Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Atkàs, rûhôs, vagy...

Atkàs, rûhôs, vagy mi lehet ez? Sebesre vakarta a nyakàt és ma màr a lapockàjàn is kezdi. Ti mire gondoltok?

Figyelt kérdés

A fûlébe nem làtok kûlônôsebb piszkot, kicsit inkàbb zsìros.. Holnap természetesen elmegyûnk az orvoshoz, bàr eddig még nem talàltam lelkiismeretes orvost, remélem azért nem kezelik félre.. Ezt a parazita dolgot is valòszìnûleg ott szedte ôssze, mert 2 hete ivartalanìtàs elôtt még semmi baja nem volt, kôzvetlen màsnap kezdôdôtt a dolog..

Szerintetek ez mi a csuda?

Ja és a màsik, hgy a bundàjàban talàltam icipici nagyon aprò kis barna pôttyôket, ami inkàbb a szôr felsô részére van tapadva..

Bolhàssàg kizàrhatò, azt tudom milyen, ez nem az!!


2011. ápr. 10. 15:22
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Szia!


"Nem, nem javul sajnos"

Ez szomorú :(


"adott gyògyszert allergiàra, de nem értettem pontosan mifélére.."

Nem volt még allergia vizsgálata, úgyhogy szerintem csak antihisztamint kaphatott a tünetek csökkentésére.


"elkàbìtjàk a mintavételhez"

Most látom, hogy a mi orvosunk mekkora egy vadállat: altatás nélkül csak végigkaparta a sebet valami szikeszerűséggel, még bőrt/szőrt is tépett mintának. Azt hittem, így szokás...

Amúgy mi orvosunk nem várta meg a labor leletet. Már a mintavételkor adott valami szteroidos cseppet a sebre, azzal, hogy ha a vizsgálat pozitív lenne, akkor is ezt adná, tehát felesleges megvárni az eredményt. Valami kombinált csepp, ami nem csak baktériumok, hanem élősködők ellen is használ. Már másnap látszott a javulás attól a csepptől.


"Hétfôn az orvosnàl kaptunk 3 féle, RoyalCanin termékmintàt, ... ùgy eszi mintha muszàj volna..."

Akkor legalább megtaláltátok, hogy mit kell adni. De sajnos önmagában ettől még nem várható gyors gyógyulás :(


"Amùgy még esetleg arra gondolok, hogy talàn lelki eredetû.."

Allergiánál benne lenne a pakliban.


Bűzmirigyre nem vizsgáltatjátok meg? Valami állatorvos weblapján olvastam, hogy a bőrproblémák felénél a bűzmirigy gyulladása áll a háttérben. Ez elég elgondolkodtató...

2011. ápr. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

Na, az én macsekomnál ismét előrelépés történt: ma reggel vettem észre, hogy a mindkét hátsó lába hátsó részén keletkezett szőrhiány is gyógyul: az egészet pihés új szőr borítja már.

"Győztes csapaton ne változtass" alapon most már csak pulykával fogom adni neki a nyershúsos mixet.

Az utolsó kitapasztalandó dolog az, hogy milyen összetétel mellett mennyire csökkenthető le a kajájában a darált rész úgy, hogy még megegye. A szív és a máj egy részét már nem darálva, hanem darabolva adom, eszi mint egy kisangyal. Daraboltan jobban eláll a tányérjában, ami nála lényeges szempont, mert nem tudja mi az, hogy bezabálni egy ültő helyében ami a tányérjába kerül.


A te macsekod hogy áll? Megállapítottak valamit a vizsgálaton?

2011. máj. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!