Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet a cicát pórázon sétáltatni?

Lehet a cicát pórázon sétáltatni?

Figyelt kérdés
Emeletes házban lakunk és sajnálom a cicámat hogy mindig csak az ablakon bámul ki, és már láttam olyat hogy pórázon sétáltatják a cicát. Ez rossz ötlet vagy nem?
2007. jún. 22. 16:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen elfogadott ha egy macsekot pórázon sétáltatnak!!!! :))) Tedd azt te is:)))
2007. jún. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Nehanapjan lehet latni,hogy porazon setaltatnak cicat.Nincs abba semmi kivetnivalo.A cicaknak is szukseguk van egy kis szabadsagra! :)

Szerintem az a legjobb ha kiskora ota hozzaszokatod.

2007. jún. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Szia!Nekem is szobacicám van, bár kertesházban lakunk.Nyugodtan sétáltathatod pórázon, de ne nyakörvet adj rá, mint egy kutyusra hanem cicahámot vagy kissebb kutyára való hámot.Mi naponta kivisszük a cicát sétálni a kertbe, kb. 4hónapos korától sétál így, de ne várd hogy arra menjen amerre te akarod!Erre csak bizonyos fokig hajlandók mivel cicák és nem kutyusok.Sok sikert!
2007. jún. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
11%
Szia! Lehetni lehet, de! A macska csodás szabad természetét csúfolod meg. Nem hiszem, hogy jó neki. A kutyák sem túl elfogadóak (bár nevelés kérdése), de még mindíg ösztönösen függetlenebb a macska, mint a kutyapajti. Lassan 20 éve vannak macska és kutya családtagjaim. Mélységesen tisztelem egyéni természetüket, így nem teszek olyat amit nem szeretnek. Tapasztalatomból kifolyólag a póráz is (legfőképp macskáknál) a nem szeretem kategória. Remélem segíteni tudtam. Kriszta voltam Hatvanból. Szia
2007. jún. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet bizony! Nekem a himalájakandúrom pici korától szoktatva lett a pórázhoz, és amíg emeletes házban laktunk, minden este lementünk a játszótérre, és sétáltunk! Igaz, ezt nem úgy kell elképzelni, mint a kutyáknál, itt a cica "vezet", és a gazdinak követnie kell. De ha kicsi korától szoktatják hozzá, ügyesen bele tud tanulni, és még élvezi is a szabadságot, hiszen a négy fal között nagyon unalmas a világ, ellenben az utca tele van izgalmas dolgokkal!

(Az oltásai azért legyenk rendben, mielőtt leviszed, mert az utcáról mindenféle betegséget elkaphat!!!)

2007. júl. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
A macska önálló állat. Nem kutya, annyira nem emberközeli. A kutya azért teszi azt, amit az ember mond neki, azért könnyű nevelni, tanítani, mert az embert elfogadja falkavezérnek (falkaszellem van benne). A macska nem falkaszellemű, hanem magányos ragadozó típus. (Néha előfordul náluk, hogy az oroszlánokhoz hasonló csapatot alkossanak, ha sokan vannak, de korántsem olyan a szellemiségük, mint a kutyaféléknek.) Így nem is szereti a kötöttségeket. Rá lehet nevelni, de szerintem ez a szabadság nagymértékű korlátozása. És azokat az embereket, akik ezt teszik egy ilyen állattal, azt is erősen korlátoltnak tartom. Ez az állatkínzás egyik formája. Engedd inkább ki a macskát csak úgy magától. Hidd el, ha kedvel téged, vissza fog jönni. Akár megteheted, hogy este kiengeded, és csak reggel engeded be újra. Ha rendszeresség van benne, hidd el, akár percnyi pontossággal visszaérkezik. (Persze ehhez kell némi hozzászoktatás, ugyanis az első időkben nem fog messzire kóricálni.) És ne féltsd. Sokkal önállóbb, mint hinnéd. És eltévedni sem fog. Egyszer az egyik macskámmal a város másik végében találkoztam. Több éve ezt csinálja, mégsincs semmi baja. (Bár pont az eddigi élete miatt a tied hátrányban lesz eleinte, de általában megszokják. A másik macskám is lakásban kezdte, de idővel ki mertük engedni, és nem volt gond vele.) Szerintem te sem szeretnéd az életedet 4 fal között leélni, és csak úgy kimenni az utcára, hogy póráz van a nyakadban. Ezzel ő is így van. Javaslom, hagyj fel az állatkínzással (a többiekre is vonatkozik), és hagyd élni szegényt.
2007. júl. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

igen, lehet!

Vannak kimondott cicapórázok is!

Állatboltokban lehet kapni!

Csak nagyon vigyázz, hogy nehogy túlságosan hozzászokjon a kinti léthez, mert akkor akár el is szökhet(ha emeletesházban laktok)!!!!De lehet hogy tetzeni fog a cicudnak lehet hogy nem!M.A

2007. júl. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
89%
Szerintem is lehet. A lényeg, hogy a cica elégedett legyen. És ha lakásban tartod jót is fog tenni neki, ha egy kicsit mozoghat a szabad levegőn. Persze ne tévesszen meg a sétáltatás szó. Amíg a kutyákat mi irányítjuk, addig a cicák arra mennek amerre akarnak, és mi csak követjük őket. Ezért érdemes egy szabad teret találni a sétáltatásra, hogy ne a szomszéd kerítésén kelljen követnünk a cicát. Így a szobacicáknak is meg van a napi friss levegő, és testmozgás.
2007. okt. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pedig nyugottan vidd le sétálni, és adj rá hámot. Mert oké, hogy a macska visszamegy magától, de sajnos előfordult már olyan, hogy ellopták a macskát. Én sem szivesen engednék ki csak úgy egyedül egy fajtiszta macskát, de semmilyet sem. Én laktam kertes házban és ott szabadon kóborolhattak a cicák, de volt sajnos rá példa, hogy eltünt. Most már panelban lakom és hamarosan lesz egy Maine coon macskám és nem szivesen engedném csak úgy el sétálni.
2009. ápr. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%
Nyugodtan vezesd porázon és ne enged ki csak ugy mert el ütheti a kocsi egyszer az én macfskám ki engedtem és amikor vissza jött hazott a szája biztos meg mérgezték de aztán kezeltük de ne enged el a poráz tökéletes én is mindig azt szoktam 1 órát kint vagyunk de csak az udvaron
2016. okt. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!