Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért olyan nagy szám egy...

Miért olyan nagy szám egy pórázon sétáló cica?

Figyelt kérdés
Az én macskám lakásban tartott cica, de neki is kell a friss levegő, a mozgás, és ha nem esik az eső, akkor naponta egy órát lent vagyok vele itt a ház előtti füves területen, nagyon élvezi, persze nem lehet úgy vezetni, mint egy kutyát, arra megy, amerre akar, és mindenki nagyon megbámulja, meg odajönnek kérdezősködni. Már arra is rászokott, hogy lent is wc-zik, persze ha a lakásban is kell, akkor ott az alom.
2011. máj. 30. 12:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Erre már én is gondoltam. Csak az én cicám nagyon kis növésű, én meg elég antiszociális vagyok, ugyanis utálom a kutyákat, és ha sétáltatom valamelyik odajönne, tuti rárúgnék.

Te hogy szoktattad rá?

2011. máj. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én örülök, hogy így gondolkozol, és ha találkoznánk tuti nagyon megdícsérnélek :)) Én kutyás vagyok amúgy, de nem szeretem, mikor csak kiengedik a macskákat és kóborolnak, mindenfelé, bejönnek az udvarunkba, idepiszkítanak stb. És ha a kutyám elkapja még én leszek a hibás. Szóval gratula és így tovább :) És ne törődj a beszólásokkal ;)
2011. máj. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Azért, mert pórázon a legtöbb ember kutyát vezet. A kertes házi macsekokat ugye nem kell sétáltatni, a panelban tartottakat pedig ritkábban szokták (pontosabban az én ismerősi körömben senki).

Egyébiránt én a helyes kutyákat is megbámulom, akár pórázon van, akár egy kerítés mögött.

2011. máj. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Úgy szoktattam rá, hogy vettem neki hámot, amit először csak a lakásban tettem rá, hogy megszokja, majd egy délelőtt, mikor csendes volt a környék, nem volt lent kutya, visítozó kisgyerek, akkor megfogtam, és levittem. Először meglepődött, de hamar rájött, hogy egy csomó dolog van, amit fel kell fedeznie, persze megijedt mindentől, autóktól, kerékpárosoktól, akkor mindig megnyugtattam, ma már nem fél. Ha látom, hogy jön egy kutya, főleg póráz nélkül, mindig felveszem, nehogy baj legyen, de ha jó szándékú a kutya, akkor akár barátkozhatnak is.
2011. máj. 30. 12:52
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom... én az enyémet direkt csak este, sötétbe viszem pórázon sétálni. De ő olyan furán le is lapul a földre, ha a hámja rajta van a hátán.

A napokban pont láttam valakit a környéken, aki szintén pórázon vitte a cicáját. Meg is örültem, hogy ezek szerint nem csak én sétáltatok.

Egyébként mi kertes házban lakunk, de csak úgy akkor sem merem kicsapni a kertbe a macskát, mert megszökik és napokig nem látom. Addig pedig azt se tudom, hogy mi van vele.

Így általában kimegyek vele, ha van időm és vigyázok rá, hogy nem szökjön el. Vagy időnként pórázon megsétáltatom, hogy ne legyen neki mindig unalmas.

2011. máj. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A cicám is lakásban él, de minden nap a szokott időben fél4-4 óra körül megyünk ki a kertbe "sétálni", de mi póráz nélkül. Ha esetleg elfelejteném ő már ott ül az ajtónál és ezzel jelzi h menjünk ki. Mint a kutyák jön mellettem, de mehet egyedül is (bekerített kertünk van). Ha esetleg idegen macsekkal találkozik és elakar futni utánna csak rászólok és megáll. A kisajtónál (ami az utcára nyílik és simán átférne alatta) is megáll és várja h kinyissam és együtt menjünk ki a ház elé. 9 éves sziámi kandúr és nagyon okos!!! Imádom!
2011. máj. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"megyünk ki a kertbe "sétálni", de mi póráz nélkül"


Na ez az ami nálunk már nem megy. Ahogy egy kicsit otthonosabban kezdte érezni magát a kertben, egyből elkezdte feszegetni a határokat. Hol egy fára mászott fel úgy, hogy utána alig tudott lemászni, hol meg a szomszédból kellett összeszedni.

Most pórázon viszem le a kertbe, de így meg nagyon lehangoló látni, ahogy vánszorog mellettem az önfeledt futkározás helyett...

2011. máj. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ahogy írtam, az enyémet a kertbe is ki szoktam vinni póráz nélkül. Szintén bekerített a kert, de pl a kerítésen ha akarna simán ki tudna mászni. Mikor kicsi volt, pl folyton a kapu résein préselte ki magát és a szomszédban lévő sufniig meg se állt.

Nem mondom, hogy most sem próbálkozik, de ha ott vagyok és rászólok, akkor nem megy el. Viszont egyedül pont ezért nem merem kint hagyni.

2011. máj. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát igen, úgy könnyű, ha hallgat rád :)


Csak az enyémnek egyre inkább "elmacskásodik" a jelleme sajnos.

Az elején néhányszor még jött, ha hívtam.

Aztán egy darabig még tudtam azzal zsarolni, hogy faképnél hagyom, ha nem jön.

Mostanában viszont már elbújik, ahelyett hogy jönne (de legalább megadóan tűri, hogy befogjam).


Szépen végigment a lépcsőfokokon, és belegondolva: a következő lépcsőfok már az lenne, hogy árkon-bokron keresztül kell kergetnem a kisasszonyt. Ezt már nem vállalom :)

2011. máj. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem nagy szám, de nincsenek még hozzászokva az emberek, lehet, hogy nem is tudják, hogy a cicák is tudnak pórázon közlekedni, és most látnak ilyet először. Ha kérdeznek emberek, és beszélsz velük, akkor egyre többen ki fogják próbálni, és a végén elterjed. A macskák meg majd örülnek neki és a macskalegenda lesz belőled a városban köztük.
2011. máj. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!