Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kutyakaja, macskakaja, mi a...

Kutyakaja, macskakaja, mi a különbség? Miért nem ehet a macska kutyának való konzervet?

Figyelt kérdés

Mert az összetételében nem találtam semmi olyat ami miatt mondjuk egy kutyakaját ne ehetne meg a macska. És most a konzervekre gondolok csak, nem a szárazakra.


Egyetlen gondom hogy a macskakaja dupla annyiba kerül mint a kutyáé. És nekem nem mindegy...mert a macska semmi mást nem eszik meg csak a konzervet. De mindig leszólnak érte hogy a kutyakaja nem jó neki.


2011. máj. 10. 12:40
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
22%
én olyat hallodtam, hogy a kutya evett macska tápot (azt hiszem szárazat) és abba döglött bele. Látom írták, hogy a macska kajában több a taurin és a kutya amyúgyis termel ezért dögölhet talán bele. Mivel fordított eset van, tehát macska eszik kutya kaját, szerintem nagy baja nem lehet, esetleg nem lesz annyira vitamin dús a táplálkozása. Ahogy a kommentekből kivettem a macskakajában több a tápanyag, ezért is drágább gondolom, a kutyakajában pedig keveseb. Szóval szerintem etesd kutyakajával, és ha úgy látod a ciuson, hogy nem jó ez így neki, nem oylan jó a kedélye, akkor válts át macskatápra. Egyébként régebben sem voltak ilyen macska meg kutyatápok, mégis voltak macskák és kutyák.
2011. máj. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
és az baj, hogy amit a cica nem eszik meg ilyen kaját mondjuk, akkor azt este a kutya kajája mellé odaadjuk, vagyis belerakjuk azt is. nem sok, csak hogy ne kelljen kidobni? [link]
2011. máj. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%
10 éve kap a macskánk kutyakonzervet és lám, makk egészséges és soha nem volt beteg!
2011. máj. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
85%

Arról nem is beszélve, hogy a minőségi konzerv nagyon drága, a többiben meg szinte csak víz van... Persze az ember is elél szárazkenyéren egész életében, de egyértelmű, hogy nem jó neki.

Ha nem tudsz költeni a macskára akkor nem kell tartani. Mi van ha beteg lesz és 100 ezreket kell fizetni vagy ilyesmi?

Ha pedig nem adsz neki egy ideig akkor megtanulja hogy mást is egyen. A macska nem kutya, de azért valamennyire lehet nevelveni.

2011. máj. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
Ez macskától is függ. Nekem 4 macskám van, az egyik nagyon szereti a tejet, és bírja is, hetente 1-2 kis tálkával kap. a többi egyáltalán nem kap, mert nagyon durva hasmenésük lesz tőle. Heti 2-3-szor kapnak kutyakaját, macskakajából csak szárazkaját veszek, azt minden nap kapnak általában egy keveset, vacsira meg a kutyakonzerv, mivel egy nagy konzerv nagy a kutyának ,a maradékot megkapják. De ez sem minden nap. Kapnak nyers húst is, illetve a konyhából maradékokat, esetleg csontokat, stb. De egy egészséges macskának heti 1-2 alkalommal legalább szüksége van macskaeledelre is. Hiánybetegségek alakulhatnak ki nagyon könnyen, ha csak kutyakaját kap. ha mellette van házikoszt, és kevés macskakaja is, akkor gond nem lesz.
2011. máj. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
91%

Édesanyámnak van 3 macskája, és egy kutyája. Régen mindig külön tápot vett nekik, de a kutya mindig megzabálta a sajátját, és a macskáékét is. Nem lehet mindig ott állni, és figyelni. Azóta csak kutyakonzervet vesz, és azt eszi az összes. Napi 2 nagy konzervet eszik a kutya, ebből falatoznak a macskák is. A legidősebb macska 5 éves, a másik kettő 3. Mindegyiknek volt már húgyköve, és egyéb kisebb dolgok, a bundájuk ronda, kopott, hullik, a szájuk büdös, és sokszor van hasmenésük is. A kutya már öreg, lassan eltávozik közülünk, és már mondta is édesanyám, hogy akkor majd megint macskatápot vesz a cicáknak.

Az én macskám 1 éves, száraztápból premiumot adok neki, alutasakosból pedig középkategóriásat. Soha semmi baja nem volt. Napi 1 db alutasakosat kap, az 100g, ennyi bőven elég neki, nem is kér többet. A szőre gyönyörű, fényes. Ennyit számít a kaja minősége. Míg az én macskám 16-20 évet fog élni, édesanyámé és a tiéd is csak 8-10-12-őt.

2011. máj. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:

Utánanéztem a taurinnak, hogy mi az... többször fog macskakaját kapni, de mindennap akkor sem megy, csak heti 1-2 alkalommal. Azzal meg ne gyertek hogy minek tartok macskát ha nincs pénzem. Talán mert még mindig jobb itt neki mint kint az utcán.


Próbáltam száraz macskakajával etetni, 2 félével is de nem ette meg egyiket sem. 4 napig az volt előtte és ezért 4 napig nem evett semmit. A sültcsirke sem kellett neki, se a főtthús a levesből, se semmi. De 4 nap után már súlya alig volt, meg kedvtelen volt, szóval konzerv vissza.

Egyébként nem értem mert mikor eszek akkor mindig szinte belemászik a tányéromba és nyávog és szimatol, de mégse kell neki semmi.

2011. máj. 10. 13:39
 18/37 anonim ***** válasza:
0%
hát ha meg ilyen válógatós, és megeszzi a kutyakaját, akkor örülj neki, csak tudja mi a jó neki.
2011. máj. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim válasza:
45%
Mi is kutyakajával etettük a mi macskáinkat és nem lett tőle semmi bajuk.
2011. máj. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
És ha csirkehússal etetik és májjal+rizs? Attól ehet betegsége a macskáknak?
2011. máj. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!