Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicát hogy lehet megtanítani...

Cicát hogy lehet megtanítani hogy pórázon sétáljon?

Figyelt kérdés
2011. júl. 7. 21:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Na most.Egy cicát ne hasonlíts egy kutyushoz.A cicák nem falkában éltek mint a kutyák.Ők a maguk urai nem hiszem hogy meg tudod neki tanítani.Te biztos nem.
2011. júl. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Vannak országok ahol ez nagyon elterjedt. Azért lenne szükség erre mert úgy gondoljuk hogy a lakás nem hagy elég mozgásteret neki.
2011. júl. 7. 22:05
 3/16 anonim ***** válasza:
Igen értem és pontosan milyen idős az a cica?
2011. júl. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
figyi ha kiteszed esténként jól fogja magát érezni és nem fogja igényelni a sétáltatást ás reggelre visszajön ( most őszintén hány macskát láttál pórázon?)
2011. júl. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Ha lehetőség lenne kitennénk. a cica pedig még 4 hónapos
2011. júl. 7. 22:08
 6/16 anonim válasza:
100%

Mi panel házban lakunk, és a cicánk elég sokszor szökött már ki, ezért vettünk neki hámot, és levittük sétálni a kutyával együtt. Már elsőre rendesen sétált, nem kellett tanítani neki. Más cicáknál nemtudom hogy van.


Amúgy én szoktam látni macskákat sétáltató embereket.. :)

2011. júl. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
köszi :) akkor nem lesz probléma ha nagyobb lesz... mert most még játszik a pórázzal
2011. júl. 7. 22:13
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehet sétáltatni. Anno és is pórázon vittem minden nap. Bárcsak most is vihetném....

[link]

2011. júl. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen pici cica nagyon játékos, ezért is lehet csalóka, hogy szerinted nincs elég tere. A játékos kiscicáknak akármekkora lakás sem tűnne elég nagynak, annyira pörögnek. :)


Egyébként nem értem miért írtak olyan válaszokat egyesek... Nincs ebben semmi extra, sokan sétáltatják így a cicákat, igaz nem feltétlenül M.o.-n.

Ráadásul a kérdező érthetően és világosan leírta, hogy miért szeretné. S valóban így lenne a legjobb neki és a cicának is. Az a macskának se jó, ha elszökik aztán majd elkapja egy kutya, vagy autó alá szalad stb.


Szerintem először majd a lakásban próbáld pórázon sétáltatni. Vagy csak szokja a pórázt, hagyd rajta kicsit (felügyelet nélkül ne, nehogy beakadjon valahová). Nem fog vele örökké játszani.


Jobb lenne neki valami hám egyébként, mert a macska hajlamos kibújni a nyakörvekből. Nekem régen a bolhanyakörvet is levették fél órán belül, akármilyen szorosra húztam és akármilyet vásároltam, mindig ez volt.

Ráadásul a hám nem a nyakát szorítaná, neki is kényelmesebb lenne és nagyobb biztonságban tudhatnád.


Ha már megszokta a pórázt akkor fog rendesen sétálni is, hiszen kint annyi új dolog van, érdekelni fogja és el is feledkezik majd a pórázról.

2011. júl. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy kaptam rendes válaszokat is :) végül is erre volt szükségem, a cica már kapott nyakörvet és azt hamar meg is szokta, nem zavarja. De én is úgy gondolom hogy a hám jobb erre a célra.
2011. júl. 7. 22:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!