Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vajon ez lehetseges?

Vajon ez lehetseges?

Figyelt kérdés
Azt szeretnem h a cicam visszaszokjon a rendes etelekre,ezalatt azt ertem h olyan etelt egyen mint mi,csak sok ideig cicatapot kapott es most mintha ''valogatos'' lenne,mert eleteszem az etelt a szokott hellyere es nem eszi meg,arra varva h majd kap tapot.Ez lehetseges h visszaszokjon?Nem tudom h kisebb koraban evett e vagy sem mert par honapos koratol fogadtam magam melle az utcarol.Valakinek sikerult ez mar?Hosszu ido alatt?Elore is koszonom a valaszokat:)
2011. máj. 17. 15:57
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
ha jol latom itt sokan vannak azok akik azt hiszik h minden egyes macska amelyik a foldon el csak macskatapot kap.
2011. máj. 17. 16:21
 12/20 Doruss ***** válasza:

Hát az emberkaja nem neki való. Akármilyen jónak látod, nem jó neki. Az embernek való párizsit vagy akármit ha meg is eszi, nem megy vele semmire.

Javaslom, hogy próbálkozzatok meg valami nyers hússal. De ez sem mindegy, hogy milyen, mielőtt még nyers sertést próbálnál, mert attól pl bélférges lehet.

Lehet kapni állatboltokban csirkefejet, ez így persze undorítónak hangzik, de mi nagyon sokszor adunk ilyet az állatoknak. Nagyon szeretik, és egészséges, természetes kaja, ami direkt jó nekik.

Azt nem tudom, hogy a macska képes lesz-e még valaha átszokni.próbáld meg, hogy mondjuk veszel csirkefejet, odateszed neki és nem adsz neki mást. Hagyd, hogy rávigye az éhség arra, hogy megegye. Ha viszont képes arra, hogy nem eszik egy napig vagy ilyesmi, akkor inkább hagyd.

2011. máj. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Koszonom Doruss!Vegre valaki aki higgadt hangnemben meg ervelni is tudott amelett amit mond.olyat nem csinal h egy napig nem eszik mert tegnap este is apukam tarhonyat evett es letett neki is es egy kanallal o is megevett.
2011. máj. 17. 16:27
 14/20 anonim válasza:
Az en mamam 78 eves,legalabb 100 macskaja volt mar es higyetek el nem csak macskatappal tudnak megelni.Azok a macskak mindig azt eszik amit mamam,leveseket,tortkromplit,galuskat,tejet,sajtot es semmi bajuk,sot mutkor vittem nekik wiskast,mert az enyem szokott kapni es megkostoltak es otthagytak,az en macskam is sokaig tapot kapott,es mivvel nincs mas valasztasa,megeszi azt a kosztot amit kap...
2011. máj. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
Bocs a helyesirasi hibakert, siettem.
2011. máj. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
én ismertem egy macskát (mamámnál), amelyiknek félévig volt egy olyan szokása, hogy főtt tésztát evett :D ki kellett neki főzni egy tál csőtésztát és azt ette hónapokon keresztül minden délután :D (persze evett este húst, de a tésztát csak magában)
2011. máj. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
16:33 teljesen eggyet ertek veled en is emlekszem h kisebb koromban a macskak nem nagyon ettek a macskatapot es rendes kajan eltek.csak sokan hisznek ezekben a tapokban amik tele vannak nyomva mindennel.lassan lassan nem lessz mas valasztasa mint megenni azt amit kap.peldaul a krumplit megeszi
2011. máj. 17. 16:38
 18/20 A kérdező kommentje:
nah ez jopofa h csak tesztat evett :D :))
2011. máj. 17. 16:40
 19/20 anonim ***** válasza:

Nézd az h a macskák "elélnek" máson is az nem azt jelenti h ideális. Plusz: A kinti macskáknak annyiból mindegy h megszerzik amit akarnak, pl vadásznak és ott a hús, de ha benti macskád van kutya kötelességed táppal etetni. És lehet h a kitekat nem a legjobb de sokkal jobb mint a hulladékotok. Mikor fogják fel az emberek h a macska HÚSEVŐ? Nem mindenevő. Ha meg akarod betegíteni hajrá. DE állatorvosra többet fogsz költeni, mintha vennél rendes kaját neki. Pl a tescos táp, ami nem a kék csíkos, az 12% húst tartalmaz tehát már alapból veri a kitekatot, és nem is túl drága. Szóval ha hagyod a macskádat a házi koszton úgy,h még vadászni sincs lehetősége ellensúlyozandó a felelőtlen gazdái etetési szokásait, hamar eltávozik közülünk.


Amúgy a nyers diyznótól nem csak férges lehet hanem meg is halhat Ajunszky- kórban(ezt egy korábbi kommentelőnek mondom)

2011. máj. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Na jó, kérdező. Etesd tovább a macskádat a szemeteddel, aztán várd ki, amíg megdöglik, MIATTAD! Legalább nem fog tovább szenvedni.

Hiába mondjuk mi itt, hogy mi a helyes, nem hallgatsz senkire. Ebből is látszik, hogy nem szereted a macskádat, kifejezetten utálod. Ha szeretnéd, akkor ugyanis érdekelne az egészsége.


És ti, akik szintén szeméttel etetitek a macskáitokat! Hány évig is éltek egész pontosan? Szerintem ötöt se. Nem egy ilyen macskást ismerek (pl. anyósék), ők is tarhonyával és rizzsel etetnek és a 4 éves macska már öregnek számít náluk.

2011. máj. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!