Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egyet vagy kettőt? (Kérdésed...

Egyet vagy kettőt? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Ballagásomra cicát fogok kapni. Egész nyáron tudnék vele foglalkozni, de ugye iskolaidőben kevesebb idő jut rájuk (de persze így is jut) és gondolom napközben (amíg iskolában vagyok) unatkozna egyedül. Egy alomból hoznánk kölyköket, szerintetek egyet vagy kettőt? Ja, és fiú cicá(k)ra gondoltunk.
2011. máj. 29. 20:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A macska jól elvan egyedül meg párban is. És nem fog unatkozni egyedül sem, a macskák jól elvannak, vagy alszanak, ha nem vagy otthon
2011. máj. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha csak amiatt vennél kettőt, hogy a másik ne unatkozzon, azért felesleges. Macskák elvannak maguk is, veszel neki játékokat stb...De ha tudsz kettőre időt és pénzt szánni, nyugodtan.
2011. máj. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
igazából nekem bőven elég lenne egy macska is, de egy könyvben olvastam, hogy így túl magányos lehet, és ezért kell neki társ. egyébként a kertben tartanánk.
2011. máj. 29. 21:12
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom, ha szívből szeretnél kettőt, akkor nyugodtan, főleg ha van kert is, elférnek... De ha csak azért, hogy a másik ne unatkozzon, azért ne vállalj be kettőt, mert lehet megbánnád. Egyébként, ha a kertben lesz, az majd szerez magának haverokat a környékbeli macsekok között, na meg persze egy kertben unatkozni sem fog, vadászik, csavarog, játszik..stb.
2011. máj. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nyugodtan hozz kettőt, és lányt is! És persze utána ivartalanítsd.
2011. máj. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak saját tapasztalatomat tudom leírni:


Mikor párommal úgy döntöttünk, hogy lesz cicánk én nagyon ellene voltam a kettőnek, mert kicsi a lakás; de párom ragaszkodott hozzá, hogy vagy kettő, vagy egy se.


Régen volt egy cicám, ő egyedül volt.


Utólag azt kell mondjam, semmi pénzért nem tartanék egyedül cicát, mert elvan ugyan egyedül, de a magányos cicám teljesen depressziós volt ha magára hagytuk, ráadásul szétszedte a lakást unalmában...


A mostani kettő mellett szinte észre se venni, hogy cica van a lakásban, épségben a függöny, a plédek, a virágok... (persze azért túl sok mindent nem hagyunk elől) mert ha rombolni akarnak, akkor verekednek egyet.



DE, hogy ellentétes példát is mondjak: ismerősünknél két cica van, egy alomból, de különböző neműek és viszonylag későn lettek ivartalanítva... ott a két macska utálja egymást, az egyik rendszeresen veri a másikat.


Szerintem náluk az a baj, hogy hiába nagy a lakás, lényegében egy darab hatalmas szoba van és nem tudták felosztani a "territorimot".... nálunk ezt lerendezték az elején, mindenkinek megvan a maga helye (külön szoba) és szeretik egymást.

2011. máj. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ mennyit lenne egyedül.


Én elöször egy cicával kezdtem. Viszont rengeteget dolgoztam akkoriban, napi 12 órákat nem voltam otthon. Acica depressziós lett és agresszív. Így voltunk egy évig.

Ígyhát hoztam még egy cicát. Az összeszoktatás nem volt egyszerű, de azóta is imádják egymást, és borzasztó kiegyensúlyozott állatok. :)


Másik példa:

Barátnőméknek két cicája volt, nem régiben el kellett altatni az egyiket. :( Azóta a megmradt cica folyton sír, nem találja a helyét, kezd ő is dpressziós lenni.


Én mindenképp a két cicát javaslom.

Amúgy is. Két cica nem dupla gond, viszont dupla élvezet. :)

2011. máj. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekünk is 2 kan macska van, egyik eljár a határba vadászni, másik meg állandóan itt bent alszik. Nem nagyon foglalkoznak egymással. Kiskorukban játszadoztak, mostanában pedig párzáskor eggyüt verekedtek más macskákkal.
2011. jún. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

18.26-osnak:

Remélem, hoznak neki egy új társat és azt is szeretni fogja:)

Az én cicámmal ugyanez történt, amikor elütött a társát az autó, napokig nem evett semmit és nagyon látványosan hiányolta őt.

Most újra boldog, mert hoztam neki egy kiscicát, egy széken alszanak:)

2011. jún. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Nekünk meg most születtek kiscicák (4), vagyis most összesen 7 macska van...

De amúgy szerintem 2-t vigyetek! Az egy cica tényleg magányos lesz...

2011. jún. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!