Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet vele mérgezés?

Mi lehet vele mérgezés?

Figyelt kérdés
a macskám reggel még tiszta egészséges volt reggelinél ette a felvágottakat meg minden elmentünk 6 után hazaértünk a macska a szomszéd kerítésén volt annak a teteje meg szögesdrót, és a macska olyan mint ha lassított felvétel lenne meg hányt a szobámba és nem eszik meg nem is iszik.Állatorvost ma már nem tudunk hozzá hívni holnap már késő lesz?Mit csináljak hogy jobb legyen neki?
2011. máj. 29. 20:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

az enyém is egyszer koszosan hazajött, aztán később észrevettük h sántít az egyik oldalára, és ott volt is egy pukli az oldalán. fájt neki, ha hozzáértünk. szegényt csak 1 hét után vittük orvoshoz, lázas volt, kapott 2 injekciót, helyrejött, pár nap után kifakadt az a kis seb-szerűség, a doki nem tudta konkrétan megmondani mi az.

kb. 5000 Ft volt.

de ne aggódj, holnapig sztem tuti nem lesz gond.

2011. máj. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

22:37-es

Az egy tályog volt! Tök jó hogy egyszerű: másik macska foga nyomán, a másik nyálától kialakult fertőzés miatt kialakult gennyes tályogot nem ismer fel egy állatorvos!

És ez már nem az első ezen a lapon!


Kedves kérdező, az egyik méreg, ami a vér teljes felhigulását okozza, a következők a tünetei:

Nem eszik, ha a körmöddel megnyomod a szájában az ínyt, elfehéredik, elengedés után pedig nem színeződik vissza, akkor nem valami vérbő az ínye, ez a másik tünete.

Ha szépen visszaszíneződik, természetes színű az ínye, olyan mint mindig, nem valószínű hogy erről a méregről van szó.

A vér teljes felhigulása azzal jár, hogy egyszer csak valahol, valamelyik szerve, vagy erecskéje feladja, elpattan, és elvérzik belül a cica, nagy fájdalmak közepette.

Ha úgy látod az ínye rosszul néz ki, nem vérbő, akkor minden perc számít.

Az ellenanyag a konakion!

Az állatorvos is azt szúrja be neki, ha úgy ítéli meg, ez a fajta mérgezés az...ezt szájon át is lehet adni, csak az később hat mint a szuri.

Egy mérgezéses cicának a doki általába beszúr 1-2őt, utána pedig még 5-6 napon át adnod kell otthon is. Nem drága 5 fiola, 800 ft a patikában, állatorvos felírja...


De lehet megverték, és depis, lehet benyelt valami vírust vagy bacit, és azért nincs jól.

Írj hogy mi volt a dokinál!

2011. máj. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

írok majd csak jelen pillanatban nincs meg a cicus

reggel anyáék dolgozni mentek nekem meg muszáj volt suliba mennem és kikellet rakni a cicust van egy hatalmas bokor az utcánkon az alá kiment raktam neki vizet reggel evett egy kis májkrémet ivott meg egy kis wiskas-t is evett

este egy ideig aludt utána 2 kor kiment inni visszajött és odafeküdt hozzám először rám utána mellém és én akármelyik szobába mentem el lefeküdni hogy hagyjam a cicát aludni jött utánam, ment már látszólag jobban volt remélem semmi baja nem lett és csak hűvösöl valahol

ja és még annyit hogy reggel 7-ig aludt este 7óta

remélem csak pihenésre van szüksége de ha meglesz és kicsit is furán néz ki rohanunk az orvoshoz

2011. máj. 30. 14:01
 14/16 A kérdező kommentje:
hazajött a cica és már evett is látszólag semmi baja de csütörtökön jön a doki és majd megmutatom neki :)
2011. máj. 30. 21:14
 15/16 anonim ***** válasza:

11:32-es vagyok...

Jaj de jó, puszilom az édes buksiját, és maradjon egészséges...

Ne kötekedjen a többiekkel, ne verekedjen, egyen csak otthon, fogadjon szór Neked...ne ugráljon veszélyes kerítéseken...

Jók legyetek!

2011. máj. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
köszöni a jó kívánságokat :) átadom neki :):)
2011. máj. 31. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!