Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hol tartsam a macskát: kint,...

Ugluk kérdése:

Hol tartsam a macskát: kint, bent vagy is-is?

Figyelt kérdés

Olvasgattam az interneten pro-kontra véleményeket, tanácsokat. De nem tudom eldönteni. Mind a kettőre megvan a lehetőség. De a környéken forgalmas út van, kutyák, néha 1-1 eltévedt macska. Viszont a házban lehet túlságosan unatkozna, még ha van néhány játéka is.

Volt régebb egy macskám, amit elütött egy autó, nem szeretném ha még egyszer előfordulna. De jó neki ha úgymond be van zárva a házba? Ti mit ajánlotok?


2011. máj. 9. 17:28
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Napközben cat chow van előttük, esténként vacsora mellé kapnak acanát vagy orijent kiporciózva. Kimérje vesszük mindkettőt állatkereskedésben, a cat chow kilóját 700ért, az acanáét 1200ért, orijenét 1400ét. Vacsoraként állt valami főtt húst, csirkefarhát kicsontozva, fej,nyak klopfolva, máj, tüdő, stb. Konzervet/tasakosat már jóideje nem adok mert az egyik cicó f*sik tőlük mint a gép. Az összestől.

Ha olyan van ami nekik való, kapnak maradékot is, nem túl sokat, csak az íze kedvéért, pl borsófőzelék. Ezenkívűl sajtot, tejfölt, joghurtot mindig, ha van otthon.

Alomból próbáltunk már sokat, de két macsek (pláne amíg növésben voltak) annyit tud termelni, hogy azzal már a biokat se bírt el, úgyhogy maradt a biolux.

Játékokat nem igénylik, kedvenc szórakozásuk egymás püfölése:) Az egyiknek van egy kedvenc sárga plüss egere, aminek már a fél szeme hiányzik, de nem cserélné el semmiért, hurcolja magával mindenhova. Azzal szoktunk apportírozósat játszani:)

Bevallom néha rácsúszik erre a költségvetésre 1-2ezer, mert szotkam külön fogtisztítófalatokat venni nekik, gimpeteset, illetve néha szardíniát, tonhalfilét.

2011. máj. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Tudom, nem szabadna kérdeznem, de most már érdekelne, milyen fajtájú cicáitok vannak, hogy ennyit költötök rájuk?


Nekem házi "is-is" cicáim vannak, konzerv 100-140Ft, száraztáp friskies vagy hasonló, bár újabban rákaptak a kutya prémium royal tápjára, (persze nem azzal etetem) de nekem így a kaja max 4-5 ezer a kettőre. Igaz, nyáron veszek néhányszor frontline bolhaírtószert+ évente az oltás.

2011. máj. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Két mezei házimacskám van, menhelyről mentettek. Bár nem értem hogy ez miért lényeges, hisz lehetne akár perzsa, sziámi, vagy amit akarsz. A macska az macska. A 100ftos konzerv, meg a friskes kb annyit ér a macskának, mintha te háztartási kekszen és vajaskenyéren élnél. Tápanyag, vitamin, stb= 0

Amúgy nem egészen értem hogy ha a kutyára van pénz, hogy prémiumtáppal etesd, akkor a macskáknak miért 100ftos konzervet adsz?


21:08-es voltam

2011. máj. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Még mérlegelem az elhangzottakat. De nekem úgy tűnik a középút az, ha főleg benntartjuk és ott hozzá szokik a jó élethez, emelett ha akar néha kimegy. Nem szeretném megfosztani a kinti világtól, úgyhogy az lenne a legjobb ha nem vágyna a külvilágba, így tudom, hogy mindig biztonságban van és szeret bennt lenni (ahogy valamelyikőtök írta).
2011. máj. 9. 22:52
 15/24 anonim ***** válasza:

Én az utcáról szedtem össze a cicámat kb 4 hetes korában, és ő az én kis babám. Amúgy lehet hülyén hangzik de tényleg annyira szeretem mint az emberek a gyerekeiket, és a 140 ft-os konzerv az kb. semmi ahogy írták előttem. Plusz ha royalt v acanát veszel kimérve ugyanannyira jön ki és nem is kell mellé vitamin meg stb, ami a friskies mellé kéne. Amúgy az állatorvos mondta a herélés után, ha nem akarom, h nagyon sokat kelljen neki fizetnem adjak neki sterilised tápot. Ami royalból, hillsből van.


