Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak vele? Egész...

Mit csináljak vele? Egész éjjel nyávog.

Figyelt kérdés
Cicánk egész éjszaka keservesen nyávog. Voltunk orvosnál, egészséges. Ivartalanítva van. Ha éjjel rákezd, szólok neki, kicsit simogatom, aztán elmegy, kezdi elölről. Korán kelünk, megyünk dolgozni. De már ha napi 3-4 órát alszunk csak tőle. Kizárni nem akarom, mert az neki se jó, meg csak hangosabban csinálja. Sokat foglalkozunk, játszunk vele. Nem értem mi lehet a baja. Van valami ötletetek, hogy mivel hallgattassam el?
2011. márc. 7. 23:05
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Egyszer tudatlanul, hülye fejjel befogadtam egy kóbor kismacskát egy panelba. Na az csinálta ugyanezt.

Egész nap egyedül volt szegény (mert dolgoztam) de leginkább éjjel, (amikor a legaktívabb lett volna) volt magányos, mert azt meg átaludtam (volna). Gondolom nála is belejátszott az is, hogy megszokta a szabadságot, és a függetlenséget.

Többet kellene vele foglalkozni, de ha ez nem segít, akkor bizony egy macskatárs kellene neki.

2011. márc. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

... már feltéve, hogy kizárólag olyankor vannak "nyávogási rohamai" amikor alszol.

Amikor hazaérsz (meghallja a kulcs csörgést), vagy elmész otthonról, nem zendít rá? Ha nem, akkor lehet, hogy inkább valami mást akar jelezni...

2011. márc. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
nem ki van csukva a szobából ahol alszol és ezért? mert az én cicám olyankor nyávog csak. ha mellém feküdhet akkor nincs semmi baja.
2011. márc. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Hát ez az, hogy nincs kizárva. Szabadon mászkál az egész lakásban. Nem tudom mi lehet, de már muszáj valami megoldást kitalálnom.
2011. márc. 7. 23:45
 15/23 anonim ***** válasza:
Én is még egy cicát javasolnék. Tudom, elég húzósan hangzik így elsőre, de hidd el, fele annyi gond nincs két cicával, mint egy egykével. Én se hittem el először, azt hittem a gondok is duplázódni fognak, de tévedtem. Nagyon megéri. Nem tudom ti hogy álltot anyagilag, nálunk két cica van, egyszobás albiban vagyunk (még), először pont emiatt nem aakrtuk, de a menhelyes (aki ugye elég komolyan veszi a gazdijelölt alkalmasságát) maximálisan támogatta a két cicát még így is, és igaza lett. Pénzben kb 9re jön ki a két cica/hónap, ebben a prémiumtáp, és az alom is benne van (egy elég nekik)
2011. márc. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy epilepsziás. Meg elég féltékeny. Egyszer már próbálkoztunk másik macskával,de rohamot kapott. Így még egyszer nem. Most majd veszek vízipisztolyt, és ha ordít "lelövöm" vele. Nincs ötletetek, hogy hol tudnék most venni?
2011. márc. 8. 09:10
 17/23 anonim ***** válasza:
Virágspriccelő is ugyanolyan jó.
2011. márc. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
De azzal nem tudok messzire spriccelni. 100 ft-os boltba lehet kapni?
2011. márc. 8. 09:16
 19/23 anonim ***** válasza:
Szerintem még nem kellene spriccelgetni. Mit csináltok ha nyávog? Leszidjátok? Felkeltek hozzá? Játszotok vele?
2011. márc. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Egyenlőre még felkelek hozzá, játszom vele, vagy simogatom. De a párom napi 13 órát dolgozik, ráadásul ő vezet egész nap, igazából neki kéne aludnia, én még elvagyok, mert én csak részmunkaidőben dolgozom. A vízipisztoly már sokszor bevált nálunk, ezzel szoktattam le a konyhapultra, asztalra való felugrálásról. Bántani, csapkodni nem fogom. Volt már rá példa, hogy kapott egyet a seggére, nevelő célzattal, tehát nem fájt neki, de úgy megsértődött, hogy olyat én még nem láttam.
2011. márc. 8. 11:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!