Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan vegyem rá anyát egy...

Hogyan vegyem rá anyát egy saját macskára?

Figyelt kérdés

Neki már van egy aki sajnos csak anyát fogadja el gazdájaként. Van egy kutyánk is csak ő is inkább anyáé, ezért szeretnék egy macsekot. Már ki is néztem egyet csak anyát nem tudom rávenni. :S

Minden segítséget előre is köszönök!


2011. ápr. 11. 17:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt mindenki le játssza a szülőkkel... én megígértem hogy gondjukat viselem, gondozom, sétáltatom, takarítom stb..belementek hogy próbáljuk ki, és hát én betartottam a szavam, most egy egész állatkertem van már...
2011. ápr. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

ez a korodtól is függ.nekem anya 12 évesen volt hajlandó kutyát venni,mert akkor látott készen arra,hogy nevelni,gondozni,ápolni tudjak egy élőlényt.hatalmas felelőség,nekem elhiheted.

amúgy én kitűnő bizonyítványt ígértem,és azt,hogy segítek a házimunkában.megtartottam,a kutyusom két éves.:D

2011. ápr. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

No igen, ezt a kört anno mindenki lejátsza a szüleivel:)

Te még valamit nem látsz át, ami viszont lehet hogy anyukád számára jelentős érv az új macska ellen: az anyagiak. Egy macska eltartása havi kb 5E ft kiadás. erre jönnek még rá az állatorvosi költségek, ami évente minimum 10E, ha kijárós a macska, akkor mégtöbb.

Az ivartalanítás 5Enél kezdődik, de határ a csillagos ég, településenként változó. Minnél nagyobb városban éltek, annál drágább. Pesten egy kandúrért is elkérnek 9000et, nőstényért jóval többet.

Ha a cica megbetegszik, és állatorvoshoz kell vinni, az egy alkalommal akár 20-30-40-50E forintba is kerülhet, sőt, akár még többe!

Most ha e mellé még hozzáveszed a már meglévő kutyát és macskát, ez már meghaladná a havi 20E forintot, ami sok ember fizetésének a negyede, ötöde! És akkor az állatorvost még nem is számoltuk...

De az is benne lehet hogy egy új macskát nagyon nehéz lenne a már meglévő állatokkal összeszoktatni, lehet hogy nem is sikerülne, és baleset lenne a vége, egymásra támadnának, stb ( = állatorvos= r*hadt sok pénz)

Az új cica hazahozhat a már meglévő állatokhoz akármilyen betegséget, fertőzést, ha menhelyről akarod hozni, alapítványi támogatást illik fizetni, ha tenyésztőtől, akkor meg hű és ha, 80E alatt tuti nem áll meg az ár.

Lehet nem tart téged elég felelősségteljesnek, és fél hogy rá maradna az új macska gondozása is, a költségek mellett.

2011. ápr. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!:)

Utolsó: Szerintem elég felelősség teljes vagyok mert napi 2x én viszem sétálni a kutyát én takarítom a macska almát is. Igazából pont ezért szeretnék egy saját cicust. Nem érzem viszont a mostani állatoktól azt a szeretetet, gondoskodást amit adok nekik. Az is nagyon rosszul esett hogy amikor meghalt a hörcsögöm-Pihe-Akkor pár hónapra rá kértem egy másikat de anya nem-et mondott.(Pedig már volt egy és annak is gondját viseltem)Amikor viszont az egyik nap a húgom hazaállított hogy az egyik tanárjától lehet elhozni höriket anya rögtön igent mondott. Na most azóta is ÉN takarítom, Én gondozom és ÉN szoktattam kézhez is. Ha anya nekem mondott volna igent a hörire akkor egy gondos tenyésztőtől hozunk kishörit és nem egy beltenyésztett, törött lábú apróságot. Persze ezek ellenére is szeretem, de egy törpehörit nem lehet dédelgetni és ő se tudja úgy vissza adni azt a szeretetet amit kap.


Amúgy a macskát már hónapokkal ezelőtt kiválasztottam. Egy ivartalanított,menhelyi,jelenleg 9 hós, teknőctarka lány :)

2011. ápr. 12. 20:45
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyon szorakoztato elszeretni egy macskat, csak turelem kell hozza. Miert kell mindenre ramondani hogy na ez az enyem es nem a tied. Mint az oviban.
2011. ápr. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi nem ismerünk se téged, se anyádat. Lehet, hogy nem is való neked macska. De ha segíteni is akarnánk, nem ismerjük anyádat, nem tudjuk, hogy nála mi jön be és mi nem, te vagy vele évek óta és te tudod, mivel lehet hatni rá. Elhiszem, hogy neked rossz és valakitől megoldást vársz, de ez sajnos egyedül a te problémád, esetleg családtagokat, közös ismerősöket vonhatsz bele érdemben, mert ők talán hozzá tudnak szólni a dologhoz úgy, hogy tudják is, hogy mit beszélnek.

Ez a "hogy vegyem rá a szüleimet" olyan téma, amibe idegenek nem nagyon tudnak beleszólni, mert ehhez te kellesz, hogy megmutasd a szüleidnek, hogy érett vagy rá (és ez nem gyors folyamat, nem lehet két hét alatt kiérdemelni ezt a bizalmat), meg kellenek hozzá olyan szülők, akik ezt észreveszik, és amúgy semmi kifogásuk +1 állat ellen.

Szóval gondolkodj, cselekedj, meg mondjuk kérdezd meg anyádat, hogy mit kell tenned azért, hogy saját macskád lehessen, hátha mond valami egyszerűt, például kitűnő bizonyítvány vagy mittudomén.

2011. ápr. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
na ez egy olyan dolog hogy ha esetleg meg is engedik lehet hogy nem jösz ki belőle olyan jól... irtad hogy anyudat fogadják el gazdájukként..ennek sok oka lehet... talán ő foglalkozik velük legtöbbet vagy akármi lehet.. hiddel a cicák nem azt fogják nézni hogy ki takarítja ki almot hanem azt hogy kitől kapja meg azt amire neki szüksége van... lehet hogy te úgy gondolod hogy mindig foglalkozol velük, szeretgeted őket de lehet hogy nekik ez már túl sok... és ha esetleg anyud valahogy meg is engedné az új kiscicát, akkor mi arra a garancia, hogy az téged fog szeretni?? hameg nem akkor jön a következő?? nekünk van 3 kutyánk és 2 macskánk.. ebből egy kutya kivételével az összes állat engem szeret legjobban pedig azt az egyet is ugyanugy gondozom és szeretem és mégis anyát jobban szereti.. ez ellen nincs mit tenni, el kell fogadni.. nem minden állatnak ugyanazok az igényei... mindenesetre én szurkolok hogy megengedjék, de előtte nézd végig a legetőségeket, és fogadd el azt, hogy lehet az új cica is ugyanúgy anyudat fogja szeretni és nem téges, és talán ezért nem engedik meg, mert ő is tart ettől hogy nem téged fog szeretni és megint csak szomorúnak fog látni
2011. ápr. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi!:)

Igazából azér anyához ragaszkodik mert hamarabb volt meg mint én. :)Anya nagyon sokat foglalkozott vele és a cica ppedig nagyon szerette. Apa se tudott róla1-2 hónapig csak hallásból hogy egy macska is él vele együtt.

2011. ápr. 14. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!