Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Baj ha nagyon látszik a fehér...

Baj ha nagyon látszik a fehér izé a szemében?

Figyelt kérdés
Majdnem a szeme feléig látszik. Ez baj, vagy ne szaladjak egyből orvoshoz?
2011. márc. 25. 16:45
 1/10 anonim ***** válasza:

szia. ez a macska "harmadik szemhéja"

nem jó ha mindig látszik neki...nincs begyulladva a szeme?

2011. márc. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, ez a macska harmadik szemhéja, amely akkor látszik amikor a macska becsukja a szemét. Egészséges macskánál, éber állapotban ez alig látható. Ha előre esik akkor az azt jelzi hogy megromlott a cica egészségi állapota. Nagyon gyakran emésztőrendszeri megbetegedést jelez, hasmenés, férgesség kísérő tünete. Nem megy a cica hasa? Eszik-iszik rendesen?
2011. márc. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De, 3 napja hasmenése van. Royal Canin gastro intestinal tápot kap. Szárazat is, alutasakosat is. Mivel még friss a dolog, nem akartam egyből orvoshoz szaladni. De ezek szerint rosszul tettem. Ma már nem tudom elvinni, addig is van tippetek, hogy mi baja lehet? 1 éves, még ivaros nőstény. Benti cica. Minőségi tápot kap, játékos, még most is.
2011. márc. 25. 18:06
 4/10 anonim ***** válasza:
Nehéz megmondani hogy mi lehet a gond, hasmenést sok betegség okozhat. Egyéb tünetei nincsenek? Hányás, láz, levertség, fájdalom? Lehet valamilyen vírusos, vagy bakteriális fertőzés. Oltva van? Mert ha nincs akkor a veszélyesebb betegségekre is érdemes volna letesztelni. Holnap mindenképpen vidd el állatorvoshoz, nehogy súlyosabbra forduljon a helyzet.
2011. márc. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem levert, jókedvű, most is játszik. Étvágya is van. Kombinált oltása van. Elviszem orvoshoz, remélem nincs semmi baja. Kb. két hete kapott antibiotikumot, mert be volt gyulladva a torka. Meg volt nálunk egy cica vendégségben, neki is hasmenése volt. Lehet, hogy tőle kapta el?
2011. márc. 25. 19:00
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, könnyen lehet hogy a másik cicától kapott el valami vírust vagy baktériumot, de esetleg férgességet is. Ha egyébként nincs más tünete, jókedvű, eszik akkor nagyon-nagy baj nem lehet.
2011. márc. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mindegy, azért elviszem orvoshoz.

Köszönöm a segítséget! :)

2011. márc. 25. 19:32
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Második (meg harmadik és negyedik:)) válaszoló vagyok. Hogy van a cicus? Kiderült már mi a probléma?
2011. márc. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönjük az érdeklődést, már jobban van. Voltunk dokinál, kapott antibiotikumot, meg féreghajtót. A szeme már nagyon szép, azt mondta a doki, hogy csak tünet lehet. A héten még diétázik, hétfőtől kaphat rendes kaját. :)

2011. márc. 31. 20:15
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagyon örülök hogy javul a cica!:) Mi is átestünk egy ilyenen az én cicámmal 3 hónapos korában.
2011. márc. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!