Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanìtàs...

Ivartalanìtàs utàn, nôstény macska tûzeléses tûneteket produkàl?

Figyelt kérdés
Tôbb mint két hete volt... Szerintetek normàlis? Ugyanùgy nyàvog, csak valamivel kevesebbszer, ugyaùgy el akar szôkni minden ajtò nyitàsnàl... Alig eszik, pedig nem beteg... Nàlatok ez hogy volt? Gondolom, hogy nem tûnnek el a hormonok egyik napròl a màsikra, de hgy két hét utàn se javuljon a helyzet érdemben, azt egy kicsit meglepônek tartom...
2011. ápr. 13. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:

szerintem teljesen normális, amit a macsád művel, két hét után még nem tűnnek el a hormonok. egy kis időbe telik még, mire lenyugszik, szerintem ne aggódj érte. kiscicák már úgyse születhetnek, akkor meg had tüzeljen, ha akar, úgysem lesz semmi eredménye.


mellesleg nagymamám macskáját egy éve ivartalanítottuk, de múltkor láttam ugyanúgy hemperegni, mint amikor még tüzelt. egy kandúr pedig azóta is állandóan ott van vele, úgymond továbbra is "barátok maradtak" :D

2011. ápr. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Idő kell neki, amíg a hormonok kiürülnek a szervezetéből. Az enyém 5 éve volt ivartalanítva, rettenetesen nyávogott mindig. Most már csak néha csinálja, de meg sem közelíti vele az akkori viselkedését! Most csak bújós, és kedves lesz. Egyébként nem az!

Szóval, ehhez jóval több időre van szükség!

2011. ápr. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"...akkor meg had tüzeljen, ha akar, úgysem lesz semmi eredménye."


Ebbe egy picit hagy értsek ellent. Mi azért ivartalanítattuk a macskánkat, hogy ne legyen neki meg ez a szenvedés. Ugyanolyan kajla, rohangászós, mint eddig, de majd megszakadt a szívem, amikor a kis teste rángatózott az ölemben a tüzelési időszakban. Nekik is sokkal jobb így:).


Nálunk február közepén, március végén volt tüzelés, április 5-én meglett a műtét, már nem látom jelét, hogy visszatérne a tüzelése.

2011. ápr. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én azt furcsállnám, ha tüzeléskor nem enne. A mienk akkor eszik a legjobban. Azt hittem, ez minden macskánál így van...
2011. ápr. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!