Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szelidítsem meg a...

Hogyan szelidítsem meg a macskáimat?

Figyelt kérdés
2 macskám van,egy lány és egy kandúr.Júliusban születtek,de későn találtuk meg őket(már 3-4 hetesek voltak)A lány macska mostanra elég barátságos,de néha ő is megijed,a kandúrt pedig nem lehet megfogni se,mert elszalad.
2009. febr. 27. 16:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Kajával csald magadhoz :) , azután próbáld ölelgetni meg ilyenek. Óvatosan közeledj felé! Szerintem 1-2 napra bevihetnéd őket a házba, hogy szokják a társaságotokat. :)
2009. febr. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Már próbáltam...a kaját elfogadta,de csak óvatosan vette el...miközben eszik,szoktam simogatni őket,és már a kandúr se fél annyira mint az elején :)
2009. febr. 27. 17:14
 3/10 anonim ***** válasza:

Soha ne bántsd, ne zavard el, ne mondd hogy sicc, és etetéskor mindig simizd meg.

Más se bántsa. Nyugodt, kutya mentes helyen egyen.

Legyen egy állandó helye, pl. egy kosár benne pléd, ahol nem háborgatják, és mindig ugyanott etesd. Mindig hívjad cic szóval, mikor enni viszel neki.

2009. febr. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Nagyon sokat beszelj velük! Ugy, mintha emberrel beszelnel, hogy szokjak meg a hangodat. Eves közben ovatosan simogasd. Tanulja meg a nevet is, rövid idö alatt hallgatni fog ra. Neha adj nekik nyalanksagot, ha a tanulasban elöreleptek! Nem tart sokaig - felös kanduromnak nehany hetbe tellett ugyan, amig a felelmet legyözte - de sikerült. Ma mar keres nelkül az ölembe ugrik s megköveteli a simogatast, szeretetet. Nagyon halasak es ragaszkodok tudnak lenni!
2009. febr. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!:):) Eddig is így csináltam,csak sajnos a tesóm nem szereti őket...De már a kandúr is kezd megbarátkozni velem!:):)
2009. febr. 27. 19:06
 6/10 anonim ***** válasza:
Adjál neki kaját. Közben simogasd és beszélj hozzá. Ha nem akarja már, hogy simogasd, el akar menni akkor engedd, soha ne tartsd vissza. Mi jópár macskánkat így szelidítettük meg. A mi kandúr cicánk mikor kicsi volt és ha véletlen sikerült hozzáérned akkor is szétkarmolta a karod. Most me már ott hempereg elődted és várja, hogy simogasd. A macskáknál semmi nem lehetetlen :)
2009. febr. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Megfognak szelidülni.Még fiatalok és nagyon elevenek.Az én cicáim is iylenek voltak pedig már akkor is voltak a kezemben amikor még nem nyilt ki a szemük.Nagyon aranyosak voltak.Csak később csináltak sok rosszaságot.Mindig ott hagyták az anyjukat és az én nadrágomon csimpaszkodtak :D már majdnem lehúzták rólam a nadrágot.meg amikor kiszöktek az udvarra mindig elbújtak a bokorba és volt hogy órákig kerestem őket :)Az egyik már leszokott erről de a fiu cicám most lesz 1 éves ő még mindig a gyerekkorban van.Amikor megyek ki az ajton dikert elbujik az ajtó mellé a fajhoz és a macskával belecsimbaszkodik a nadrágom szárába,a multkor meg a keztyűmet lopta el mikor siettem a városba :)
2009. febr. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyszerű...nem adsz nekik enni 1-2 napig...már második nap közeledni fognak...márha ismernek annyira hogys tudják tőleg jön a kaja...


2 nap után már ott hízelegnek a lábadnál...

2009. márc. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kitartás és kitartás, sok szeretgetés, etetés, hogy megbízzanak benned, később kamatostól adják vissza a szereteted.
2009. márc. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha többet szeretnél tudni a nehezen szelidíthető macskákról, olvasd el James Herriot könyvét, könyveit! Állatorvosként rengeteg humoros, megható történetet ír le, alig bírtam lerakni a könyveit. Van egy olyan regénye is -apró történetekből áll össze-, aminek a macskák a főszereplői, de sajnos nem tudom már mi a címe.
2009. márc. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!