Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kutyakaja, macskakaja, mi a...

Kutyakaja, macskakaja, mi a különbség? Miért nem ehet a macska kutyának való konzervet?

Figyelt kérdés

Mert az összetételében nem találtam semmi olyat ami miatt mondjuk egy kutyakaját ne ehetne meg a macska. És most a konzervekre gondolok csak, nem a szárazakra.


Egyetlen gondom hogy a macskakaja dupla annyiba kerül mint a kutyáé. És nekem nem mindegy...mert a macska semmi mást nem eszik meg csak a konzervet. De mindig leszólnak érte hogy a kutyakaja nem jó neki.


2011. máj. 10. 12:40
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%

15:36-os: Hosszútávon egyik állatnak sem jó, ha csak egyoldalú a táplása.(nem a premium tápokra gondolok) Bár a csirke, máj, rizs mondjuk taurin szempontjából rendben van, de vitamin, ásv. anyagokból már nem biztos.


De nézzük, mit csinál a természetben egy ragadozó: Megeszi a zsákmányát szőröstűl bőröstül, csontjaival, gyomortartalmával együtt (ami a legtöbb esetben növényi tartalom), ezzel nemcsak a húst, hanem az ásványi anyagokat, vitaminokat is optimális arányban biztosítja a szervezete számára. Emelett előfordul, hogy egy két bogyót is megesznek, füvet, stb...


Ha egy olyan cica, aki kijár, és lehetősége van máshonnan is táplálkozni (egerszni), valószínűleg nem lesz baja a csirke máj-rizstől. De ha egy szobacica, aki csak rád van utalva, ez a kínálat hosszútávon nem elegendő.

2011. máj. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim válasza:
90%

A macskának taurinra van szüksége.

Mielőtt a természetben a macska elfogja zsákmányát "játszik vele", hogy a taurin termelése közben az állat telemenjen adrenalinnal, és már meg is van a szükséges adagja. A nagymacskáknál ez vadászat során valósul meg.

Ha él 7-8 évig szerencsétlen, meg fog vakulni, a körmei gyengék lesznek.

És az erős túlzás, hogy kétszer annyiba kerül.

Ne legyél ilyen k*rva sóher, hisz szereted azt az állatot.

Téged anyád gyerekkorodban csak zsírszalonnával etetett, hogy ne kelljen sokat költeni?

2011. máj. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:

Ez a taurin -úgy olvasom- van húsokban is meg tengeri dolgokban, az pedig van a kutyakajában is ugyanúgy nem? Vagy hogy van ez? Mert külön a konzerven nincs feltüntetve... nem értek hozzá, de szeretném tudni hogy van ez pontosan, mert egyre kevésbé értem, de azt már tudom hogy rossz ha nem kap olyat.


Neked meg kösz hogy sóhernek nevezel, de nem mindenki él olyan marha jól ezen a világon mint te.

Tudom hogy nem érdekel, de nekem 3000 ft-om van havonta kajára, ebből kell a macskának is meg magamnak is vásárolni. Próbáld ki... lehetetlen. Mégis megpróbálom neki a legjobbat adni, mármint amire ebből telik is.

2011. máj. 10. 17:56
 24/37 anonim ***** válasza:
100%
A kutyáknak valóban jóval kevesebb a taurin tartalom.És nem csak ebben más a kutyakaja. Ezt magyarázzák már jó páran. Ha kevés a pénzed, még mindig vehetsz cicatápot olcsót is. Az is jobb, mint a kutyakaja.
2011. máj. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha veszel 100ftos cica tápot az is jobb mint a kutyakaja. És Pl auchanban fressnapfban stb. lehet ennyiért kapni
2011. máj. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
Az enyém szereti a tecsós cicakonzervet is:)
2011. máj. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

Bube!

Köszi a választ:)

2011. máj. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom hogy nem érdekel, de nekem 3000 ft-om van havonta kajára, ebből kell a macskának is meg magamnak is vásárolni."


Tehát azt akarod mondani hogy össz-vissz 100 (SZÁZ) konvertibilis magyar forintod van egy napi kajádra? Ezt így ebben a formában elég nehéz elhinni. Akkor te ezek szerint krumplin élsz vagy mi? Vagy otthon magadnak termesztesz zöldséget, állatokat tartasz, vagy hogy?

Ha napi 100 forintod van kajára, akkor internetre hogy a francba futja?


A kutya, és macskatápokról:

Írtad hogy húsokba, stb van taurin. Elárulok neked egy titkot. A gagyi állateledlek max mutatóban látnak húst (állt 4%). A többi fehérje növényi eredetű (állt szója). Azok a csinos "húsdarabok" amiket a konzervben látsz, az mind szója.

Az állateledelek elkészítésük során kőkemény hőhatásnak, stb vannak kitéve, tehát még ha amúgy az összetételük fedezné is a szükséges ásványianyag és vitaminmennyiséget, azt a hőkezelés során amúgy is kiölnék.

Ebből kifolyólag a tápokat UTÓLAG mesterségesen vitaminozzák. A kutyakajában olyan mennyiségben és összetételben, ahogy azt a kutya szervezete megkívánja, a macskakajában olyan mennyiségben és összetételben, ahogy a macska megkívánja. Ennyi.

Kiváncsi lennék arra, hogy aki azt írja hogy "én kutyakajával etetek és a macskámnak semmi baja", az 1. mióta etet kutyakajával, 2. kijárós, vagy benti macskát etet-e kutyakajával? Csak mert egyrészről a hiánybetegségek nem 1-2 év alatt súlyosbodnak, másrészről egy kijárós macska valószínűleg nagyon ügyesen kiegészíti magának a silány otthoni táplálékot (szomszédnál, egerészéssel, stb)

2011. máj. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:

Én tésztán élek, néha fogunk halat, néha haverok meghívnak kajálni, de most ez lényegtelen. Mindenesetre a macskám még mindig többet eszik mint én, neki mindig tele van a hasa.


Most az megoldja a gondot ha kutyakajába ledarált száraz macskakaját teszek? Mert eddig erre nem is gondoltam, és nem tudom ez jó-e így?


Egyébként a legolcsóbb macskakaja itt 160 ft, na most egy doboz kb. 2 napra elég. Bárhogy is számolom nem tudok neki azt adni minden nap.

2011. máj. 11. 00:24
 30/37 anonim ***** válasza:
52%

Hát figyelj, nem mondom hogy ideális amit mondasz, de még mindig jobb mint a sima kutyakaja.ú

de én a helyedben inkább lemondanám az internetet...

2011. máj. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!