Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lehet? Ez lehet a...

Mi baja lehet? Ez lehet a kullancstól?

Figyelt kérdés

A közel 1 éves kandúr cicánk napok óta csak alszik..enni eszik,de egész nap cak fekszik..Előtte csavarogni volt,és 2 napig nem vlt ithon. Lehet,hogy csak kipiheni azt a két napot? Vagy az lehet a baj,hogy így tvasszal elég sok kullancs volt,benne,amit persze kiszedtünk,de mindegyik kullancs helyén mst egy seb van. :S nem lehet hogy a kullancs miatt van valami baja? :S

Szerintetek?


(bocsii a hülye megfogalmazásért. :S remélem azért értitiek)


2011. ápr. 29. 16:16
 1/6 anonim ***** válasza:
nem tudom ez mennyire igaz, de én úgy tudom, hogy a macskákra nem "átralmas" olyan értelemben a kullancs, mint mondjuk a kutyákra, mert náluk ugye ott van pl a babesia.
2011. ápr. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én a helyedben azonnal elvinném az orvoshoz. Az én macskámból is szedtem ki kullancsot, utána nagyon fáradékony lett, és gyakorlatilag egésznap aludt, evett is, de nagyon minimálisat.

Elvittük rögtön dokihoz, kapott egy csomó oltást, de így sem sikerült megmenteni.

A kullancs fertőzte meg.

2011. ápr. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves első, hogy írhatsz ilyen badarságot??

Ugyanolyan élő szervezet mint te vagy épp egy kutya.

Ugyanannyira árthat a cicáknak is!!

Én is vesztettem el cicát kullancs miatt :(

Orvos, egyértelmű, hogy baj van ha egész nap bágyadt

2011. ápr. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Második vagyok


Ne tévesszen meg, ha étvágytalan is, de azért folyadékot rendesen vesz magához. Én a helyedben rohannék a dokihoz, valószínűleg már láza is van.

2011. ápr. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

OFF: olyan sokszor olvasom itt, hogy a macskákra nem ártalmas a kullancs. Mindig felhúzom magam rajta, hogy lehet ilyen butaságot írni! Ha esetleg fertőződik, lehet, hogy hetek, hónapok múlva jelentkezik, és akkor már esetleg nem emlékszik a gazdi, hogy volt benne kullancs.

ON: ha kijárós a cica, kezelni kell Frontline-nal. Attól elpusztul, mielőtt megszívná magát, csak ki kell szedni.

2011. ápr. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat..az elöbb mentem ki a kertbe,de nem volt itthon..elötte pedig a szomszéd macskájának "udvarolt"


lehet hogy csak fáradt volt,és azért aludt ennyit? mert elötte vagy 2 napig itthon sem volt.

2011. ápr. 29. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!