Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Még megtaníthatom pórázon...

Még megtaníthatom pórázon sétálni, vagy már késő? (Lejjebb. )

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves nőstény félperzsa macskám. Sokszor ül az ablakban és csak nézeget kifelé, ilyenkor eszembe jut, hogy mi lenne ha megtanítanám pórázon sétálni, és minden nap kivinném egy kicsit a közeli rétre játszani (Panelben lakom.) Ennyi idős korban ez még kivitelezhető, vagy inkább hagyjam az egészet?
2011. márc. 26. 14:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Macskát pórázon sétálni? ilyen beteg dologról még nem hallottam. Vagy csak nekem szokatlan ez?
2011. márc. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Isabella95 ***** válasza:
100%

Szerintem ha sokat foglalkozol vele akkor még megtaníthatod pórázon sétálni. :)


Sok sikert!

2011. márc. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, elég sokan vannak, akik sétáltatják a macskájukat. :)


A második válaszolónak köszönöm a választ, reméltem, hogy nem csak én gondolom, hogy megtudom még tanítani :)

2011. márc. 26. 14:58
 4/13 anonim válasza:
Ha van akaraterőd, akkor szerintem biztosan megtudod tanítani. Nézz youtubeon ilyen videókat, hogy hogyan tanítják őket. Sok sikert. :
2011. márc. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem beteg dolog....

Nekem 7 hónaposak a macskáim, de én is most tervezem, hogy veszek nekik hámot meg pórázt, jön a tavasz, és fáj a szívem, hogy ők nem jöhetnek le velem :)

Sok sikert a sétáltatáshoz! :))

2011. márc. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves válaszokat!

Tegnap el is kezdtem hozzá szoktatni, e videó szerint:

http://www.youtube.com/watch?v=5PHe7BWIQOw

Ahhoz képest, hogy tegnap volt rajta először hám, nagyon jól viseli. Nem tiltakozott, csak nem értette, hogy mi az. Jelenleg is rajta van, most alszik, nem korlátozza semmiben. Pórázra is raktam már, kis kajával rávettem néhány lépésre (eddig a 2 lépés a legtöbb, amit megtett pórázon) Enyhe húzásra rosszul reagál. Bár nem hinném, hogy kint majd arra megyünk, amerre én akarom.. :)

2011. márc. 27. 13:25
 7/13 anonim ***** válasza:

[link]


Itt a bizonyíték, hogy felnőtt macskát is lehet pórázon sétáltatni. Ő egy mentett cica, kb. másfél évesen került hozzánk. Első próbára sétált a hámmal, azóta is mindennap lemegyünk vele, még télen is néha-néha pár percre, hasig a hóban gyalogolt. Kergeti a gyíkokat, tavaly még egy kis mezei egeret is kiszedett a lyukból. Természetesen oltva, kullancsellenes szerrel kezelve van. ( Tisztára macskafüggő, hogy sikerül e, mert nekem az előző thai-om csak lefeküdt a hámmal felszerelve, max. húzni tudtam volna.) Mikor megunja a sétát, elindul hazafelé, gyorsan megtanulta, hol "lakik". Kutyákkal is jól meg van, haveroznak, még soha nem volt olyan, hogy bántani akarták volna egymást. Valószínűleg érzik a kutyák, hogy nem ideges tőlük. Nőstény létére elég nagytestű, messzebbről kiskutyának szokták látni, csak közelebb érve ujjonganak, hogy jé ez egy macska.

2011. márc. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, nem jelent meg a kép, megpróbálom még egyszer.
2011. márc. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

[link]

Remélem, ez működik.

2011. márc. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is a választ!

Biztató, amit leírtál, lett tőle most önbizalmam :)

(Amúgy a cicus kísértetiesen hasonlít az enyémre :D)

2011. márc. 27. 19:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!