Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel tudok aránylag ártalmatl...

Mivel tudok aránylag ártalmatlan módon elriasztani egy macskát?

Figyelt kérdés

Adott egy függőfolyosós ház, több "mindenkicicája" (egy család, anyu és a már kicsit nagyobb kölykök) az udvarban, mindenki szereti és eteti őket. Reggelente mikor indulok sorban állnak a simiért. Azonban tavasz közeledtével anyura megint elkezdtek járni a kandúrok, és az egyik rendszeresen ide pisil, ami még kisebb baj lenne, de ide is fosik, a lábtörlőt is ki kellett dobnom miatta :( Sosem tudom rajtakapni hogy akkor kergessem meg, de csak az a macska lehet, látni szoktam errefelé kujtorogni, és kutya sincs a házban hogy az lehetne.

Hogyan szoktathatnám le az ajtónkról? (máshová is kakál a házban, láttam, de oda legalább szilárdat amit könnyebb feltakarítani). A kiscicákat és az anyjukat nem szeretném elzavarni tőlünk, olyan jó hogy mindig szaladnak ha nyílik az ajtó :(


2011. márc. 4. 23:46
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Állítólag a Valeriána gyökér /gyógynövényboltokban kapható/ illatát nem szeretik a macskák.
2011. márc. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ismeri e az előző a valerianagyökér hatását? Nyár elején Dél-Európában ódon falakon és a gátakon gyakran felfedezhető a rózsaszín virágokkal tündöklő valeriána. A valeriana gyökér nyugtató hatású, így álmatlanság, ingerlékenység, lehangoltság és stressz okozta lelki bántalmak esetén alkalmazható. Fontos még megemlíteni, hogy használata nem vezet függőséghez, valamint nem okoz napközben tompaságot. Amennyiben a növényt kiszárítjuk, nagyon speciális illata lesz, ami szinte mágnesként vonzza a macskákat, ezért szokták a valeriánát macskagyökérként is emlegetni.

Szóval, eszedbe ne jusson azzal "riasztani". Valahol olvastam, hogy a levendulát nem szeretik. Próbáld ki, hogy levendulás WC sprével befújod az ajtód körül és a lábtörlőt, hátha......

2011. márc. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az állatboltokban lehet kapni macskaűző sprayt.
2011. márc. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A macskák nem szeretik a szárított citrom és narancs szagát.Sztem száríts néhányat,és akaszd arra a helyre ahova nem szeretnéd hogy a macskák oda menjenek.
2011. márc. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egy egész jó módszer egy feltekert újság ,ha nem hallgat rád. Nem kell erősen megcsapni szinte elég ha hangját hallja :).
2011. márc. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sajnos már volt büdös dögözés és gangon körbekergetés nem egyszer, de két perc múlva megint ott vernyákolt, bezzeg az itt lakó cicák megijedtek.

Gondoltam arra is hogy csapdát állítok, majd bevágom egy kartondobozba és átviszem a sarokra az állatkórházba és saját költségen kiheréltetem, az nagyon csúfos vereség lenne neki :)

2011. márc. 7. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!