Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a cicámmal?

Mi lehet a cicámmal?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam állatorvosnál a cicámmal, mert nagyon lefogyott és a füle környékén sötétbarna foltok jelentek meg, és nagyon aggódtam érte. Az orvosa megvizsgálta, azt mondta, hogy fizikálisan nincs baja, 3.15 kg, de ha gondolom csinálhatunk egy laborvizsgálatot, hiszen a vérvétellel ki lehet mutatni, ha bármilyen gyulladás lenne a szervezetébe. Gondoltam legyen, addig úgy se leszek nyugodt. A vérvételt nagyon rosszul viselte, végig sírt, a 2 állatorvos és én fogtuk le. Azt is mondta a doki, hogy valószínűleg vemhes a cica, 2-3 hete tüzelt. Márciusba beteg volt a cicám, egy másik macskával verekedhetett, és elkapott egy bakteriális fertőzést, amit antibiotikummal és 3 szurival kezeltünk. Akkor el is vetélt a cica. Tegnap a doki megmérte a lázát, hőemelkedése volt, de ma én is megmértem, igaz nem a végbélnyíláson keresztül, hanem mint az embereknél, a hónaljánál,és először 40,2 fokot jelzett a digitális lázmérő, majd pár órával később 39,9-t.Felhívtam az állatkórházat, azt mondták, hogy bár nem a "megfelelő" helyen mértem a lázát, de ez az érték akkor is sok. A cicus ma szinte semmit nem evett, most este a tejet issza, nagyon szomjas folyamatosan, és evett egy nagyon picit abból a konzervből, amit tegnap vettem az állatklinikán. Egész nap pihen, fekszik, alszik, de ha a hasát simogatom, egyértelműen látszik rajta, hogy nagyon jól esik neki. Ma kész lett a labor, miszerint minden érték rendben van. Az orvos annyit mondott, hogy miután megvannak a pici cicák féregtelenítsem, mert idén még nem volt, de most a vemhesség miatt nem ajánlott, valamint ősz környékén ivartalanítsam. Kérdeztem ma, hogy ajánl e valami gyógyszeres kezelést, vagy vitaminok, bármi, azt mondta egyenlőre várjunk, hiszen se fizikálisan nincs baja, a vérképe is rendben van, ezért olyan kajákat adjak neki, ami tele van ásványi anyagokkal és vitaminokkal. Nagyon aggódom a cicusomért, betegesen szeretem őt. Szerintetek mit tegyek? Kérlek segítsetek!
2011. máj. 27. 23:50
1 2
 11/11 anonim válasza:

Az, h sokat iszik, az nem biztos, h betegség, de ha betegség is lenne, nagyon soknak ez az egyik tünete.

Sztem menj el másik orvoshoz is.

2011. jún. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!