Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak ha a macskámnak...

Mit csináljak ha a macskámnak tejláza van?

Figyelt kérdés
A macskám kiscicái két napja pusztultak el és azóta nem ad tejet. Tegnap még teljesen rendben volt, ma kezdett el tüneteket produkálni. Állatorvoshoz csak holnap tudjuk vinni. Mivel tudok neki segíteni hogy jobb legyen?
2011. máj. 7. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Tejláz akkor lép fel, ha az anya kalcium tartaléka a kritikus érték alá csökken az erős tejtermelés következtében. Ez általában a választás előtt, a kicsinyek 3-5 hetes korában következik be és leginkább a nagy almot nevelő macskákat érinti. Ilyenkor az anya izomgörcsöket mutat, a lábai merevek, a mozgása görcsös és erősen zihál. Ez fél-egy órán belül akár elhulláshoz is vezethet, ezért azonnal forduljon állatorvoshoz.


Segíteni nem tudsz, de keress egy másik állatorvost! Ez életveszélyes is lehet a cicudra!!

2011. máj. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lehet hogy csak túlreagáltam, ennyire nem sújos a cica állapota, az alom nem volt nagy, mindössze 3 cica volt.
2011. máj. 7. 13:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


[link]

[link]


Nézd meg ezeket, lehet nem is az a baja a cicusodnak. ;)

2011. máj. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem írod, mik a cicusod tünetei. Nem hinném, hogy tejláz, mivel az görcsös izmok jellemzik, itt inkább más lehet a háttérben. Tünetek nélkül nehéz bármit is mondani.

De könnyen lehet, hogy a méhével van valami gond (ez okozhat levertséget, étvágytalanságot, magas lázat...),

- vagy valami egészen más van a háttérben

. vagy "lelki" okai, mivel keresi a cicáit


De javaslom, amint tudsz, keress fell egy állatorvost!

2011. máj. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Milyen tüneteket produkál? Miből gondolod, hogy tejláz?


Az én cicámtól hirtelen került gazdihoz az utolsó két kiscica és a teje meg csak termelődött...

Azt mondta az állatorvos, jegeljem neki a cicijeit. Így is tettem, és fokozatosan elapadt és a csomók is szépen fokozatosan feloszlottak kb. 1 hét alatt.

2011. máj. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!