Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ma ellett meg a cicám, viszont...

Ma ellett meg a cicám, viszont valamit nem értek. Szal az miért van hogy?

Figyelt kérdés
Van egy másik, idősebb nőstény macskánk, neki már volt több alma is. A másiknak ez az első. Az idősebbiknek most is vannak cicái, de már 1 hónaposak és nagyon nyávog, gondolom érzi a másik kismacskáit. Bántani is bántaná azokat? Elzárjam őket egymástól, hogy ne bánthassa?
2011. máj. 13. 08:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekünk egyszer volt egyszerre két egy időben született alom, két anyacicától.

Egyszer csak összeköltöztek, és egymás kölykeit is szoptatták.

Ezt nagyon különösnek találtuk.

Azt gondolom, hogy inkább a fiú cicák bántják a kicsiket, mert versenytársat látnak bennük. Ez a macskaféléknél így van.

Felügyelet nélkül minden esetre ne hagyd azért szerntem együtt őket. Egyenlőre legalábbis.

2011. máj. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igen, figyelek rájuk. Amúgy a fiatalabbik az az idősebbiknek a tavalyi kölyke. Aztán most vagyok így először, hogy egyszerre két alom is van.
2011. máj. 13. 09:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem ártana ívartalanítani mert így csak kiscicákat gyártasz. és a menhelyek tele vannak.
2011. máj. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen erre már gondoltam, mert valóban nem jó ez így. De majd amint lehet..
2011. máj. 13. 10:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Keress fel valami állatvédő szervezetet, mondjuk a Fehér Keresztet. Talán tudnak segíteni neked az ivartalanításban. Nem olcsó dolog, főleg a nőstényeknél. Ha legalább részben átvállalnák a költségeket (ivartalanítás, oltások) akkor az örökbeadás is könnyebb lenne.

Esetleg tedd itt fel külön kérdésként, hogy ki tudna valahol lehetőséget ivartalanításra kedvezményesen.

Úgy tudom, hogy vannak állatorvosok, akik az állavédőkkel együttműködve a befogadott jószágokat ingyen, vagy olcsón, olcsóbban ivartalanítják.

Részleteket nem tudok, de igyekezz, mert a macska felettébb szapora jószág. Félévente simán megháromszorozódnak...

2011. máj. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!