu szerető gazdik miatt mint te.A kérdésre válaszolva ha van választási lehetőséged mindenképpen a méh eltávolítását is kérjed.
2011. márc. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
Kedves 7 óra 18.A kérdésre válaszoltam,vedd le a szemellenzőt,vagy olvass a sorok között és ne rágalmazz.Azok a cicák a menhelyen pont olyan emberek miatt vannak ott mint te vagy.Én is mondtam menj el egy nevelőotthonba és nézd meg mennyi gyerek van ott,olyan emberek miatt mint te?Itt mindenki butázik engem,de az én gyerekem,vagy macskáim nincsenek menhelyen és nem vetettem ki a szerveiket.Amim van azzal foglalkozom és nem gyártom őket azért,hogy utána azon keljen vitatkozni,hogy milyét vetessem ki.A buta ember csak magára figyel és őmiattuk tart a föld itt,ahol tart.Nagyon egyszerü kérdés.Minek válal valaki olyat,amit nem bir válalni?
2011. márc. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Tudod mit,kedves okostojás?! Hogy ne legyen gond inkább megmondom az orvosnak,hogy pakoljon ki belőle mindent,amit lát,oszt' tömje ki szalmával!:D
2011. márc. 10. 14:15
 19/21 anonim ***** válasza:
Én voltam nevelőotthonban és képzeld az emberekközt is vannak akik sterilizáltatják magukat mert már nem szeretnének több gyereket.A hugom kutyáját meg pont a gennyes méhgyulladás miatt kellett ivartalanítani.A nőstény cicának meg egyenessen szenvedés az ivarzás mert csak a megtermékenyüléssel marad abba.Tehát nem hiszem hogy a te cicád szép nyugodtan elvan mikor kerülgetik a kandúrok,de nem is kell egy véleményen lennünk.Az én cicám ivartelenított kandúr és nagyon boldogan él ugyan úgy mint az elődje aki 17évig élt.
2011. márc. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%
Ismerem a fanatizmust,olyan mintha valaki a falon szeretne átmenni.Hát ehez még én se értek.Nyuzzatok meg minden állatot,de amikor már az enyém nyuznád valószinü csattanós választ kapnál.
2011. márc. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!