Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Atkàs, rûhôs, vagy...

Atkàs, rûhôs, vagy mi lehet ez? Sebesre vakarta a nyakàt és ma màr a lapockàjàn is kezdi. Ti mire gondoltok?

Figyelt kérdés

A fûlébe nem làtok kûlônôsebb piszkot, kicsit inkàbb zsìros.. Holnap természetesen elmegyûnk az orvoshoz, bàr eddig még nem talàltam lelkiismeretes orvost, remélem azért nem kezelik félre.. Ezt a parazita dolgot is valòszìnûleg ott szedte ôssze, mert 2 hete ivartalanìtàs elôtt még semmi baja nem volt, kôzvetlen màsnap kezdôdôtt a dolog..

Szerintetek ez mi a csuda?

Ja és a màsik, hgy a bundàjàban talàltam icipici nagyon aprò kis barna pôttyôket, ami inkàbb a szôr felsô részére van tapadva..

Bolhàssàg kizàrhatò, azt tudom milyen, ez nem az!!


2011. ápr. 10. 15:22
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Na meg még az utolsó, de talán a leglényegesebb körülmény: az anyja elsősorban házikaján tartott szobai macska volt. A Pottenger kísérlet szerint pedig egyetlen ilyen taurin-szegény étrenden tartott macska generáció után 3 generáció kell helyes étrenden, ahhoz, hogy a 4. generáció ismét egészséges legyenek.

Én meg még rátettem egy lapáttal erre azzal, hogy kölyök korában, amikor a leginkább kellett volna neki az egészséges kaja, hagytam, hogy házi kaját kunyeráljon a táp helyett...

2011. ápr. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

Szia!Nagyon ôrûlôk neked, hogy ilyen kôrûltekintôen vàlaszolsz, igazi kincs vagy itt!!

Nàlunk ùgy kezdôdôtt a dolog, hogy 3 hònapos koràban kerûlt jozzànk, ô volt az utolsò az alombòl és nem is tudom it csinàltak volna vele, ha mi nem hozzuk el onann, mindegy, bolhàsan jôtt, nem is akàrmennyire, bàr azt megoldottuk aztàn, de azt nem tudom az anyjàt hogyan tartottàk, vagy, hogy kapott e valami gyògyszert a vemhessége alatt ami esetleg okozhatja ezt...

Amikor hozzànk kerûlt (elsô cicànk) kezdtûk a sima egyszerû macskakjàkkal, minden megevett, egy daarabig nem is volt belôle gond... Akkor még mi is egy kis 35 nm es garzonban laktunk, nulla fénnyel és hàt tényleg làtszott hogy vegetàl szegény cica, meg hàt a tél, a sôtét a sok esô, majdhogyenm a radiàtor alatt lakott... De akkor se volt vele sok gond... Aztàn idén februàr elején vettûnk észre egy csùnya sebet a hàtsò làbàn, ami az orvos szerint égési sérûlés volt, mert a hùs is kinn volt, de szàrazon, kapott antibiotikuminjekciòt, de még haza se értûnk szinte , mikor észrevettem egy màsfajta sebet az elsô làbàn, ahol kikopott a szôr és nagyon piros volt... Abszolùt kûlônbôzô az elsôtôl... Akkoriban kapta az eslô oltàsokat is sajnos, hamarabb nem volt rà pénzûnk, sajnos akkorsiban nem volt munkàm és itt FR.o.ban kb minden 3szor dràgàbb mint otthon, de nem aggòdtam mert nem kijàròs cica, ìgy nem is tartottam veszélyesnek az oltàs hiànyàt...

Aztàn az a két seb szépen el is mùlt, ja ahogy én gondolom az valòszinûleg allergia lehetett, mert Januàr eleje kôrûl kezdett tûzelni és majdnem teljesen leàllt az evéssel, és àtvàltottunk a gourmet-ra, szerintem az nem tetszhetett neki... Szòval az oltàsok és antibiotukum utàn visszavàltottunk az elôzô kajàra, amit aztàn szépen is fogyasztott... Mellette kiegészìtettem, nyers csirke és marhahùssal... Gond nélkûl ment a dolog...

Most màrcius végén vittûk ivartalanìtani, mert kezdett elviselhetetlen lenni neki is és nekûnk is... Az ivartalanìtàs elôtt azt lehet mondani, hogy szinte nem volt baj, azon kìvûl, hogy nagyon akart menni és rengeteget nyàvogott... Aznap mikor hazahoztuk félutàn, sokat aludt. Màsnap elkezdte vakarni a nyakàt de rettenetes mòdon és azt hittem, hogy a csipp miatt van, ami a nyaka baloldalàn van... Aztàn elkezdett sebesedni... Amikor a varratszedésre mentûnk, akkor még szinte jelentéktelennek tûnt az a nyakvakaròzàs, de méirtis ne pont mindig hétvégére jônnek elô a bajok, hogy jòl szétaggòdjam magam, szòval a kôvetkezô hétfôn azaz pont egy hete mentûnk vissza ezzel a bajjal, ahol azt mondtàk, hogy bolhaallergia.. Màr akkor sejtettem, hogy ez nem az lesz, sajnos igazam is lett...

Nemsokàra megint megyûnk..;

Ja, mi is dohànyzunk, de pròbàlok kevés vegyszert hasznàlni takarìtàsnàl, nemtudom, hogy ezek mennyire fûggnek ôssze...

Na, mi a véleményed?

