Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van kedvetek egy kis "vitához"?

Van kedvetek egy kis "vitához"?

Figyelt kérdés
Igazából arra gondoltam összehasonlíthatnánk a különböző alom fajtákat és leírhatnátok, h melyik jött be nektek legjobban, és h mennyit költötök egy hónapban alomra
2011. máj. 16. 23:56
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

A Vitát idézőjelbe tettem pont szért, mert rajtad kívül mindenki rájött, h nem vitáról van szó, hanem tapasztalatcseréről. Lehet h sok az ilyen kérdés, de aki nem akar, nem válaszol, mellesleg amikor feltettem egy hasonlót sem dobott ki.


A válaszokat pedig köszönöm. Ezek szerint nincs konszenzus (amire pont kíváncsi voltam) vagyis ahány cica annyi alom :D

2011. máj. 17. 13:58
 12/17 anonim válasza:
Mi használjuk, mostmár fél éve és imádjuk, én is a cica is, de legjobban a férjem. Tényleg szagtalan, mi 3,5 hetente cseréljük a tálcát. Nekünk ez óriási segítség, mert sokat utazunk és egész nap dolgozunk.
2011. szept. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Mármint a Scoopfree Automatát használjuk. Elfelejtettem odaírni és valaki kérdezte, hogy mit is használunk, bocsi.
2011. szept. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 halaszreka válasza:
én a pennys macskaalmot használom cirmi a neve. nagyon jól csomósodik így a pisit is ki lehet venni. Nincs olyan büdös, csak annyi ha a cica kakil akkor van egy kis szag, de az természetes + ha elkaparja már semmi. egy cicához 2-3 hétig elég és nem is kell teljesen kicserélni, csak után tölteni, mert a csomósodás miatt ugye megfogyatkozik. én azért 1-1,5 havonta kicserélem, higiéniai okból.egyetlen hátránya, hogy nagyon kihordja a cica így mindig fel kell utána söpörni, de nem vészes. (nyáron az erkélyre rakom ott nem baj, ha kihordja) Másik előny, hogy olcsó bár én nem ezt tartottam szem előtt, egyszer kényszerből vettem, de bevált.
2012. nov. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Csak az alom kerül havonta 20eFt-ba ennél a drága kütyünél? Akkor azért nyomatják annyira, üzleti érdek, folyamatos kiadás nekünk, folyamatos bevétel nekik!
2013. nov. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 borban válasza:

1 hetes síelésre készültünk és ősz óta új cicáink voltak (már a sokadik az utóbbi 25 évben). Mivel még 6-8 hónaposak voltak és egész télen a lakásban tartottuk őket, nem akartam a kertbe kipaterolni őket, de a szomszédokat sem szerettem, volna arra kérni, hogy napi rendszerességgel takarítsák a macskák ürülékét a perlites wc-ből. Remek ötletnek tűnt a kezelés mentesnek reklámozott Scoopfree macska wc. Elég borsos árú, de a kezelésmentesség nagy csáberő. Sajnos ez az ígéret egy hatalmas átverésnek bizonyult ... végkonklúzió, hogy ilyen macskavécét NE vegyél, mert nem csak sok pénzedbe, de rengeteg bosszúsággal is fog járni. Előzd meg ezt, tanulj a példámból.


Objektivitás kedvéért, hogy nehgy vád érhessen, leírom a szaftos részleteket is. A scoopfree macskavécének az eltakarítást szolgálni tervezett rácsára rendszeresen ráragad a macskakaki. Ha csak nyomokban akkor az a jobbik eset, bár ez esetben is onnan csak "lerobbantani" lehetséges, igazi kihívás letakarítani. A rosszabbik esetben a rácsra nem csak ráragad, hanem össze is darabolja a macskakakát és apró darabokban szétteríti (lehet kiszedegetni gumikesztyűs kézzel). És ha netán (mert hát előfordul) a macska a patentnál képlékenyebbet kakál, akkor jön a mázolás, értelemszerűen a rács szétkeni a macskakakát és iszonyatosan gusztustalan lesz, ráadásul dobhatod ki az egész 5000 forintos alomtálcát .. hányadék. A kezelésmentesség képzetét senki ne vegye be, mert az csak egy illúzió. Lehet 1-2 napig meg lehet úszni a takarítást, de abban senki ne bízzon, hogy a kedvenceit ezzel napokig magára hagyhatja. Nagy csalódás lesz belőle, mert a macskák többsége a piszkos helyre nem végzi a dolgát .. keres helyette mást .. egy szimpatikus szobanövény, esetleg perzsaszőnyeg, kanapé :D ... tehát, hogy a csalódásokat megelőzzem, véleményem szerint a scoopfree egy nagy átverés, mert azt az illúziót kelti, ami a legvonzóbb pontja LENNE, hogy hetekig kezelésmentes, ami gyakorlat alapján hamar kiderül, hogy nem. Ergo nem csak legalább annyi munka van vele mint a hagyományos perlites vécékkel, de egészen biztosan ötször annyiba kerül. És mikor erre rájössz és netán megpróbálnád 8 munkanapon belül visszaküldeni a forgalmazónak,(a törvény által rendelkezésre álló idő) akkor rájössz, hogy futhatsz a pénzed után, mert higiéniai okokra hivatkozva (amit nem tehetne) visszautasítja a visszavételt.

2014. márc. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
nekem olyan almot mondjatok, amit legkevésbé hord szét a cica. bio kukoricás-papiros-fürészporosok katasztrofa sujtotta területté alakitotta a teljes lakást, mint a ho, beboritott mindent... kristályos jo, csak 2 macskára hamar fogy. most sparos/=(ua mint a shah vagy a fresis multifit, cska olcsobb) ez egész jo, csak poros és nem tart szagot sajna. a biosand extra csomosodot akarom kiporbálni de sehol nem találok rola véleményt. ezt probálta már valaki? vagy tudtok olyat, amit 2 macska nem hord szét nagyon durván?
2014. máj. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!