Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Etetési problémám van, segíten...

Etetési problémám van, segítene valaki?

Figyelt kérdés

Sziasztok az lenne a kérdésem, h mit tegyek, a helyzet a következő: a cicám fix, kimért mennyiségű kaját kap egy nap. a szárazat 2 részletben este pedig nedves kaját. Ez a méretéhez igazított megfelelő mennyiség. Néha azonban, nem minden nap, de azért hetente 1-2x az adagján felül még akar kaját. Elég tanácstalan vok, h akkor most éhes, v csak nasizni akar, és adjak-e neki egy kevéske pluszt mert tényleg szüksége van rá, v nincs. Szerintetek ilyen esetben adjak még neki, és mennyit pl a napi adag 10%-át? Nagyon nem akarom h elhízzon...

Köszi a válaszokat.


2011. jún. 2. 16:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
nézz rá a macskára. Ha nem kövér, nem sovány,akkor nem kell neki több kaja.
2011. jún. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Normális, de attól még lehet h egy-egy nap többet enne, én se eszem minden nap ugyanannyit, v nem így működik a cicáknál? Csak annyira sajnálom mert úgy nyávog mint mikor éhes, de lehet h csak direkt terrorizál h elérje a célját, ezért nem tudom, h éhes, v csak kamuzik...
2011. jún. 2. 16:36
 3/21 anonim válasza:
én ilyenkor nasit adok. mivel az én cicám nem eszik emberkaját általában, így az is nasinak számít nálunk. szelet sonka, kis olajos hal, evőkanálnyi nyers husi, ilyesmi. vagy direkt cicás jutalomfalat, cicaropi, azt is szereti. ettől nem hízik el, ha egy héten 1x-2x kap. de egyébként akkor sem történik semmi, ha nem kap, max az agyadra megy, mint az enyém. :)
2011. jún. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
az én macsekom akkor eszik amikor akar, mivel ott könyörög rajtam h adjak neki enni. Nyugi attól nem hízik el ha hetente egyszer kétszer adsz neki egy kis pluszt. neked sincs kimércézve hogy reggelire megeszel egy szendvicset délre egy tányér levest meg egy tányér másodikat gondolom..
2011. jún. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Igen én is erre gondoltam h én se számolom a grammokat meg a kalóriákat végülis nem vagyok kate moss... De remélem nem szokik rá a lejmolásra...
2011. jún. 2. 16:48
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már sokszor volt olyan hogy nyávogtak a macskáim én meg mindig adtam nekik valamit mert azt hittem hogy éhesek. Aztán egy idő után rájöttem hogy nem csak azért nyávognak mert éhesek,akkor is nyávognak ha szeretetre vágynak vagy unatkoznak és játszani akarnak :)

ha megint kajáért nyávog, foglald le valami játékkal, vagy vedd az öledbe és simogasd meg, és beszélhetsz is hozzá :)

2011. jún. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszi de itt nem ez a helyzet, minden nyávogását ismerem. Van unatkozós, játékos (nem, nem ugyanaz!) éhes, szemrehányó, szeretgessél vazze...stb nyávogása, ez az éhes.
2011. jún. 2. 16:55
 8/21 anonim ***** válasza:
az enyém reggel, meg este kap egy adag szárazat, amikor meg így napközben kunyerál, adok neki pl 1 párizsit, vmi darab húst, semmi nagyobbat, pl. plusz szárazat nem kap.
2011. jún. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
ok, ez is jó ötlet, elhallgattatni egy kis párizsival :D Az nem is hizlal nagyon...
2011. jún. 2. 17:40
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a száraz kaja mindig előttük van, nedves kaját kapnak reggel és este. Én nem méregetek adagokat mert így sem esznek mértéktelenül. A macskák többször szeretnek enni kis adagokat (akár 13-14 étkezésük is lehet) lehet hogy a te macskád is nehezményezi hogy egyszerre kap sokat és többször enne. Ha úgy látnám hogy hízásnak indulnak akkor venném csak el tőlük.
2011. jún. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!