Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskát kiengedni a háztetőre...

Macskát kiengedni a háztetőre veszélyes? Van olyan macska itt, aki kijárhat, és nincs vele semmi gon?

Figyelt kérdés

Van egy cicánk, aki minden áron ki akar jutni. Őszintén szólva én épp ezért nem is szívesen tartok lakásban macskát, mert őt sétáltatni nem lehet vinni, de szívem szakad meg, hogy egy ennyire szabad állat bezárva éli az egész életét.


Hallottam, meg olvastam már olyan cicáról, aki kijár a háztetőkre vadászni, meg nézelődni, de egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy ez biztonságos. Fogalmam sincs, hogy meddig tud eljutni egyik tetőről a másikra mászva, vagy hogyha lemegy, akkor fel tud-e jönni.


Oltásai kinti élethez is meg vannak, és ivartalanítva is van.


Van esetleg valakinek ilyen tapasztalata?


2011. ápr. 4. 12:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Mi társasházban lakunk, és a földszinten az egyik családnak van cicája. Igaz függőfolyosós a kialakítás, szóval a cicus simán felugrik a folyosón a párkányra, onnan az ablakba. És olyankor jön a gazdi, és beengedi:) Mondjuk a ház előtt egy elég nagy füves rész van, és a környezet is zöldövezetes.

A nap nagy részét (és sokszor az éjszakákat is) kint tölti, és még soha semmi baja nem volt.

Jön-megy a környéken, haverkodik más macskákkal (ja igen, van egy perzsa macska is, aki mindig kint van, ő a szembe lévő házban lakik), néha megkergeti a kutyám:) de még soha nem érte utol:)


Nem tudom, hogy milyen környéken laktok, de ha úgy látod, hogy a cicád ott biztonsággal tud jönni-menni, akkor szerintem leviheted. Aztán előbb-utóbb csak visszajön:)


De nem vagyok macskagazdi, szóval nem biztos, hogy jól gondolom.

2011. ápr. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A szomszédéknak szerencséje van. Nem vagyok nagyon kiengedős párti vársoban, de egy kertbe kiengedni egy macskát azért eleve másabb, mert nagy valószínűséggel a kerítésen belül fog maradni, míg elég magabiztos nem lesz és utána is csak fokozatosan fedezi fel a környéket, ami legtöbb esetben három négy szomszéd kertjét jelenti, ahol vadászgat, meg alszik egy bokor alatt. Egy panelnál ilyen nincs. Nincs saját védett kerted, ami csak a te területet, ahova nem megy idegen, nem bánthatja ott senki. De még a szomszédok kertje is nyugodt hely kertesnél, mert oda is csak a szomszéd megy be, nem jelennek meg sétáltatott kutyák, vadidegen kölykök, kóbor motorok és autók stb. Ha a lakásból egy lakótelepen kiengeded FOLYAMATOSAN olyan helyen fog korzózni a macska, ahol veszélyek leselkednek rá.


Ráadásul egymás hegyén hátán él annyi ember egy házban, ha csak akörül mászkál, mint máshol az egész utcában elve nagyobb esély van arra, hogy olyan is van ott, aki mondjuk kitekeri a nyakát, ha megfogja.


Egy kertesnél, ha elveszett, végig tudod csengetni a szomszédokat a környéken, benézni a kamrákba, pincékbe stb. Egy panelnál hovamégy? A parkoló autókat kérdezed meg, vagy a játszótéri mászókát?

2011. ápr. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Nem csak panel lakások vannak ám meg lakótelepek :)


Zöld övezetben lakunk, csendes részen, és macskák szempontjából biztonságos a környék. A házunk előtt lakik néhány kóborcica, akiknek a lakók építettek cicaházat, ivartalanították és beoltatták őket, és mindig lejárnak etetni. Már csak onnan is tudom, hogy nem bántja őket senki, hogy nem félnek az embertől, nekem is mindig dorombolnak, pedig én kutyával vagyok általában. Már sok éve ott vannak, úgyhogy olyan túl sok veszély nem leselkedhet rájuk ott.


Ha földszinten laknánk biztosan kiengedném, csak így tetőre...

2011. ápr. 4. 14:21
 14/14 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy gyönyörű cicám, aki mindig a nyitott konyha ablakban szeretett ülni és nézelődni. (3. emeleten lakunk)

Egy nap ugyanígy nézelődött, aztán egyszer csak azt vettem észre, hogy nincs sehol. Valószínűleg kiugrott az ablakon. Soha többé nem került elő. :-(

Szerintem ne engedd ki.

2011. ápr. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!