Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg lehet macskát sétáltat...

Tényleg lehet macskát sétáltatni pórázon?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert van egy szobacicám, a belvárosban lakunk. (Már írtam korábban azzal kapcsolatban hogy milyen égetnivaló rossz kölyök.) Többen javasolták, hogy vigyem el sétáltatni, macskáknak kapható hámon. Nagyon nehezen tudom elképzelni, egy macskát tényleg le lehet vinni csak úgy sétáltatni? El tudjátok képzelni, hogy a kopasz macskámat (mert egy ilyen fajta) pórázon sétáltatva mászkálok a belvárosban?:) Eléggé aggaszt, hogy bámulnának az emberek. Vagy csak azt hinném,hogy csivava kutya.

A lényegi kérdés, hogy ez a macska-sétáltatás dolog tényleg működik-e. És mi lesz ha egyszer csak jön egy kutya? Elképzelni is rossz.


2010. márc. 28. 15:12
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Inkább ne kockáztass. A kutyákat is meg kell tanítani fegyelmezetten láb mellett sétálni egy macskát még nehezebb.
2010. márc. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindent lehet pórázon sétáltatni, aminek van lába, tehát kígyót nem lehet. Azzal meg ne foglalkozz, hogy mások mit gondolnak. Nálunk az utcában egy bácsi a kandisznóját szokta madzag végén vinni.
2010. márc. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Én azért nem sétáltatom a szobacicáimat, mert félek hogy ha meg tudják milyen kint lenni, rákapnak, és ki fognak vágyódni. Most nagyon jól el vannak bent, hiszen soha életükben nem voltak még kint. De ha kivinném őket, utána már lehet hogy nem lennének bent ilyen elégedettek mint most. Nem merem ezt megkockáztatni, inkább maradjanak boldog szobacicák. :)
2010. márc. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha sétáltatni akarod, akkor már kölyök korában rá kell szoktatni. Később nem fogja elviselni. Ha mégis sikerülne, ne azzal foglalkozz, hogy ki néz, nekem is van egy szomszédom (Pest), minden nap viszi a cicáját pórázon. Nagyon édes, de eléggé lassúcska. Legalább 1 óra minden nap amíg csavarognak egyet. Azt mondja ettől függetlenül a cica otthon pisil, utcán sose wc-zik.

Ha jön egy kutya akkor meg felveszi.

Tehát a dolog lehetséges. Én is felbuzdultam, vettem is hámot a cicámnak, de addig jutottunk el, hogy lefekszik a földre, én meg húzhatom. Nem erőltetem, ő nem fogadta el.

2010. márc. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
10 hónapos. vajon már késő?
2010. márc. 28. 20:12
 6/9 anonim ***** válasza:
Volt régebben egy macskám, Cicuka. Pici korától én neveltem, nem kellett az anyjának. Ezüstcirmos volt, nagyon szerettem, ő is engem, ő bizony ment pórázon (ez csak egy madzag volt, akkor még nem árultak hámot). Senki sem tanította, de az utcán mindenki rajtunk nevetett. Nyolc évesen rákban halt meg, nagyon megsirattam.
2010. márc. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy Maine Coon cicám van, most 1 éves. 7 hónapos korában kezdtem szoktatni a hámhoz és azóta minden hétvégén szombaton és vasárnap kimegyünk 1-2 órára "sétálni". Nagyon élvezi.

Ha előveszem a fiókból a hámot már jön, hogy adjam rá. Türelmesen várja amig rácsatolom. Van hozzá egy 3 méteres automata póráz. Ugy szoktam sétáltatni, hogy lazán hagyom a pórázt és engedem menjen amerre akar. Igy olyan mintha szabadon lenne. Még fára is mászik, de csak addig engedem ameddig felérek és akkor leveszem. Imád vadászni a legyekre és szereti nézni a hangyákat ahogy mozognak a fűbe. Csak akkor szólok rá, ha olyan helyre megy ahová nem szabad. Ha nem hallgat rám akkor felveszem és odébb viszem. Ne úgy képzeld el a sétáltatást mint a kutyánál. Van hogy 5-10 percig csak fekszik egy helyben és nézelődik. Máskor meg szalad és ugrik a legyek után. Szerintem a tiédet is rá lehet még szoktatni. Csak fokozatosan csináld. Először csak tedd rá egy kis időre és ha már megszokta akkor a pórázt is tedd rá. Ha már azt is megszokta, akkor sétálj vele egy kicsit a lakásban. Ha már az is megy akkor menjetek ki.

Először biztosan minden zajtól megijed. Ilyenkor vedd fel és beszélj hozzá, hogy megnyugodjon. Vagy első 1-2 alkalommal vidd le, de ne tedd a földre csak kézbe legyen, hogy szokja a zajokat és csak utána tedd le a földre. Én igy csináltam.

Sok sikert.

2010. márc. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tényleg lehet.
2016. aug. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia! Az én macskámat mostmár rendszeresen sétáltatom pórázon, pedig eleinte nagyon nem akarta elviselni a hámot.

Fontos, hogy ha rátetted a hámot, ne vidd ki rögtön, hanem 1-2 napig legyen csak rajta a lakásban.

Előbb utóbb megszokja és sétálni fog veled bárhol😊

Sok sikert!

2020. ápr. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!