Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kutyakaja, macskakaja, mi a...

Kutyakaja, macskakaja, mi a különbség? Miért nem ehet a macska kutyának való konzervet?

Figyelt kérdés

Mert az összetételében nem találtam semmi olyat ami miatt mondjuk egy kutyakaját ne ehetne meg a macska. És most a konzervekre gondolok csak, nem a szárazakra.


Egyetlen gondom hogy a macskakaja dupla annyiba kerül mint a kutyáé. És nekem nem mindegy...mert a macska semmi mást nem eszik meg csak a konzervet. De mindig leszólnak érte hogy a kutyakaja nem jó neki.


2011. máj. 10. 12:40
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
39%

A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 13:25


Totálisan egyetértek veled,lehet,hogy már amikor a kutya elmegy,késő lesz,mert a cicák is belehalnak ebbe a táplálásba. Nem engedhetem meg magamnak a prémium tápot,de nem is tesco gazdaságost.Friskies szárazat eszik(Indoor illetve Sterile cats és csirkés összekeverve),alutasakosból Felixet veszek ami azért lássuk be nem olcsó,de nekünk egy hónapra 20db kell belőle,mert az én kis gombóckám,aki 3 éves lesz augusztusban nem igényel 1/3-ad tasaknál többet egy étkezésre (így 3x-i adag neki 1 tasak),a havi etetése kijön 3500-4000.-ból,mikor mennyibe kerül a kajája...szerintem ez igazán nem sok,te sem moslékot eszel.nem véletlenül van nekik külön kaja,megérdemlik,hogy vigyázzunk rájuk,azért a sok szeretetért cserébe... :D

2011. máj. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

ha nem csak kutyakajával eteted nem lesz semmi baja.

akkor a házi koszton élő macskák miért nem betegek?

mifelénk szinte mindenki csak kutyakajával vagy épp csak házikoszt-tal eteti a macskáját.. és semmi bajuk. vannak fogatlan vénasszonyok is, 16 éves pl. :)

2011. máj. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
Igaz,hogy elég régen írtad,de hozzászólok.Fressnapf vagy Aldi van a közeletekben?A Fressnapfban lehet kapni egy Fiesta nevű konzervet amiből van 800 g-os kiszerelés is,ami 210 ft.Az Aldiban pedig 110 ft-ért van 400 g-os konzerv.Ezek mindenképpen megérik.
2012. márc. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy régi kérdés, de muszáj vagyok írni, mert senki nem kérdezett még rá:

Azt írtad, néha fogtok halat. Hát akkor miért nem kap néha azt a cica is? Ha van lehetőségetek halászni, néha igazán adhatnál neki, ha csak heti 1-szer, akkor is. Nem kell neki sok, egy kisebb, vagy nagyobb hal fele is elég. (Természetesen valahogy megsütve vagy főzve, az élősködők miatt nyersen sajnos nem túl egészséges neki adni.)

2013. jan. 18. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 Feketeardói válasza:
21%
Fogjon egeret az ingyen van!
2013. ápr. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 nlorant82 válasza:
Mindegy mit eszik ezek a bolti tápok nem jók a macskának se a kutyának inkább ártanak mint használnak! Én kutyahajával etettem a macskám és semmi baj bár hozzá teszem a kutyám is kutyakaját eszik és annak sincs semmi baja de mellette mind a két kedvencem hús eszik a vágóhídról! Jóval többet esznek száraz kajából mint ami rá van írva továbbá a száraz kaját inkább kiegészítésként eszik! A taurin meg van az energia italokban az embereket azzal doppingolják nem egészséges az a macskának sem! A macska és a kutya is hús evő így igazából nem szabadna zöldségekkel etetni a száraz kutya és macska táp gabonából készül kap egy kis színezéket meg mesterséges hús izésítést és kész is! A legjobb ha hús adunk a kedvenceinknek az egészséges nekik! Abszolút nem szabadna nekik zöldségeket adni! Az ember mindenevő a kutya macska húsevő a fogazata is direkt ilyen! Az ember meg nem lehet vegetáriánus se nem élhet szimplán húson mert mindenevő és 50-50 % van igényli mind a húst mind a nővényeket! Ha vegetáriánus táplálkozást folytatunk akkor a húsevő embernek lesz egy szaga és kihat a termékenységre is ergo vegetáriánusként kisebb az esélye a teherbe esésnek mert alapvető anyagok hiányoznak az emberi szervezetből! Ez akkor is igaz ha húson élünk! Ne akarjunk szimplán húsevő fajokat átnevelni mindenevőnek! A kutya macska húsevő! Az ember mindenevő ettől eltérő étrend betegséghez vezet minden élőlénynél! Tehát lehet drágább Húson tartani a kedvenceinket de nekik az a helyes étrend! Amúgy a bolti kajákkal őket is csak Mérgezik akár csak az embereket! Javaslom a hentest és kitűnően lesz a kutya,Macska! Azért javaslom nézzen utána hogy milyen húsokat fogyaszthat mert nem minden húst ehet meg!
2015. jún. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 Magyar2 válasza:
Mit eszik a vadmacska a vadonban? Egeret, pockot, esetleg egy-egy fácáncsibét, kis nyulat, dögöt, egyszóval húst. Mit eszik a róka (kutyaféle)? Ugyan ezt! Más táplálék ugyanis nem nagyon fordul elő a természetben. A macskatápban taurin (hím nemi hormon) van? Miért lenne benne? Főleg egy nőstény macskának! A hús egyébként is olcsóbb, mint a táp.
2018. dec. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!