Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tapasztalatok dokitól rettegő...

Tapasztalatok dokitól rettegő cicákkal?

Figyelt kérdés
Nemrég fogadtunk örökbe egy kamasz (ex)kandúrkát, tegnap vittük dokihoz, fülgyulladásból meg köhögésből kell kivakarni szegényt. Az úton meg a váróban teljesen nyugisan viselkedett, de amint meglátta a doktornénit, nagyon beijedt, nyálzott, remegett, még a szőre is jött. A fültisztításnál meg hárman se nagyon bírtunk vele. Jövő héten altatásban lesz a fülpiszka, mert a dobhártyát is meg kell nézni. Ti hogy dokiztok az ilyen cicátokkal? Altatják mindig vagy nyugtató indulás előtt/helyben vagy csak tűri ahogy tűri? Érdemes esetleg házhoz hívni az orvost ha csak rutin dolog van vagy az még rosszabb? Első cicánk, úgyhogy érdekelnének a tapasztalataitok mielőtt megbeszélem a dokival, hogy a jövőben hogy menjen a tortúra.
2011. jún. 7. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:
minden cica más, ezért ki kell tapasztalnod. :) enyém keservesen nyávog, bociszemekkel néz rám, megpróbál a nyakamba mászni. szóval tőlem várja a "megmentést". :D
2011. jún. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tényleg mindegyik másképp viselkedik, ahogy a gyerekek is :) ha szükséges, inkább adjatok neki nyugtatót, a sok altatásos kezelés sem tesz jót a szervezetének
2011. jún. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én cicáim is nagyon félnek a dokinál. A vizsgálóasztalon összekucorodnak, remegnek és jön a szőrük. Csak nekünk engedik magukat ott megfogni, így nekünk kell lefogni, míg az orvos beadja az oltásokat, és a féreghajtót. Ha valami olyan vizsgálat kell, hogy szét kell szedni őket abból a kis gubóból, amivé összegömbölyödtek,akkor rugdosnak, bár csak félelemből. Pedig már sokszor voltunk orvosnál és még sosem történt velük semmi+ még "jutalom falatkákat" is kapnak, hogy ne féljenek. Mi is megpróbáltunk mindent, de nem jött be. A többi emberrel barátságosak, csak a dokinál utálnak :S Szerintem mindig próbálj a közelében lenni simogasd stb. Én egyszer 3 órán ár simogattam (állva, mert megkellett várni amíg hat a gyógyszer, mert valaki megmérgezte, vagy mérgezett egeret evett stb. Amúgy csak 1-2 órát kellett volna várni, de a dokit lefoglalta a többi állat, mondjuk annyira nem bánom (az ácsorgást, és nem azt, hogy megmérgezték a cicám!), mert megismertem rengeteg nagyon kedves gazdit és állatot, és ő is addig ismerkedett (főleg azzal a kutyával, aki felugrált a vizsgáló asztalra :D)és szerencsére meggyógyult.
2011. jún. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az állatorvos érdekes reakciókat vált ki az állatokból. Láttam jól fejlett németjuhászt, amelyik szó szerint öszepisilte magát, mikor bementek a rendelőbe. Az én cicáim viszonylag jól tűrték, csak oltás miatt voltunk. A nyakbőrét és a hátsó lábát fogtam nekik, ügyes volt a dokibácsi is, mert egy mozdulattal sikerült bevinni a szúrást. Szőrhullajtás persze volt, de az az idegességtől máskor is előfordul.
2011. jún. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszolóknak. Azért sejtettem, hogy ilyen kitapasztalós lesz. :) Mondtam is a fiatalúrnak, hogy rossz idők jönnek, mert utána még oltás is lesz. Most bezzeg itt játszunk a szállító dobozával/ban. Úgyhogy úgy látom, legalább az nem lesz, hogy ezentúl beletuszkolni se lehet. Macskák. :D


A nyugtatót meg majd megkérdezem, szerintem se lenne jó, ha sokat altatnák, egyébként meg sajnálom szegény fejét csak úgy natúr pánikban.

2011. jún. 7. 17:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyire fél a cicád, vagy te mennyire tudod megnyugtatni, de én nyugtatóval sem tömném a macskámat, az is biztos. Az enyém is remeg, meg hullajtja a szőrét már a váróban is, de ha simizem és beszélek hozzá, jobb lesz. Bent meg lapít az asztalon, mint sz@r a fűben, remeg meg minden, de eddig sosem volt olyan gond, hogy hármunknak kellett lefogni... Egy jó orvos meg tudja úgy fogni a macskát egy kézzel (!!) hogy az moccanni se tudjon, amíg elvégzi a vizsgálatot, beadja a gyógyszert, stb.
2011. jún. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!