Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mostmár örökre porcióznom...

Mostmár örökre porcióznom kell a kajáját?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mióta kiherélték a cicámat, porcióznom kell neki az ételt, mert egyben befalná az egész napi adagot.


Ivartalanítás előtt, fokozatosan csipegette el egész nap.


Az lenne a kérdésem, hogy akkor ezentúl már örökké 5 adagban kell adnom neki a kaját. Azt szoktam h amikor kér, adok neki egy kicsit, azt megeszi, pár óra múlva megint kér...stb. Viszont jó lenne ha egy idő után megint elé tehetném az egész napi adagot, mert pl ha nem vok itthon, van h 12 órát is koplalnia kell- nem mindennap megyek el ilyen sok időre de előfordul.


Köszi a válaszokat!


Plusz azért is fontos lenne, mert ha mi elutazunk, akkor etetni szokott feljárni a barátnőm, aki játszik vele, ad neki konzervet és feltölti a száraz tápos tányérját egy napi adagjával, így viszont nem tudom mi a teendő.


2011. máj. 15. 20:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Hasonló okokból mi is napi háromszor etetjük és mivel rajött, hogy biztosan kapni fog kaját pár óra múlva, ezért nem falja fel az egészet, mert tudja, hogy ott hagyjuk úgyis. Mondjuk ez száraz, a konzerv egész mást. Egyrészről mi nem is adunk, de ha ti igen, akkor csak annyit kapjon amennyit meg is eszik, az tényleg ne álljon előtte.

Ha soványka és látod rajta, hogy enne adj neki több tápot nyugodtan. :) Hány kg?

2011. máj. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Az a baj h nem tudom pontosan hány kg mert nincs mérlegünk az állatorvost meg elfelejtettem megkérdezni. De én azt hittem h 3, mire kiderült, h tuti több mint 4, tehát legalább 5 :O. (felemeltem bnőm kutyáját, aki könnyebb mint a cica, és ő mondta h a kutya 4 kiló)Szóval már emeltem az adagját. Jó, akkor ha megszokja, azt mondod, h nem fogja behabzsolni? Remélem, akkor átállok a 3 etetésre.
2011. máj. 15. 22:48
 13/17 anonim ***** válasza:

Furcsa.

Ha sovany, akkor vagy nem megfelelo minosegu/menyisegu tapot kap, vagy ferges.

Fereghajtas mikor volt?

2011. máj. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Tényleg furcsa amúgy, mert royal canint meg acanat eszik előírt mennyiség 2/3-át és este kap konzervet 100g-ot. Ha meg húst csinálok, akkor abból még nyersen. Amúgy nem férges, soha nem is volt. Épp most lett hajtva, semmi. Amikor korábban kb 3-4 hónapja hajtottam, akkor se volt az. Már gondoltam arra is h lehet keveredett bele vmi vékony fajta fajmacsek, mert a feje is kicsi, és egy pindurit hasonlít a formája az egyiptomi festményeken lévő macskákéra. Amúgy meg teljesen rendes fekete-fehér házimacsek színe van...


Lehet h keveredett bele vmikor vmi, és akkor meg nem is kéne görcsölnöm rajta h kicsit sovinak tűnik?

2011. máj. 16. 16:03
 15/17 anonim ***** válasza:

Adj neki több kaját, ha vékony a macsi viszont enne, akkor emeld neki az adagját, hadd szedjen fel egy kis zsírt is az izomzatára. Az etetési útmutató csak segít nagyjából belőni az adagot, nem szükségszerű ragaszkodni hozzá.

Azért az 5kg nem olyan kevés. Mi most vagyunk 1évesek és 4kg körül mozog a szintén fiú cica súlya. :) Lehet csak szálkásabb típus a tiéd is.

2011. máj. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Emeld egy picit az adagját, ha teltebbnek szeretnéd látni. Csak arra vigyázz, el ne hízzon. A macska szervezete nincs berendezkedve arra, hogy alkalmi koplaláskor a vérbe kerülő zsírt gyorsan felhasználja, ezért az a májában rakódhat le, súlyos betegséget okozva.


Ezért macskánál a kövérség még veszélyesebb, mint embernél. Náluk is az a fitt, aki sem nem kövér, sem nem sovány.

2011. máj. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszi! Felemeltem az adagját 50-ről 60g-ra plusz kap 100g konzervet/ tasakosat egy nap. HÁt éhezni nem éhezik az tuti :D
2011. máj. 17. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!