Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska hogyan "érti meg"...

A macska hogyan "érti meg" amit mondunk neki?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, amikor azt mondjuk neki például hogy "jól van, cicuka", és elengedi magát, honnan tudja hogy ezt kell tennie. Vagy honnan tudja hogy a "cicicicc"-re jönnie kell, a "sicc"-re meg távoznia igen gyorsan.


Normális válaszokat kérek! Nem Babi néni, nem bikicsunáj, nem medvedisznóember, és nem vagyok terhes! :P


2011. ápr. 19. 14:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudja,a hangsúlyból érti,de csak annyit ért meg,hogy most ellenséges vagy barátságos vagy vele.
2011. ápr. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Az én cicám egyszerűen megtanulta, mert mindig ugyanúgy reagáltunk, még azt is tudja, hogy "mindjárt", akkor leül és türelmesen vár.
2011. ápr. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ezt csak úgy megérzik. Ösztön. Nemrég láttam egy műsort amiben azt mondták, hogy a macskák szájpadlásán van egy ún. Jefenson szerv ami a legkissebb kémiai változásokat is észleli. Lehet, hogy amikor mérges vagy elégedettek vagyunk valamilyen számunkra nem érezhető szaganyagot bocsájtunk ki. És az agyábba továbbítja ez a szerv és ezt ő jó vagy rossz jelként elraktározza a memóriája. :)
2011. ápr. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

csak annyit érzékel a dologból, hogy kedvesen szólsz hozzá, vagy mérgesen.

amúgy meg gondolj arra, te is megérted hogy ő mit akar, például ha a kajás tálja mellett elkezd nyávogni, akkor nyilván éhes :) pedig nem azt fordítjuk le hogy nyaúú

2011. ápr. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
az én macskámnak mondhatod akárhogy hogy cicicc meg sicc.. Az csak azt érti hogy gyere ide meg menny innen :D DE akárhogy hangsúlyozok :9
2011. ápr. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A hangsúlyból, hangszínből ill. a kézmozdulatból érti. Az enyém megtanulta, mint a kutyák, hogy tenyérrel lefelé mutatom neki: ott maradsz, leülsz. De ő nagyon eszes cica.
2011. ápr. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egész sokat megért.

A minap a nejem a folyosón elcsípte, hogy ne menjen be a szobába, ne mászkálja össze a frissen felmosott parkettát, menjen inkább a konyhába. Erre visszafordult és kiballagott, ahova mondták.

Volt, hogy elvesztette egy beszökött szöcske nyomát; a nejem a szekrény tetejére mutatott, hogy "Ott van!" (pedig nem is volt ott), és a macska helyből, egy ugrásal felugrott/kapaszkodott a szekrény tetejére.


Megérti a "kanyar mutogatást" is, behajlított ujjal: arra nézett, amerre mutogatásomból következett. Azaz nem csak az egyszerű rámutatást, a mutogató kar irányát érti meg, de azt is, hogy a behajlított ujj 90 fokkal módosítja az irányt.


A nejem már lereszelte az ő idegeit is, úgyhogy rá odafigyel, és engedelmeskedik is neki. Nekem meg csak akkor, ha érdekében áll. (Mondjuk, ha ciccegetek neki, akkor azért még mindig kileng a füle vége kb. 1mm-el, tehát nem reménytelen az ügy)

2011. ápr. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hm egyrészt ugye a hangsúlyodból,másrészt viszont a együtt töltött idő által való megismerés :)


Pl beengtem őket az egyik szobába ahova amugy nem,mert ott süt a legjobban a nap,s az ablak a forgalmas utcára nyilik,tehát imádnak egésznap ott feküdni s nézelődni:s bejött odamentek,de aztán kitunyultak a szőnyegen..én meg mondtam páromnak,hogy na ezért nem állok itt,akkor inkább kitessékelem őket,erre a nagyobbik cicám rám néz,kb szemrehányon nyávogott egyet,majd visszamentek minda2en s ott voltak több órán át :D

Szóval ezek szerint értik amit mondunk nekik.:)

Vár ugye az nagyon fontos,hogy ne változtassuk a szidás dicséret közti menetet,tehát ha rossz ne kezdjük el egyből barátságosan simogatni,mert abból nem tanul,s pimasz lesz :)

2011. ápr. 20. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%
Babi néni, bikicsunáj, medvedisznóember, terhes vagy! :P
2011. ápr. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Én úgy tudom, hogy a macska több tényezőből állapítja meg a mondanivalót:

Az érzelemink változásával megváltozik :

-a vérnyomásunk és ezáltal a testhőmérsékletünk

-a szagunk

-a macska már ismer minket és megtanulhat bizonyos szavakat

-(egyes emberek szerint az elménk is összekapcsolódhat az állatainkkal)

2011. ápr. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!