Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meg fog halni? (Kérdésed túl...

Meg fog halni? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Van három, 1 hetes kiscicánk. 2 fekete, egy fehér. Ma este észre vettem, hogy a fehér kiscica nem mozog, de láttam, hogy veszi a levegőt, mert mozgott a hasa. Aztán felvettem, mert előbb azt hittem, hogy csak mélyen alszik, de egy fél óra után rájöttem, hogy valami nincs rendben. Hiába fújkáltam a pofijába levegőt, piszkáltam, de semmi. Néha nyöszörgött egy kicsit. Vissza tettem a többihez, és ugyan úgy mozdulatlanul vette a levegőt, és még azt is szó nélkül tűrte, ha az anyja rá feküdt. Valójában az anya cica nem igazán egy jó anyuka. Mindig rájuk fekszik. Lehet, hogy megnyomta a fehéret is, és ebbe bele fog halni?

Nagyon sajnálom szegénykémet.


2011. máj. 17. 21:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hívj fel egy állatorvost, biztos van ügyelet valahol ahol megkérdezheted, de lehet sztem születési rendellenesség is :/ ilyen pici cicáknál még semmi nem biztos sajnos :(
2011. máj. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tegnap voltak egy hetesek. Ő volt a legaktívabb.
2011. máj. 17. 21:26
 3/11 Doruss ***** válasza:

Hát, nem hiszem, hogy megnyomta... azért a mcskák nem hülyék, általában úgy fekszenek a kölykökre, hogy ne nyomják össze őket, csak melegítsék.

Biztos, hogy nem csak álmos?

2011. máj. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Elég esélyes sajnos... Ha teheted, vidd dokihoz, ő még segíthet rajta :(
2011. máj. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Vidd el állatorvoshoz:))
2011. máj. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Doruss ***** válasza:
Ja, akkor szerintem minél előbb hívj állatorvost vagy vidd el. Ez bármi lehet...
2011. máj. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

vannak nem anyának való macskák,ez tény (nekem volt hogy 3 naposan kipakolta őket a füre a kutya elé,pedig volt rendes helyük)


állatorvos,ő tudja megmondani

2011. máj. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
75%

Nálunk is ez volt a helyzet, a 4 kismacska közül 1-el. Nem evett, az anyja érezte, hogy gyenge/beteg, és így vele nem is törődött. Pár óra múlva megmerevedve találtuk az alomban, ő is 1 hetes volt.

Szomorú, de a kiskutyánknál már tanultunk ebből. Jó pár éve született két kiskutyánk, az egyik szépen fejlődött, míg a másikat alig evett valamit, fele akkora volt. Tápszert adtunk neki, mi neveltük fel, míg a másik kölyökkel az anyja foglalkozott. Fedeztetés miatt, az illető elvitte a nagyobbik kutyát (a picit nem is adtuk volna oda, annyira a szívünkhöz nőtt). Így utólag visszagondolva, mindíg is furcsán viselkedett a kiskutya. Nagyon sokszor és sokat ivott. Hamar kifáradt játék közben. Míg egyszer összeesett a kertben futás közben. Elvittük állatorvoshoz, kivizsgálták, és közölték velünk, hogy a kiskutyának nincsenek veséi. Csak valami kezdetleges vesegócai vannak. Mondták, hogy csoda, hogy nem pusztult el születése után. Mondtuk a dokinak, hogy mi etettük szinte 2 óránként, mikor született. Sokszor jártunk vele állatorvoshoz, időközben fekélyes lett a szájürege, enni sem tudott, rohamok jöttek rá, rángatózott. Másnap elvittük a kórházba, mert ez már szenvedés lehetett a számára. Felajánlotta a doki, hogy tovább kezeli, miközben a kutya hörgött, és próbálta vakarni belülről a száját a sok viszkető fekély miatt. De mi az elaltatás mellett döntöttünk, bár nagyon szerettük őt, úgy gondoltuk, ez humánusabb megoldás. Megbeszéltük a családdal, a kórházba indulás előtt megmutattuk utoljára az anyakutyának. Ők régebben nem igazán jöttek ki, sokat szekálták egymást, de mintha megérezték volna, hogy mi fog történni, mert csak nézték egymást, az anyakutya az orrát a kis kankutya orrához nyomta. Nagyon szomorú volt az a nap. Ezzel a történettel csak azt szerettem volna mondani Neked, hogy (sajnos) a természetre kell bízni a dolgokat. Nálunk a kutya megérezte, vagy tudta, hogy az a kiskutya beteg, és azért nem törődött vele.

2011. máj. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mi lett a cicával?

Az állatvilágban még működik a természetes szelekció. Ha az anyja ellöki magától az valószínű azért van, mert érzi, h életképtelen. Sajnálom, szegény cicust...., de ez az élet rendje...

2011. máj. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Reggelre meghalt szegénykém. Nagyon sajnálom, de itt már az orvos sem tudott volna segíteni.

Végűlis az anya nem dobta el magától, csak szerencsétlen az anyja. Ráfeküdt, és megnyomta.

2011. máj. 18. 17:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!