Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi ido, amig meghal a...

Mennyi ido, amig meghal a cica, ha merget evett?

Figyelt kérdés
Az a gyanum, hogy tenyleg merget evett..3.napja nem eszik,nem iszik, csak fekszik. Adtam neki szen tablettat, hogy szedje fel a merget, ha tudja..Olvastam, hogy verzik a cica, ha merget evett.
2009. febr. 18. 12:17
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
MÁSIK állatorvos! Én mondjuk nem számolnám a kilométereket...:(
2009. febr. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Vidd őt mindenképp állatorvoshoz. Egyáltalán nem biztos az sem, hogy mérget evett, viszont ha napok óta nem iszik, kiszáradhat. Nekem halt már meg cicám kiszáradásban pusztán azért, mert fájt a torka, és nem bírt inni és enni. Sajnos túl későn hívtuk az orvost, már infúzióval sem tudta megmenteni. Azóta bármelyik cicámmal nem stimmel valami, azonnal hívom az állatorvost.
2009. febr. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
2-3 nap nem ivás, nem evés után a macskák szervezete, anyagcseréje olyannyira felborul, hogy az életükbe is kerülhet.
2009. febr. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Ez nem valami Úri cica, csak itthoni, hazi..ugyhogy neki nem lehet betiltani, hogy ne koboroljon. Nem tudom, hogy mit evett meg, de csak a mergezesre tudok gondolni..Vagy esetleg abban bizok, hogy csak nem tud kakilni es azert nem eszik..
2009. febr. 18. 13:51
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Tökmindegy lesz, hogy miért nem eszik, ha pár nap után belehal! Bélcsavarodása is lehet pl. Ha kemény a pocija, akkor gyanús, de az azt jelenti, hogy FUTÁS állatorvoshoz, akárkihez is! A kezeletlen bélcsavarodás MINDENKÉPP halálos, pokoli kínokkal.

Ugyanez vonatkozik a súlyos mérgezésekre is.

Ha szenved az állat, akkor azt a jó gazda nem tétlenül nézi...

2009. febr. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Mindenképp itasd gyakran!20 percenként.

Ha nem tudod orvoshoz vinni, akkor is itatni kell. Akár kanalanként.

A tej minden másra is jó.

Ha kiment, akkor javul.

Ha meg akarna dögleni, akkor elbújna.

Ha lázas, adhatsz pici lázcsillapítót. Csak ki kéne deríteni, mi baja?

2009. febr. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Szerintem is jo jel, ha kiment...de most meg mar nincs napocska, nincs cica se...2 lehetoseg van-vagy elment meghalni, vagy csavarog...mert o jarni birt, csak talan kedve nem volt hozza....igy nem tudom itatni se...reménykedek
2009. febr. 18. 14:23
 18/29 anonim ***** válasza:
Miután itt már mindenki megírta, hogy orvoshoz kell vinni a cicát, mert lehet hogy nagyon szenved, és te továbbra is csak itt olvasgatsz, többet nem tudunk csinálni...
2009. febr. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Szia!


Mindenképpen vidd el orvoshoz, ha helyben nincs normális doki, vidd el valamelyik közeli településre, persze ha van rá lehetőséged.


Ha 3 napja edte meg a mérget, akkor szerintem nem érsz semmit a tejjel, mert már felszívódot, én így gondolom laikusként.


Ettől függetlenül nyugodtan adhatsz neki tejet, mert van tápértéke, de melette mindenképpen adj vizet is, mert nekik az a folyadék és tényleg kiszáradhat.


Nekünk volt kutyusunk, aki napokig élt azt követően, hogy egette a mérget, az elején észre se lehetett venni, mindenképpen. Szerintem mutasd meg agy normális állatorvosnak!

2009. febr. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Egyszer az én gyönyörű perzsa cicám patkánymérget evett.Azonnal ki hivtam az orvost.Nemtudom mennyit ehetett az állatorvos adta neki a szurikat hogy életben maradjon.1 hétig birta :'( Ráadásul az is kiderült hogy a szomszéd pakolta ki a patkánymérgeket a macskáinknak mert a másik cicám is mérgezésben pusztult el
2009. febr. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!