Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi ido, amig meghal a...

Mennyi ido, amig meghal a cica, ha merget evett?

Figyelt kérdés
Az a gyanum, hogy tenyleg merget evett..3.napja nem eszik,nem iszik, csak fekszik. Adtam neki szen tablettat, hogy szedje fel a merget, ha tudja..Olvastam, hogy verzik a cica, ha merget evett.
2009. febr. 18. 12:17
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

El kellett volna már vinni orvoshoz. Ha patkánymérget evett az belső vérzést okoz.

Vidd el orvoshoz, hátha még nem késő.

2009. febr. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy verzest okoz...de mikor???Mar ma kifekudt a napocskara..eddig bennt fekudt a garazsban..Orvoshoz nem szeretnem vinni, mert itt olyan az allatorvos, hogy akihez o hozza nyul, az meg is hal..ugyhogy inkabb nem
2009. febr. 18. 12:30
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem szokták 3 napig kibírni, vagy csak csekély mennyiséget evett, vagy nem is mérgezés okozza a tüneteit. Ahogy előttem mondták, orvosnak meg kéne mutatni, márcsak azért is, mert lassan ki fog száradni, ha nem ivott már 3 napja.
2009. febr. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
83%
Próbáld mindenképpen megitatni és imádkozz erősen!
2009. febr. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
88%

Tejet adj neki, mérgezés esetén az jó. Nagyanyám kipróbált tippje.

Langyosat. Ha nem iszik, egy kiskanállal, vagy cseppentővel, injekciós fecskendőval adj pár kortyot a szájába félóránként, és egy kis tea, pici cukor pici sóval, ez az infúziós folyadék, hogy ki ne száradjon.

Összenomod két oldalt a pofáját és úgy beadod.

Szorítsd a combjaid közé, vagy tekerd egy rongyba addig, nehogy megkarmoljon! És megnyugtatóan beszélj hozzá.

Kálium az ellenszere úgy tudom, a patkányméregnek.

2009. febr. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a kutyámat megmérgezték én tejet adtam neki. Azt bőszen fellefetyelte, majd az állatorvos adott neki valami injekciót. A kutya megmaradt, pedig vért hányt, folyamatosan vér szivárgott ki a pofájából. Igaz, nagy testű kutyáról van szó ő kuvasz volt.
2009. febr. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

csak el kéne vinni állatorvoshoz. Ha tényleg mérget evett, az csúnya halál.

K-vitamin



A méreg ellenszere:K vitamin

"A K-vitamin zsírban oldódó vitamin, gyakran használt másik neve a fillokinon, amely egyben előfordulására is utal (filum = levél).

Mihez szükséges?


* A véralvadáshoz (II, VII, IX és X. faktor)

* Alvadási faktorok képzése


....

a tej- és tejtermékek, valamint a máj."

Addig add ezt. Véres nyers májat.


Talán lehet kapni tablettában is, de neked injekció kellene.


Nem lehet, hogy csak megfázott, lázas?

2009. febr. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Mármint azt akartam idemásolni, hogy a tejben és májban tudod elérni a K vitamint.
2009. febr. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim válasza:
72%

Nekünk volt egy kismacskánk,szintén így járt;3 vagy 4 napig nem evett,nem ivott és mire orvoshoz került,már túl késő volt:( Begennyesedett a mellkasa és már nem lehetett mit tenni,el kellett altatni szegényt:(

Vigyázz nagyon a cicádra,mert ha egyszer ilyesmi történik vele,akkor nem lehet segíteni,sajnos.

2009. febr. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt tudom mondani, hogy vidd orvoshoz! Nem tudhatod, hogy mi a baja, lehet hogy mérgezés, lehet hogy valami más, így nem tudhatod, mivel lehetne kezelni. Miből gondolod, hogy mérgezés? A méreganyagok különbözően hatnak, van ami rögtön, vannak amik után (pl. a patkányméreg!) több mint 12 órával jelentkeznek tünetek, de ha ezt kivárod, akor már lehet hogy késő. És ilyenkor nem csak arra kell gondolni, hogy meghalhat szegény, hanem hogy milyen kínokat állhat ki, amíg odáig eljut..
2009. febr. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!