Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak vele? Egész...

Mit csináljak vele? Egész éjjel nyávog.

Figyelt kérdés
Cicánk egész éjszaka keservesen nyávog. Voltunk orvosnál, egészséges. Ivartalanítva van. Ha éjjel rákezd, szólok neki, kicsit simogatom, aztán elmegy, kezdi elölről. Korán kelünk, megyünk dolgozni. De már ha napi 3-4 órát alszunk csak tőle. Kizárni nem akarom, mert az neki se jó, meg csak hangosabban csinálja. Sokat foglalkozunk, játszunk vele. Nem értem mi lehet a baja. Van valami ötletetek, hogy mivel hallgattassam el?
2011. márc. 7. 23:05
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Nah pont ez a gond, hogy foglalkozol vele. Ezt úgy kell mint a kutyáknál, ha nyávog, levegőnek kell nézni. Előbb-utóbb rá fog jönni, hogy nem ér el vele semmit. Vegyetek füldugót, elég hatásos, és hagyjátok figyelmen kívül hogy nyávog. Valószínűleg abba fogja hagyni, úgy néz ki a miénket is sikerül így leszoktatni a hisztiről.
2011. márc. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Hát, egy újabb éjszaka előtt állunk, megfogadom a tanácsod, kipróbáljuk! :)
2011. márc. 8. 19:54
 23/23 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy be fog jönni, de ez csak tüneti kezelés, a macska frusztrációját nem szünteti meg. Ami agresszióba (tépett kárpitok), vagy depresszióba ("ajándékcsomagok" a bútorokon) fordulhat.

Dehát: végsősoron mindig a gazdi dönt, és ez így van jól. Az én macskám sem azért lett egy csendes, csodálatosan tapintatos, tündéri kis gengszter, mert figyelembe vettem volna a törődésre való igényét. Ellenkezőleg: nekem volt igényem arra, hogy törődhessek vele.

2011. márc. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!