Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért pisil a macskám mostanáb...

Miért pisil a macskám mostanában az ágyra?

Figyelt kérdés
A 8-9 hónapos kandúr cicám fél éve él velünk lakásban. Már akkor szobatiszta volt, amikor idekerült, és nem fordult elő, hogy máshova végezte volna a dolgát. Azonban pár napja mintha bekattant volna, a lehető legnagyobb természetességgel mászik fel az ágyra és pisil oda (és egyébként feltűnően sokat nyávok pár hete). Nagyon zavaró... Egyszer "belenyomtam" az orrát a pisijébe és ráütöttem egyet a fenekére, majd utána emlékeztetőül megmutattam neki, hogy ott van az alom, akkor 2 napig elkerülte az ágyat, viszont tegnap már megint rápisilt kétszer is. :S Miért csinálhatja ezt és hogyan tudnám lenevelni róla?
2009. márc. 7. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalaníttasd. Ivarérett lett a cica és elkezdett jelölni. Jobb lett volna, ha előtte műtteted meg, akkor el sem kezdte volna.
2009. márc. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ki van herélve? Ha nincs, akkor meg is oldódott a rejtély, mert a kandúrkodó cicák pisilnek össze-vissza és nyervognak is rendesen. Erről nem tudod leszoktatni, csak ha kasztrálják. Akkor magától abbahagyja.
2009. márc. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hirtelen lett cicám, nem terveztük, csak befogadtuk. Így nem néztem utána, mint döntés előtt szokás (fiút/lányt miért érdemesebb...), tehát nem tájékozódtam eléggé, mivel jár egy fiú cica tartása... Utólag belegondolva tényleg előbb kellett volna. Tudja valaki, hogy kb. mennyibe kerül egy fiú macska ivartalanítása? Holnap kérek időpontot, csak szeretném tudni, hogy ne érjen meglepetésként az összeg.

2009. márc. 8. 09:25
 4/6 anonim ***** válasza:

Olyan 8-10 eFt-ra számíts.

Ha lányt kaptál volna azt is ivartalanítani kéne (az 10-15 eFt), mert különben képes szinte folymaatosan tüzelni fog és szörnyen vernyákolni. A fiú meg se fogja érezni a műtétet, olyan picikét vágnak csak.

2009. márc. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Érdekes!

Mindenki azt hiszi, hogy az ivartalanítással minden gond megoldódik. NEM

2 cicám van, lassan 2 évesek.

ivartalanítva vannak, leszoktak a jelölésről, de mostanában megint néha-néha jelőlgetnek.

nem győzők nagymosást csinálni, naponta van alomcsere stb.

Viszont amikor kiviszem sétálni őket, sehova nem spriccelnek.

2009. márc. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nem gondoljuk, hogy minden, megoldódik.

De, ha még mielőtt ivarérett lesz egy kandúr és elkezd spriccelni ivartalanítják, akkor soha nem kezdi el. Ha nem csinálta sokáig, tehát ivarérettsége után hamar meg lett műtve, akkor nagy valószínüséggel abbahagyja.

Ha idősebb korában lesz megműtve, amikor már szokássá vált nála, akkor lehet, hogy nem hagyja abba, mert szokásból csinálja a hormonok leállása után is.

Itt 8-9 hónapos, épp ivarérett cicáról volt szó.

2009. márc. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!