Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hány napig tart egy nőstény...

Hány napig tart egy nőstény macska tüzelése?

Figyelt kérdés
valahol mintha azt olvastam volna még régebben, hogy addig tüzel, amíg meg nem termékenyíti egy kandúr. ez igaz? vagy valami olyasmit is olvastam, hogy meg ismétlődik pár hét múlva a tüzelés. Szóval arra vagyok kíváncsi, hogy most akkor, hogy is van?
2011. ápr. 10. 19:29
 1/9 anonim ***** válasza:
A macska addig tüzel, amíg nem fog párzani, vagy nem ivartalanítják. Ne tedd ezt vele, hogy pároztatod. Már a tüzelés is elég szenvedés neki. Ivartalanítsd. Gondolkoztál már rajta? A szülni fog, utána ugyanúgy tüzelni is fog. Egyébként olyan 3-5 napig tüzel.
2011. ápr. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%
asszem 6-8 nap de nem biztos
2011. ápr. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Úgy van, ahogy hallottad. A macskáknak egészen más a szervezete, mint a kutyáknak. Az ovuláció (pete leválás) náluk nem következik be automatikusan, mint a kutyáknál, azt csak a párzás váltja ki. Ebből pedig nyílegyenesen következik, hogy az a szegény pára kisebb-nagyobb szünetekkel addig fog tüzelni, amíg nem ivartalanítják vagy amíg meg nem termékenyül. Szerintem az első megoldással mindenki jól fog járni...
2011. ápr. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%
Így van! A mi benti cicánk 2 hónap alatt 3x tüzelt, már frászt kaptunk az elviselhetetlen kedvességétől, meg a hangjától. Sajnos az ivartaĺanításra nincs most keret, így fogamzásgátlót kap. Erről azonban tudni kell, hogy csak átmeneti megoldásként szabad alkalmazni, hosszú távon igen kockázatos a tita egészségére nézve.
2011. ápr. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A miénk kb. 3 hetente 3-4 napig tüzel.
2011. ápr. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy hónapban kétszer tüzel, 3-5 napig, ez változó. Ha nem akarod hogy szenvedjen, ivartalanítani kell. Gazdinak is könnyebb úgy.
2011. ápr. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
a kutyák nem tudnak gondolkodni! ők is éreznek vannak ösztöneik, de gondolataik nincsenek! az utolsó amit írtál az már tényleg hülyeség.
2011. ápr. 11. 20:52
 8/9 A kérdező kommentje:

az előző kommentet nem ide akartam írni!

köszi a válaszokat!

akkor asszem itt az ideje az ivartalanításnak, majd csak mikor már nem tüzel.

2011. ápr. 11. 20:59
 9/9 anonim ***** válasza:
A meg nem termékenyített nőstény cica kisebb szünetekkel egész évben ivarzik.
2011. ápr. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!