2011. ápr. 18. 12:25
 23/32 anonim ***** válasza:

Én tervezem egyszer elvinni az enyémet allergia vizsgálatra, csak hát az anyagiak... Talán találnak majd valami konkrét anyagot, amire allergiás. De az allergia igazi oka szerintem ennél mélyebb, összefügg a helytelen táplálkozással, és egyéb életkörülményekkel. Na meg a felmenőktől kapott "örökséggel".


Addig is próbálom olyasmival etetni, ami - állítólag - kevésbé allergén. Nyershússal, aminek a természetes fehérjéi állítólag nem okoznak allergiát. Csakhát, ugye, a gyári tenyésztés miatt bőven lehetnek benne allergén vegyi anyagok...


Amúgy az allergia pszichoszomatikus betegség is, ezt a mostani kitörését okozhatta az ivartalanítással

okozott stressz.

2011. ápr. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Amúgy a higany is allergén. Humán vakcinákból mostanában tiltotta ki az EU.

Macskánál ez még nagyobb kockázatot jelenthet, mert az oltóanyagot nem mérik ki pontosan test súlyra: veszettség elleni oltásból pl. ugyanazt kapja egy felnőtt dán dog, mint egy macskakölyök.

Nálunk az első injekció után kezdődtek a bajok. Nálatok melyik volt előbb, a sebek, vagy az első oltása?

2011. ápr. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Az oltàs volt elôbb, aztàn jôtt elôszôr a hàtsò làbàra az a seb ami olyan volt mintha égési seb lenne, aztàn az elsô mancsàra a kikopott szôr... ìgy kezdôdôtt... Istenem, lehet be se kellett volna oltatnom...

Mondta tegnap a doki, hogy nygugodjak meg ez normàlis a macskàk egy és màsfél éves koruk kôzôtt hajlamosak az allergiàra... Akkor se meg nyugtatò!

Most is kapott valami gyògyszert allergiàra, ez az àllatorvos még nem is hallott a bûzmirigyrôl, mondom gyônyôrû... na mindegy

Szerintem nàlunk a kulcs az RC tàpban lesz, igaz a gatyàmat is rà fogom fizetni, de ha ez kell, akkor legyen...

Ja, mert tegnap kaptunk Termékmintàt, 3 fajtàt pròbàljuk ki, a "sensitive" et ùgy eszi, mint még azelôtt soha semmit...

Amùgy te mivel eteted? Hogy néz ki egy nap cicakaja ûgyileg?

2011. ápr. 19. 10:13
 26/32 anonim ***** válasza:

7, 12, 18h-kor kap kb. 6-8 dkg nyers pulyka- vagy marhahúsos/csontos/belsőséges mixet.

Ha elfogy, este 11-kor megy a negyedik adag. De ritkán fogy el, úgyhogy max kb. 20 dkg húst eszik naponta.

2011. ápr. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Oltásról: szükséges rossz. Inkább egy kis szőrhiány, mint hogy elkapjon valami halálos betegséget...

A mienk kölyök korában még rátett egy lapáttal: eltört egy higanyos hőmérőt. Szerintem bele is nyalt a higanyba, mert ez mindent a szájába vesz, ami fénylik. Dugdosni kell előle a csavarokat, meg karácsonykor a karácsonyfa kampókat :)

2011. ápr. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Egy próbát megér:

Selen Pet

2011. ápr. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Szia! Mi újság? Gyógyul a macsek?


Az enyémnek megint magától meggyógyult a nyakánál kivakart seb, már ki sem tapintható :)

Mondanom sem kell: 2 hete semmi maradék, eszik rendesen, úgyhogy ismét csak egybeesik a csodálatos gyógyulás és a jó étvágy...

Egyébként ugyanazt a menüt kapja a kisaszony, amit írtam, csak pulykahússal, és jelképes mennyiségű (2 hétre 5dkg) lazacfilével. A csirkét, birkát utálja a kisasszony, de a pulyka bejövős neki :)

Lehet ennek köze a bűzmirigyhez is, amire te gyanakszol: ha kevesebbet eszik, kevesebb a széklete, és ezért a bűzmirigy sem tud úgy ürülni, begyulladhat.

2011. ápr. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

Szia!

Nem, nem javul sajnos, sôt a nyakàn màr nagyobb a seb mint az àlla alatti... Hétfôn voltunk ugye a dokinàl, adott gyògyszert allergiàra, de nem értettem pontosan mifélére.. Ha ez sem segìt, akkor a kôvetkezô az lesz, hogy elkàbìtjàk a mintavételhez, lehet talàn azzal kellett volna kezdeni!!

Hétfôn az orvosnàl kaptunk 3 féle, RoyalCanin termékmintàt, és az "érzékeny" cicàknak valò nagyon bejôtt a kisasszonynak, szòval végûl vettûnk neki egy kisebb zsàkkal és azòta semmi màst nem adok neki és ùgy eszi mintha muszàj volna.. A javulàs még nem làthatò, na de ez mindôssze 3 napja van, kìvàncsi vagyok, mert ha ettôl se javul, akkor tuti nem étel allergia, akkor màr egyet mondhatni ki lehet zàrni!


Orûlôk, hogy jobban van a cicàd, igazàn, nincs is annàl nagyobb ôrôm egy gazdinak, mint mikor egészséges a cicàja :)

Amùgy még esetleg arra gondolok, hogy talàn lelki eredetû.. Trauma volt az àllatorvosnàl 3 hete, mikor a kôtést szedték le az ivartalanìtàsi sebérôl, bàr màr azelôtt is vakarta magàt, de nem ennyire... és mostanàban rettenetesen bùjòs.. :)

Remélm mostmàr rendbejôvûnk, majd ìrok!!!

2011. ápr. 24. 11:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!