Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nincs teje a macskámnak?

Miért nincs teje a macskámnak?

Figyelt kérdés
Már másodszorra van kiscicája, de megint nincs teje. Tegnap született a kicsi, ma még él. Az előző kiscica elpusztult még aznap amikor megszületett. Lehet később beindul a tejelválasztása? Elég nagy a kicsi.
2011. máj. 19. 23:35
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%
Szia, akkor ezek szerint a cicád még soha nem szoptatott? Valószínűleg segíteni kellene, vagyis meg kellene fejni egy kicsit, mert lehet h el van dugulva valamelyik vagy esetleg több tejcsatornája. Nem lázas? Meg kellene mutatnod sos állatorvosnak (ha fontos a pici cica élete...)
2011. máj. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Még nem szoptatott. Illetve amikor először ellett, elpusztult a 2 kicsi. Rá egy hétre hozzánk került és 8 hetes kölyök, aki addig szívta, amíg beindult a teje. Most nem tudom, hogy tényleg nincs-e teje vagy mi lehet. Ma még él, de nem nagyon törődik vele.:(

Én pedig 150 km-re vagyok a cicától, mert vizsgázok. Még értük is aggódhatok:( Szerinted lehet, hogy később több teje lesz?

2011. máj. 19. 23:55
 3/16 anonim ***** válasza:
Valaki csak van otthon vele, aki meg tudná csinálni, amiket az első írt...
2011. máj. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ajjj, nagyon aggódok! Tesóm van csak otthon, most jött haza a munkából és reggel 6 kor kel, mert vizsgázik és már alszik. Anyagilag az állatorvost nem engedhetjük meg. A falubeli nem jön ki éjjel a legközelebbi pedig 45 percnyire van tőlünk.
2011. máj. 20. 00:06
 5/16 anonim ***** válasza:
A kiscica mesterségesen is táplálható, cumisüveggel vagy ha az nincs, egy tejeszacskó csücskét picit vágd le, abból is tud. Ne tehéntejet adj neki, hanem van kifejezetten macskáknak készült tejpor, keress rá, hol kapni cica tejport. Ha az nincs, akkor kisbabáknak készült tejpor. Jó a kecsketej is, de azt én se tudom, hol kapni. Illetve találtam neten egy olyan sztorit, ahol azt írja a gazdi, hogy időnként tojássárgáját kevert tehéntejbe, vagy tiszta tejszínnel etette, így megmaradt a kiscica. A tojás azért kell, mert a tehéntejben nincs elég tápanyag neki. De a tehéntej tényleg csak végső megoldás legyen, mert nem is mindegyik bírja megemészteni. Szurkolok, hogy minden rendben legyen a cicával! Írj majd légyszi, hogy mi történt.
2011. máj. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:

Szia, megint én vagyok, az első válaszoló.

Annyira nem kell aggódni, 1 nap alatt nem pusztul el a kölyök, ha amúgy egészséges. Az embernél is a tejbelövellés általában csak szülés után pár nappal szokott bekövetkezni, addig csak colostrum van.

Valóban lehet mesterségesen is táplálni, de a tehéntejet NEM a macsakáknak találták ki (ahogy nem is az embergyereknek - hanem a bociknak), a legtöbb macska allergiás rá, úgyhogy ez csak a végső megoldás. És ha nincs otthon senki, aki segítene megfejni és "mellretenni" a kiscicákat, akkor a mesterséges táplálás sem megoldható, mert bizony óránként-2óránként meg kellene tenni.

Remélhetőleg magától megoldódik a dolog. Az igen gyakori, hogy az első alom nem éli túl, főleg, ha az anyacica nagyon fiatal.

Szorítok a cicáidért, írd meg, hogy alakult a sorsuk!

2011. máj. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenképpen megírom mi lett a cicával, de sajnos még én sem tudom. Halálra aggódom magam :(

Délután tudom csak meg. Mutatok képet, de szinte semmi nem látszik. Nagyon nagy a cica az anyamacskához képest, mert az anyacica egy félperzsa és ugye kistermetű.

[link]


Ez a kép az első ellés után készült az új jövevénnyel, aki beindította a tejét.

[link]

2011. máj. 20. 08:30
 8/16 anonim ***** válasza:

Az újszülött kiscicát (1-2 ) naposat állítólag szinte lehetetlen felnevelni, mert még nincsen immunrendszerük.

Az anyamacskának valószínűleg van teje, csak nem minden macska jó anya, ígí ahogyan előttem már írták, lehet, hogy a második ellésénél már ő is ügyesebb, "jobb" lesz.

Én megkérném a tesódat, hogy legyen mellettük és tegye mindig mellre a picit. Előbb-utóbb csak rákap a bimbóra, hisz ez ösztön.

Az anyamacska lnem lehet, hogy a szülés kellős közepén van és azért nem tud vele foglalkozni?

2011. máj. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Azt mondták, hogy még lehet van benne egy pici, de annak már több mint 24 órája és ha bemennek a kicsihez, akkor a nagy macska kimegy onnan.
2011. máj. 20. 10:45
 10/16 A kérdező kommentje:
Még él a pici és az anyamacskának is van teje. Már rendesen foglalkozik vele! Jaaaj, nagyon örülök, alig várom, hogy letegyem a vizsgákat és láthassam őket! :))))
2011. máj. 20. 19:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!