Köszi a választ az etetésre vonatkozóan :D Én mondjuk nem adok neki cat chowt mert abban húsliszt van, ami nem azt jelenti h a többiben friss hús, de reménykedjünk :D Azért az acana elég megbízhatónak tűnik. Én is gondoltam már rá h rendes húst adjak neki, de lusta vok, mert azt minden nap megvenni v 2-3 naponta. Így meg hónap elején megveszem a konzerveset(amiben legalább 40% hús van) és le van a gond az etetésről :D

2011. máj. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

"De nekem úgy tűnik a középút az, ha főleg benntartjuk és ott hozzá szokik a jó élethez, emelett ha akar néha kimegy."


Ez nem jó ötlet. Jobb ha bent tartod, hidd el. Mi az egyiket visszük pórázon sétálni, mniden nap kb fél órára-órára, mikor hogyan van kedve őfelségének. Megpróbálhatod te is, de kell jó 1 év mire normális módon lehet közlekedni, és valamilyen szinten hallgat is az emberre. Ja és ha egyszer rászoktattad, akkor bizony menni kell minden nap. Ugyanakkor. Ugyanarra. Nem vicc. A macskák a megszokások rabjai:)


Hát a catchow kompromisszumos megoldásként született, mivel az egyik cica erősen száraztápfüggő, én meg a folyamatos csipegetés híve vagyok, de ha orijent öntöznék elé nasiként akkor én már a híd alatt lennék, a macskámat meg guríthatnám, olyan dagadt lenne :):) De azt aláírom hogy a gabona bizony nem gyerek játék, könnyen húgykövet okoz, de a savasító tabletta elvileg erre megoldást jelent. Túlbonyolítom na, de ha elvenném a murcus elől a cat chowt, valószínűleg harakirit követne el:)

Nekünk szerencsénk van, piac mellett lakunk, onnan a sok friss kaja:) De egyébként a heti nagybevásárlásnál lerendezzük a macskákét is, és a fagyasztóban várnak a sorukra a husik általában:) Van amikor meg is főzöm előre.

2011. máj. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Az én cicám is velünk él a lakásban már 9 éves. Kertes sorházban lakunk, nagy terasszal ahonnét nem tud leugrani, ha otthon vagyunk ő kiül a teraszra. Belátja az egész kertet, sütkérezik, madarakra vadászik. Munka után minden nap viszem ki a kertbe sétálni, fát mászni, füvet enni. Utána pedig letisztítom a talpait+ a bundáját ne hogy behozzon v.mit. Télen is ha csak nincs nagyon hideg.Biztos unatkozik napközben mivel mindenki melózni van, de akkor sem tartanám kinnt. Az ő érdekében!
2011. máj. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Én a 140 Ft-os konzerves vagyok:)


A kutyának max. 1 éves koráig fogok prémiumtápot adni.


Az én cicáim is az utcáról mentettek, szerintem éppen ugyanolyan "nemes" cselekedet, mint aki a menhelyről hozza:)

Kiskorában a pénztárcánkat is meghazudtoló ételeket vettem neki is, de uram bocsá', most erre tellik.

Mi magunknak sem állnak hegyekben a hűtőben a prémium zöldségek, gyümölcsök, pedig 2 gyerek is van.


Úgy gondolom, azzal, hogy szerető otthont biztosítok neki, ivartalanítottam és oltatom, féregtelenítem ill. parazitamentesítem rendszeresen, maximálisan kitettem magamért.


Azonkívül férjem inkább kutyás, így is közelharcot vívok a rájuk költött pénz miatt.


Egyébként hétvégén hozok még egy kiscicát, ő is a már említett pénztárcánkat meghazudtoló étkeken fog élni amíg kicsi.


Igazatok van, hogy édesmilyen, hogy milyen fajta a cica, csak arra gondoltam, hogy aki rendszeresen prémiumtáppal tudja etetni, esetleg drága cicája van, mert én nagyon szeretnék egy brit cicát, de az anyagiak miatt ez 1-2 évtizeden belül nem nagyon lesz:(

2011. máj. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem írni, hogy időnként csirkenyakat és farhátat is szoktam nekik venni, amit aprítva, klopfolva adok nekik.


Egyébként amíg nem volt családom, csak úgy éldegéltünk kettesben az akkori barátommal, mi is prémiumtápot vettünk a cicáknak, mert akkor nem volt fontosabb, akire költeni kellett, most viszont ott vannak a gyerkőcök, akik fontosabbak és nem panaszkodásképp írom, de ne,mcsak eteni, ruházni, de a különóráikra is kell a pénz (furulya, úszás, stb.), szóval mindenki maga érzi, mit engedhet me:)

2011. máj. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Utolsó: Persze egyet értek veled, ha van gyerek, akkor annál drágább "kedvenc" nem is kell. De én tényleg olcsón veszem a Royalt, és mivel abból kevesebb kell kb ugyanannyira jön ki, mint a whiskas, friskies...stb.
2011. máj. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!